امسال به واسطه برگزاری کنگره شهدا سال ارزشمندی برای همدان است

امسال به واسطه برگزاری کنگره شهدا سال ارزشمندی برای همدان است

رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه امسال سال ارزشمندی برای استان و شهر همدان است، گفت: به واسطه برگزاری دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان عطر شهدا در همدان می‌پیچد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در بازدید از ستاد دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان با بیان اینکه امید است به واسطه اقدامات و برنامه‌های موثر انجام شده شاهد آثار برگزاری این کنگره در همدان باشیم، اظهار کرد: اقدامات خوبی تا کنون در راستای برگزاری کنگره انجام شده است.
وی حضور در بیت شهدا و دیدار با خانواده‌های شهیدان را یکی از اقدامات موثر در این راستا برشمرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در دیدارهای مختلف با اقشار و در دیدار اخیر نیز به این مهم تأکید داشته‌اند که صبر و استقامت خانواده شهدا از عوامل موثر در پیروزی‌ها بوده است.
رییس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه امسال سال ارزشمندی برای استان و شهر همدان است، بیان کرد: به واسطه برگزاری این کنگره عطر شهدا در همدان می‌پیچد و مردم این بوی خوش را استشمام خواهند کرد.
مسگریان با بیان اینکه شهدا ذخیره‌هایی هستند که باید قدر آنها را بدانیم، افزود: برنامه‌های ستاد دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان مورد توجه اعضای شورا است و در حد توان به برگزاری این برنامه کمک خواهیم کرد.
*نظری: در معرفی شهدا نگاه فراجناحی حاکم باشد
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی شهدا، تصریح کرد: باید تمام هم و غم خود را برای معرفی درست آنچه شهدا بودند، بگذاریم.
علی‌اکبر نظری با بیان اینکه علما با غلو مبارزه کردند، ادامه داد: نباید اجازه دهیم در بحث معرفی شهدا، غلو شکل بگیرد.
وی خواستار نگاه فراجناحی در معرفی شهدا و پرداختن به شهیدان شد و خاطرنشان کرد: برخی شهدا مظلوم و ناشناخته هستند که در برگزاری این دوره کنگره به این مهم توجه شود.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان یادآور شد: باید وسعت دید در بحث کنگره ملی ۸ هزار شهید استان بیشتر شده و زوایای موارد مختلف را بیان کنیم.
نظری با بیان اینکه شهدا به ما و جامعه عزت دادند، اظهار کرد: لازم است افکار و منش شهدا را تبیین کرده و آنها را به جامعه عرضه کنیم.

رضایی: بستر اجتماعی موجود از مسائل مهم در دومین کنگره شهداست

رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به حجم بالای اقدامات انجام شده در راستای آماده سازی و برگزاری دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان در ستاد این کنگره در طول سال گذشته، گفت: اقدامات خوبی نیز به واسطه برنامه‌های پیش‌بینی شده انجام شده و حجم کار بسیار گسترده بوده است.
علی رضایی بستر اجتماعی را یکی از مسائل مهم در دومین کنگره برشمرد و بیان کرد: بستر اجتماعی موجود در این کنگره بسیار متفاوت از کنگره اول است که می‌توان با نگاه متفاوت این بستر را متحول و اثرگذار کرد.
وی با تشکر از اهتمام شهردار و رییس سازمان فرهنگی شهرداری در کمک به برگزاری این کنگره، افزود: مدیریت شهری به جد و با تمام توان در برگزاری کنگره پای کار خواهد بود و هر کجا بحث ایثار و شهادت باشد با حداکثر توان و اختصاص اعتبار، اقدام می‌کنیم.

سردار فرجی: دومین کنگره ۸ هزار شهید استان همدان امسال برگزار می شود

دبیر دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان نیز با اشاره به دو برنامه محوری پیش‌بینی شده در این کنگره، تصریح کرد: فصل شیدایی و برگزاری اجلاسیه دو برنامه مذکور به این مناسبت است.
سردار مهدی فرجی با اشاره به سرکشی از خانواده شهدا به عنوان یکی از برنامه‌های پیش‌بینی کنگره، یادآور شد: این مهم طبق برنامه از سوم خردادماه آغاز شده و طی هفته حداقل ۱۰ خانواده شهید مورد سرکشی قرار می‌گیرند.
وی فصل شیدایی را دومین برنامه محوری برشمرد و خاطرنشان کرد: اقدامات آماده‌سازی برگزاری این برنامه از ۲۵ روز پیش آغاز و پیش‌بینی شده است ؛ این مجموعه نمایشی از ۱۲ مردادماه به مدت ۱۵ تا ۲۰ شب و هر شب برای هفت تا ۱۰ هزار نفر اجرا شود.
دبیر دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان گفت: اجلاسیه نیز ۱۶ مهرماه و با پیش‌بینی اجرای برنامه به مدت ۴ شب برگزار خواهد شد.
سردار فرجی دیدار با رهبر معظم انقلاب را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برشمرد و بیان کرد: این دیدار به منظور ارائه گزارش از اقدامات انجام شده کنگره و معرفی استان خواهد بود.
وی با بیان اینکه اقدامات خدماتی بزرگی نیز در راستای برگزاری کنگره پیش‌بینی شده است، افزود: تأمین جهیزیه نو عروسان، آبرسانی به روستاها، تأمین مسکن و کاشت نهال از جمله این اقدامات است که برخی از این موارد انجام شده و تعدادی نیز در دست انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *