ضرورت ایجاد شرکت توسعه زیرساخت گردشگری و روابط بین الملل در شهرداری

این پست رو به اشتراک بگذارید

ضرورت ایجاد شرکت توسعه زیرساخت گردشگری و روابط بین الملل در شهرداری

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از پیشنهاد ثبت شرکت توسعه زیرساخت گردشگری و روابط بین الملل در شهرداری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در جلسه مشترک کمیته‌های تخصصی مرکز مطالعات و پژوهش‌ها و کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا، افزود: با عنایت به اهمیت گردشگری به طور خاص در کهن شهر همدان و حمایت‌های ویژه ملی در این خصوص، همچنین ارتباط تنگاتنگ این صنعت با وظایف مدیریت شهری و با سیاست‌های تدوین شده در کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا مقرر شد، نسبت به ایجاد و ثبت شرکت توسعه زیرساخت گردشگری و روابط بین الملل در شهرداری همدان اقدام شود.
قراباغی به تشریح اقدامات عملیاتی کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان پرداخت و یادآور شد: موضوع گردشگری همدان یک مبحث جهانی است که برای تأسیس شرکت ثبت توسعه گردشگری توجیه مناسبی دارد و این شرکت می‌تواند خلاء روابط بین الملل را برطرف کند.
وی از تعیین تکلیف نهایی سرمایه‌گذار عصر طلایی خبر داد و اضافه کرد: در جلسه مشترک با نمایندگان اداره کل اطلاعات، سازمان بازرسی و دادگستری با محوریت کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری، ضمن بررسی مشکلات سرمایه‌گذار عصر طلایی و موانع موجود، مقرر شد نسبت به ارائه مستندات منطقه نمونه گردشگری مصوب هیأت دولت وقت و استعلام از نهادهای یاد شده در خصوص چگونگی محاسبات عوارض و کاربری‌های مجاز در منطقه نمونه گردشگری اقدام شود تا در روند اداری و اجرایی این پروژه تسریع شود که خوشبختانه اخیراً استعلام‌های مورد نظر نیز توسط شهرداری اخذ شده است.


این عضو شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: در جلسات تخصصی کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در خصوص پروژه میدان تازه احداث میوه و تره بار برای رفع موانع کاری، مدیریت هدر رفت هزینه‌ها و تسریع در عملیات اجرایی سرمایه‌گذار، مقرر شد نسبت به تهیه و تکمیل شیوه نامه فروش غرفه‌های موجود در طرح اقدام و نسبت به شروع مجدد عملیات اجرایی تلاش مضاعف صورت پذیرد.
حسین قراباغی به اهمیت اجرای پروژه سرمایه‌گذاری زمین مخابرات در تقاطع کارشناس(پیچ زندان )، افزود: جلسات کارشناسی در کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر و نشست‌های تخصصی و میدانی در تهران برگزار شد تا در خصوص رفع موانع احداث مجتمع چند منظوره با قابلیت‌های تجاری، اقتصادی، ورزشی، فرهنگی، پردیس سینمایی و مرکز همایش‌ها در این نقطه از شهر اقدامات لازم صورت پذیرد.
قراباغی گفت: در نهایت مقرر شد نسبت به وضع بسته‌های تشویقی و حمایتی توسط شهرداری برای کلیه سرمایه‌گذاران و به طبع برای سرمایه‌گذار زمین مخابرات برای تسریع در اجرای طرح لحاظ شود.
وی همچنین از تسریع در روند تعیین تکلیف هتل نیمه کاره ندیمی در مجاورت پارک مردم خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این هتل نیمه کاره سال‌ها بلاتکلیف رها شده بود در واپسین روزهای سال ۹۷ جلسات رفع مشکلات و موانع برای ادامه کار سرمایه‌گذار تشکیل شد و ضمن بهره گیری از ظرفیت‌های بالادستی استان و با استقبال شهرداری برای تعیین تکلیف پروژه سرمایه‌گذاری یاد شده، ضمن رعایت اصول و ضوابط شهرسازی و ترافیکی، همچنین با سیاست گذاری‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری مقرر شد نسبت به اصلاح نقشه و محاسبات جدید برای تسریع در ادامه عملیات اجرایی سرمایه‌گذار اقدام شود.
وی ادامه داد: با در نظر گرفتن لزوم هدایت منطقی و با هدف جلوگیری از فضای نا امن برای اقامت گردشگران و مدیریت صحیح زمان و مکان گردشگر، در کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر مصوب شد در ورودی‌های سه گانه شهر نسبت به احداث اورژانس گردشگری توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان اقدام لازم به عمل آید.
قراباغی اظهار کرد: در گام نخست در محور تهران به همدان و در میدان سردار شهید همدانی برای جانمایی و اجرای طرح اورژانس گردشگری هماهنگی لازم صورت پذیرفته است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم ضمن اعلام حمایت شورا و شهرداری از سرمایه‌گذاران بر تسهیل در روند اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری تأکید کرد.
کامران گردان اضافه کرد: لازم است جاذبه‌های گردشگری استاندارد برای همدان ایجاد شود تا بتوان گردشگران پایتخت تاریخ و تمدن را هدایت کرد.
گردان فعالیت کمیته‌های گردشگری مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا را ظرفیتی خوب برای بررسی‌های تخصصی این حوزه برشمرد.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *