«اجلاس بین المللی همدان ۲۰۱۸» موفقیت آمیز بود

«اجلاس بین المللی همدان ۲۰۱۸» موفقیت آمیز بود

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان گفت: برگزاری «اجلاس بین المللی گردشگری همدان ۲۰۱۸» پیامد و رهاوردهای خوبی برای شهر و استان همدان دارد که به صورت موفقیت آمیز هم در حال پیشروی است.   

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در جمع خبرنگاران ضمن قدردانی از استانداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شهرداری همدان اظهار کرد: تلاش‌های گسترده سازمان‌های متولی و ارگان‌های ذیربط برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد موجب توسعه بخش‌هایی از ساختار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه می‌شود که در این بین نقش‌آفرینی شورای شهر همدان نیز به عنوان سیاست‌گذار و ناظر بر عملکرد مدیریت شهری، غیرقابل انکار است.

 

وی با بیان اینکه مدیریت شهری در جریان ریز برنامه‌های این رویداد بین‌المللی نیست، ادامه داد: از مسؤولان امر انتظار می‌رفت از ظرفیت نمایندگان پارلمان شهری و در مجموع مدیریت شهری به منظور گستردگی بهتر رویداد گردشگری «همدان ۲۰۱۸» در شهر بهره مند شوند.

 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: نمایندگان شوراهای اسلامی شهر با توجه به ارتباط نزدیک با لایه‌های مختلف اجتماعی جامعه می‌توانستند اکثر مردم را نیز در این رویداد مشارکت دهند که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر و حضور آنها در نشست‌های تخصصی رویداد “همدان ۲۰۱۸” بود.

 

وی با تأکید بر اینکه استان همدان با برنامه‌ریزی مناسب توانست میزبان خوبی برای این رویداد بزرگ باشد، بیان کرد: خوشبختانه نقش اثرگذار مدیریت شهری در این رویدادهای بین‌المللی واضح است و تاکنون شهرداری در تکاپو برای هرچه بهتر فراهم کردن زمینه‌های مناسب به منظور انعکاس توانمندی‌های همدان در این رویداد بین‌المللی بوده است.

 

بادامی‌نجات افزود: شهرداری همدان در حد توان اقتصادی خود به منظور بهبود شرایط شهر، زیرساخت‌های گردشگری را مهیا کرده که همچنان هم تلاش بر این است تا شرایط بهتر شود.

 

وی با تأکید بر اینکه با دستاوردهای این رویداد بین المللی می‌توانیم صنعت گردشگری را بیش از پیش گسترش دهیم، افزود: تمام تلاش‌ها صورت می‌گیرد تا میزبان یک رویداد بین المللی باشیم؛ بنابراین مسؤولان امر باید گردشگری را به عنوان محور توسعه استان جدی‌تر دنبال کنند.

 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان، برگزاری رویدادهای بین‌المللی و گردشگری «همدان ۲۰۱۸» را فرصت بزرگی برای توسعه استان دانست و اظهار کرد: باید در حد توان تمامی فرصت‌ها و سرمایه‌ها را جذب کنیم و بهره برداری داشته باشیم که به طور قطع این امر به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر و استان همدان خواهد رسید.

 

بادامی‌نجات گفت: مقصدهای گردشگری در همه نقاط دنیا تلاش می‌کنند تا میزبانی رویدادهای بزرگ به‌ویژه بین‌المللی را به دست آورند، زیرا در طول میزبانی این رویدادها، تبلیغات گسترده‌ای با هزینه‌های اندک و رضایت‌بخش برای یک مقصد گردشگری صورت می‌پذیرد.

 

وی برگزاری این رویدادهای بین‌المللی را در شناساندن ظرفیت‌های شهر و استان همدان اثرگذار دانست و گفت: این روزها همدان به عنوان مقصد گردشگری کشورهای آسیایی در صدر اخبار قرار گرفته و بر سر زبان‌هاست و این رویداد بین‌المللی و گردشگری اهرم مناسبی برای رسیدن هدف بزرگ‌تر یعنی معرفی استان همدان به دنیا بوده است.

 

بادامی نجات به بازتاب گسترده برگزاری این اجلاس اشاره کرد و گفت: تعدادی از نمایندگان شورای عالی استان‌ها در بازخورد رسانه‌ای این رویداد مهم و اثرگذار در همدان به برگزاری موفق «اجلاس بین‌المللی گردشگری همدان ۲۰۱۸» تبریک گفتند که جای خرسندی دارد.

 

 

انتهای پیام/