به خانه برگردیم

به خانه برگردیم

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر در خانه ماندن شهروندان تأکید کرد.


به گزراش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان به نقل از روزنامه هگمتانه، رضوان سلماسی در گفتگو با خبرنگار هگمتانه، از شهروندان خواست از حضور غیر ضروری در بیرون از منزل خودداری کنند و در خانه بمانند.
وی بیان کرد: اواخر سال گذشته وقتی نهیب ویروس کرونا به بطن جامعه وارد شد اغلب مردم اعتقاد خوبی به در خانه ماندن پیدا کرده و از طرح در خانه بمانیم استقبال کردند.
سلماسی با تأکید بر اینکه در ایام تعطیلات نوروز وقتی همه از چندماه قبل انتظار فرارسیدن نوروز را در سر داشتند تا به مسافرت‌های دور و دید و بازدیدهای نوروزی بپردازند، اما با شیوع کرونا از ادای این آداب و رسوم پرهیز کردند، ادامه داد: امسال همچون سال‌های گذشته سیزدهم فروردین به دامان طبیعت نرفتیم و در خانه مراقب سلامت جسم و روان خانواده و جامعه خود بودیم.
وی بیان کرد: ادارات دولتی و نهادها و حتی شرکت‌های خصوصی با تدارک تقسیم کار بین منابع انسانی به کاستن از ساعات اداری پرداخته و با شیفت بندی اقدام به تحدید ساعات کار نمودند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان تصریح کرد: برخی ادارات هم خدمات سایبری خود را گسترش داده و به کاستن مراجعات حضوری مبادرت ورزیدند.
وی در بخش دیگری از این گفتگو ادامه داد: اما این روزها با جهش عجیب این ویروس منحوس مواجه هستیم در حالی که هنوز از محدودیت‌های پیش از این و اقدامات بازدارنده مربوط به تعطیلات خبری نیست.
سلماسی بیان کرد: به نظر می‌رسد توجه به اهمیت خانه مانی این روزها بیش از پیش ضرورت داشته باشد.
وی علاوه بر درخواست از شهروندان برای ماندن در خانه گفت: از مسؤولان امر انتظار می‌رود با تدبیر شایسته و رسانه‌ها با اطلاع رسانی بهنگام و با اعمال سیاست‌های تشویقی عموم مردم را به فرهنگ خانه مانی در ایام کرونا دعوت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *