شرکت بيش از ۳۰۰ اثر در نخستين جشنواره ايده برتر شهري در حوزه گردشگري

اشتراک گذاری این پست

حسین قراباغی در دفتر روزنامه هگمتانه:

شرکت بيش از ۳۰۰ اثر در نخستين جشنواره ايده برتر شهري در حوزه گردشگري

رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه گذاري و گردشگري شوراي اسلامي گفت: تاکنون بيش از ۳۰۰ اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است که اختتاميه اين جشنواره همزمان با ميلاد حضرت معصومه(س) در ۱۳ تيرماه برگزار مي شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از هگمتانه؛ حسين قراباغي با حضور در دفتر روزنامه هگمتانه، به اقدامات انجام شده در کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شوراي اسلامي شهر همدان اشاره کرد و گفت: در راستاي ارتقا و توسعه گردشگري شهر همدان و استفاده از ظرفيت مردمي و جلب مشارکت عمومي در اين زمينه، اقدام به برگزاري نخستين جشنواره «ايده برتر شهري در حوزه گردشگري» کرديم.

قراباغی اضافه کرد: فراخوان اين جشنواره به صورت ملي بوده که تا ۱۵ خرداد تمديد شد.

وي با بيان اينکه از ۱۵ خردادماه تا اول تيرماه مرحله داوري آثار است، تصريح کرد: تاکنون بيش از ۳۰۰ اثر و ايده به دبيرخانه اين جشنواره ارسال شده است که مراسم اختتاميه آن ۱۳ تيرماه هم زمان با ولادت حضرت معصومه(س) برگزار مي‌شود و سعي شده است از همه ظرفيت‌هاي حوزه گردشگري دعوت شود.

اين مسؤول در بخش ديگر سخنانش به سفر کاري اعضاي کميسيون به شهرهاي کرمان، بم، ماهان و بازديد از ظرفيت‌هاي گردشگري و ارائه پيشنهاد تفاهم‌نامه همکاري فرهنگي از سوي شوراي شهر کرمان اشاره و بيان کرد: تفاهم‌نامه خواهرخواندگي با شهر بم عقد شد و دليل انتخاب شهر بم چندين مورد بود از جمله اينکه بم با ۱۵۰ هزار نفر جمعيت شهري داراي ۳ پرواز منظم در طول هفته به تهران و با هواپيماي پهن پيکر اختصاصي است.

قراباغي در همين رابطه اضافه کرد: علاوه بر اين شهر بم داراي يک برنامه حرکت قطار از بم به تهران، داراي آمار ۷ هزار گردشگر خارجي، داراي چهار اثر ثبت جهاني، منطقه ويژه اقتصادي با ۶ باکس گردشگري و ۵ شرکت خودروسازي با اشتغالزايي ۱۲ هزارنفري و ۲۰ شرکت قطعه‌سازي فعال است.

وي همچنين به پيش‌بيني فعاليت‌هاي کميسيون در شش ماه نخست سال جاري اشاره کرد و گفت: رفع موانع سرمايه‌گذاري حوزه مديريت شهري که پروژه‌هاي آنها بلاتکليف مانده است از جمله اهداف کميسيون بوده که اين پروژه‌ها شامل ميدان ميوه و تره‌بار جديد، عصر طلايي، هتل نديمي، دهکده گردشگري گنج‌نامه و بررسي مشکل پارکينگ برج زاگرس است.

رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شوراي اسلامي شهر همدان با تأکيد بر اينکه يکي از اهداف ما تسهيل در امور سرمايه‌گذاري در همدان است، عنوان کرد: بي‌شک سرمايه‌گذاران در جايي سرمايه‌گذاري مي‌کنند که بازخورد و نتيجه خوبي داشته باشد که در همدان با مشکلاتي چون عدم هماهنگي در مباحث سرمايه‌گذاري مواجه هستيم که بايد رفع شود.

قراباغي در قسمت ديگر سخنانش يکي از مشکلات موجود در گردشگري را نبود آثار تاريخي ثبت جهاني عنوان کرد و افزود: اين در حالي است که شهرهاي ديگر با استفاده از آثار تاريخي ثبت جهاني شده، گردشگران زيادي را جذب کردند.

وي يکي از اهداف کميسيون را رايزني براي ايجاد مقصد جديد گردشگري در منطقه غرب کشور با همکاري استان‌هاي همجوار همدان اعلام و اظهار کرد:‌ ما بايد از ظرفيت‌هاي استان‌هاي همجوار چون کرمانشاه، کردستان و لرستان استفاده و همدان را به عنوان منطقه گردشگري معرفي کنيم.

قراباغي به اهميت تبليغات و تخفيف هتل‌ها براي افزايش ماندگاري مسافران تأکيد کرد و افزود: مي‌توان از ظرفيت زائران اربعين حسيني نيز براي معرفي همدان، ظرفيت‌هاي گردشگري آن و جذب مسافر و افزايش ماندگاري استفاده کرد.

وي تأکيد کرد: ما به دنبال اين هستيم که با توجه به وضعيت معيشتي همدان، مسافر و گردشگري براي شهر آورده داشته باشد.

اين مسؤول با اشاره به تعامل همه‌جانبه با ميراث فرهنگي، اصناف و اتاق بازرگاني تصريح کرد: در زمينه احيا، بازسازي و توسعه گردشگري همکاري خوبي را با ميراث فرهنگي داشتيم و يکي از اهداف ما حفظ بناهاي واجد ارزش و تاريخي شهر به عنوان هويت شهر است.

قراباغي يکي ديگر از اهداف را تأسيس شرکت توسعه گردشگري و روابط بين‌المللي در شهرداري همدان عنوان کرد و گفت: مقدمات کار آماده شده و پس از تصويب اجرايي مي‌شود.

وي اظهار کرد: رديف‌ها و برنامه‌هاي بودجه‌اي در حوزه گردشگري با موضوع مطالعه، تبليغ و حوزه عملياتي تبليغات درون و برون استاني نيز پيش‌بيني شده است.

رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شوراي اسلامي شهر همدان به بررسي مشکلات کسبه پياده‌راه اکباتان به عنوان محور گردشگري به سمت تپه‌هاي تاريخي هگمتانه در شهر و ارائه راهکارهاي مورد نياز هم اشاره و عنوان کرد: دو کميته تخصصي سرمايه‌گذاري و گردشگري در اين کميسيون تشکيل شده است.

عليرضا معتمدزاده، مديرمسؤول روزنامه هگمتانه هم در اين ديدار، اقدامات و برنامه‌هاي انجام شده در کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شورا را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: اقدامات خوبي در اين حوزه انجام شده است که اميدواريم خروجي آن نيز خوب باشد و شاهد گردش چرخ اقتصاد گردشگري و ماندگاري مسافران باشيم.

 

 

 

گزارش از  روزنامه هگمتانه/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *