آغاز ویژه‌برنامه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» در شب‎های هگمتانه

آغاز ویژه‌برنامه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» در شب‎های هگمتانه

عامل به وظایف شهروندی؛ ملاک انتخاب شهروندان برگزیده
 
 آغاز ویژه‌برنامه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» در شب‎های هگمتانه
 
شامگاه روز شنبه هفته جاری، نخستین ویژه‌برنامه «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» با حضور عباس صوفی، رئیس جشنواره و جمع کثیری از شهروندان همدانی روی آنتن صداوسیمای مرکز همدان رفت.
 
به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره شهروندان برگزیده همدان؛ ۷۰ عنوان ویژه برنامه جشنواره در قالب برنامه زنده تلویزیونی «شب‌های هگمتانه» با رویکرد آگاه‌سازی شهروندان از روند برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده و فعالیت‌های ارزنده شهرداری همدان در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری برنامه‌ریزی شده است تا شهروندان هرچه بیشتر نسبت به فعالیت‌های این نهاد مطلع شوند.
 
همچنین این برنامه با حضور هنرمندان همدانی و با رویکرد ایجاد و ترویج روحیه نشاط و شادابی شهروندان درنظر گرفته شده است که شهروندان می‌توانند این ویژه برنامه مردمی را هر شب ساعت ۲۲ الی ۲۳ از شبکه صداوسیمای مرکز همدان دنبال کنند.
 
شهردار همدان که «ریاست جشنواره شهروندان برگزیده همدان» را برعهده دارد، در این ویژه‌‎برنامه گفت: امسال این رویداد فرهنگی اجتماعی با شکل‌گیری شورای سیاست‌گذاری، کمیته‌های علمی- داوری، اجرایی و اطلاع‌رسانی کلید خورده است.
 
عباس صوفی با بیان اینکه شهروندان همدانی از طریق وب‌سایت جشنواره در قالب خودمعرفی و معرفی دیگران می‌توانند به منظور ثبت‌نام اقدام کنند، افزود: تلاش شهرداری همدان بر آن است تا روز همدان (شهریورماه) شهروندان منتخب را در حوزه‌های مختلف شهری معرفی کند.
 
به گفته وی، سال گذشته در نخستین جشنواره شهروندان برگزیده همدان که پس از گذشت ۱۱ سال وقفه برگزار شد، ۶۸ منتخب، برگزیده شدند و کلید شهر نیز در دستان خانواده مرحوم فرشچیان به عنوان شهروند افتخاری قرار گرفت.
 
صوفی با تأکید بر اینکه پیشینه فاخر فرهنگ شهر همدان، مجموعه مدیریت شهری را برآن داشته است تا ملاک انتخاب شهروندان برگزیده را عامل به وظایف شهروندی قرار دهد؛ معتقد است: شهرایده‌آل با ارتقای فرهنگ شهروندی به دست خواهد آمد.
 
رئیس جشنواره شهروندان برگزیده همدان در پایان گفت: شهرداری همدان علاوه بر اجرای عملیات عمرانی و زیرساختی در حوزه‌‌های مختلف مدیریت شهری، بر اهمیت جایگاه فرهنگ شهروندی تأکید ویژه دارد.
 
* آغاز ثبت‌نام جشنواره شهروندان برگزیده
 
لازم به ذکر است؛ شهروندان برای ثبت‌نام در «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» سال ۹۸ از تاریخ ۱۶ خرداد تا ۲۰ تیرماه امسال فرصت دارند تا به وب‌سایت www.TCF.hamedan.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری این پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *