موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری

اشتراک گذاری این پست

حسین قراباغی:

موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت گردشگری

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: موانع سرمایه گذاری عامل عدم پیشرفت امور در این حوزه است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا که با حضور اعضای کمیسیون و خانواده گردشگر ( لطیفی) برگزار شد، افزود: شورا اقدامات حمایتی خود را برای جذب سرمایه‌گذار انجام داده و هر موقع مباحث نزدیک به نتیجه می‌رسد متأسفانه با ایجاد مشکل اجازه انجام کار داده نمی‌شود و مشکلی ایجاد می‌شود.

قراباغی اضافه کرد: اعضای کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا به ویژه رئیس شورا همگی برای حمایت از توسعه گردشگری منسجم بوده در حد توان در این حوزه کمک می‌کنند اما پیشبرد اهداف نیازمند همکاری تمامی نهادها و سازمان‌های ذیربط است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌ گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان به پروژه‌های مختلف از جمله پردیس سینمایی، موزه میدان امام(ره)، پارک ملل و پارک ولایت اشاره کرد و یادآور شد: تمام تلاش شورا و شهرداری برای رونق اقتصادی و گردشگری شهر است که در این راستا اقداماتی صورت گرفته است.

قراباغی احداث پارک ۱۰۲ هکتاری ولایت را اقدام ماندگار در همدان برشمرد و یادآور شد: این طرح نیاز به مطالعه دارد که هم اکنون در حال انجام است.

وی با تأکید بر ایجاد بسترهای اولیه برای جذب سرمایه‌گذاران در پارک ولایت یادآور شد: بعد از چهل سال مکان و ظرفیت جدیدی در همدان برای تفریح و گردش مردم ایجاد نشده است و پارک ولایت می‌تواند در این زمینه پاسخ‌گوی نیاز مردم باشد.

وی با انتقاد از تخریب باغات بلوار ارم و عدم اجرای پارک ۴۸ هکتاری، گفت: بلوار ارم را به اسم بوستان ارم تخریب کردیم و به جای درختان ۴۸ هکتاری ۱۲ هکتار فضای سبز ایجاد کردیم و ما باید به آیندگان پاسخ‌گو باشیم.

قراباغی از بلاتکلیفی ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرداری انتقاد کرد و گفت: اموال شهرداری نباید بلاتکلیف بماند و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

حسین قراباغی رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به حضور خانواده گردشگر لطیفی در این کمیسیون اظهار کرد: اقدام خانواده گردشگر لطیفی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور ارزشمند است و در صورت تعمیم آن به نقاط خارج از کشور بسیار اثربخش و مفیدتر خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر ایجاد کمپ‌های اقامتی در ورودی‌های شهر برای مسافران، افزود: لازم است جانمایی مناسب برای احداث ساختمان اورژانس گردشگری در سه نقطه شهر نیز صورت پذیرد چرا که با این اقدام علاوه بر ساماندهی کارتن به دستان می‌توان گردشگران را به درستی راهنمایی و برای بازدید از شهر هدایت کرد.

قراباغی از برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک خبر داد و افزود: برگزاری این همایش در بودجه سال ۹۸ شهرداری دیده شده است.

گردان: تحقق اهداف گردشگری همکاری ارگان‌های مرتبط را می‌طلبد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه از افزایش ورود گردشگران در سال‌های اخیر به استان همدان خبر داد و یادآور شد: موفقیت اهداف و برنامه‌های گردشگری نیازمند همکاری و هماهنگی سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه در حوزه گردشگری است چرا که شهرداری به تنهایی قادر به انجام تمام امور در این بخش نیست.

کامران گردان اضافه کرد: اقدامات زیادی در سال‌های اخیر توسط شورا و شهرداری همدان در حوزه گردشگری صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه استان همدان دارای ۱۸۰۰ اثر تاریخی است، اظهار کرد: علیرغم این موضوع یک اثر تاریخی ثبت جهانی نداریم و این جای بسی تأسف است به عنوان مثال غار علیصدر بزرگترین غار آبی جهان است که در دنیا مطرح است اما تاکنون نتوانستند این غار را به ثبت جهانی برسانند.

حضور خانواده گردشگر در کمیسیون اقتصاد

گفتنی است، خانواده گردشگر ( لطیفی) خانواده چهار نفره هستند که در سفر دور ایران به طول ۴۰۰ روز به سر می‌برند که هم اکنون به استان همدان رسیده اند.

زیبا لطیفی مادر خانواده گردشگر در این جلسه ضمن قدردانی از مهمان نوازی مردم همدان اظهار کرد: در سفر اقدامات فرهنگی انجام می‌دهیم و جاذبه گردشگری را مستندسازی کرده و به جهان معرفی می‌کنیم.

وی افزود: همدان شهری زیبا با ظرفیت‌های غنی در بخش گردشگری است که انتظار می‌رود شهر و استان همدان در بخش گردشگری به انداره نام بلندش به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن مورد توجه قرار گرفته و نه تنها در ایران بلکه در جهان مطرح باشد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *