سختگيري ها و نبود برنامه عاملي براي انتقال مصرف قليان به اماکن عمومي

اشتراک گذاری این پست

حميد بادامي‌نجات:

سختگيري ها و نبود برنامه عاملي براي انتقال مصرف قليان به اماکن عمومي

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با بیان اینکه مصرف قليان در اماکن و معابر عمومي، مروج اين معضل اجتماعي در جامعه است، گفت: سختگيري ها و نبود برنامه مناسب براي جوانان و خانواده ها، عامل انتقال مصرف قلیان به اماکن عمومي شده است.


 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، حميد بادامي‌نجات در صحن شورا اظهار کرد: امروزه مصرف قليان در بين جوانان و خانواده‌ها به عنوان يک سرگرمي، به تفريح آنان تبديل شده است.
وي با بيان اينکه اکنون قليان‌کشي دروازه‌اي براي ورود بسياري از جوانان به دنياي دخانيات و مصرف ديگر مواد مخدر محسوب مي‌شود، افزود: مصرف قليان در سفره‌خانه‌هاي سنتي و قهوه خانه‌ها را بايد از مقررات ممنوعيت استعمال دخانيات در اماکن عمومي مستثنا ديد؛ زيرا محدودکردن مصرف قليان در تمامي سفره‌خانه‌ها موجب زيرزميني شدن آن مي‌شود و اين مسأله منجر به بروز مشکل در اماکن و معابر عمومي هم خواهد شد.
بادامي نجات افزود: با غيرمجاز شدن قليان در سفره‌خانه ‌ها، اين مشکل حل نخواهد شد و بايد دنبال راهکار مناسب تري از جمله آموزش شهروندي و تعريف سرگرمي‌هاي سالم براي جوانان و خانواده‌ها باشيم.
وي با بيان اينکه مصرف قليان به هر علتي در برخي از خانواده‌ها وجود دارد، ادامه داد: در سال‌هاي گذشته مصرف قليان بيشتر در بين افراد مسن‌تر رواج داشت؛ در صورتي که امروزه شاهد استفاده نوجوانان و جوانان از آن هستيم.
نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان همچنين گفت: مي‌بايست دستگاه‌هاي مرتبط با همکاري خانواده‌ها براي اين معضل پنهان اجتماعي، تدابير لازم را بيانديشند.
بادامي‌نجات ضمن قدرداني فراوان از عوامل زحمتکش نيروي انتظامي که همدان را جزو امن‌ترين شهرهاي کشور کرده اند، بيان کرد: مشاهده گروه‎هاي دوستانه و خانوادگي که در پارک‌ها و کنار خيابان‌ها مشغول استعمال قليان هستند، معضلي است که نيروي انتظامي مي‌تواند اين مشکل را در حوزه پژوهش خود مورد بررسي قرار داده و راهکارهايي براي حل آن پيش‌بيني کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *