بودجه ۱۶۰۰ میلیاردی برای سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان مصوب شد

بودجه ۱۶۰۰ میلیاردی برای سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان مصوب شد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: در راستای اجرای بند ۱۲ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور؛ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان مورد تصویب اکثریت اعضای شورای شهر همدان قرار گرفت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سید مسعود عسگریان در نودمین صحن شورای شهر، گفت: بودجه عمومی شهرداری همدان از حیث منابع تأمین اعتبار شامل درآمدها، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و دارایی‌های مالی اعم از منقول و غیرنقد بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال و از حیث مصارف شامل هزینه‌ها، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و تعهدات قطعی شده سنواتی بالغ بر ۱۶ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال مورد موافقت قرار گرفت.
به گفته وی؛ همچنین ۶ هزار و ٩٣٢ میلیارد و ۶۹۲ میلیون ریال اعتبارات هزینه‌ای؛ ٩ هزار و ۴۳۰ میلیارد و ۷۰۱ میلیون ریال اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و همچنین ۴۸۶ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال تعهدات قطعی سنواتی در نظر گرفته شده است.
عسگریان ادامه داد: با تصویب اکثریت اعضای شورای شهر همدان، اعتبار نسبتاً مناسبی به پروژه‌های نیمه‌تمام مناطق چهارگانه و ستاد شهرداری و سازمان‌های وابسته تخصیص داده شد که این پروژه‌های شهری عمدتاً اولویت نخست کاری شهرداری و شورای شهر تعیین شدند.
وی افزود: بودجه‌ مناسبی هم برای پروژه‌های دیگر تحت عنوان پروژه‌‎های جدید در سطح مناطق چهارگانه با نگاه توسعه‌ای به شهر، تخصیص داده شد.
رئیس شورای شهر همدان؛ یکی از ویژگی‌های بودجه ۱۴۰۰ شهرداری را تأمین اعتبار مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر به نسبت نیازهای اجتماعی شهر همدان برشمرد که در این زمینه می‌توان به کمک برای بخش‌های مختلف از جمله ورزش و نشاط اجتماعی، ورزش شهروندی، مساجد، فرهنگسراها و آموزش شهروندی، بسیج، کمک به نگهداری باغ‌موزه دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر و همچنین کمک به توسعه زیرساخت‌ها، ظرفیت‌ها، فعالیت‌ها و طرح‌های فرهنگی در شهر همدان اشاره کرد.
عسگریان اظهار کرد: یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت فیلم به‌منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر همدان مورد تصویب قرار گرفت.
وی با بیان اینکه در حوزه طرح تأمین مجتمع‌های فرهنگی و هنری ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه تکمیل و تجهیز سالن اصلی و پوشش گنبد تالار قرآن از محل اعتبارات دولتی و ۲ میلیارد تومان برای تکمیل سالن کسب‌وکار جنب فرهنگسرای ولایت تخصیص یافت؛ عنوان کرد: در حوزه طرح تأمین فضاهای ورزش همگانی، ۲ میلیارد تومان برای ادامه احداث زمین ورزشی شهید خادم (چمن مصنوعی) و ۳ میلیارد تومان هم برای تکمیل و تجهیز سالن ورزشی جنب فرهنگسرای ولایت در نظر گرفته شد.
رئیس شورای شهر همدان در پایان با تأکید بر اینکه ۲ میلیارد تومان به صورت ویژه برای بازسازی فاز یک و احداث پارک بانوان شهرک فرهنگیان (فاز۲) باهنر تخصیص یافته است؛ گفت: در حوزه طرح بهبود و بهسازی فضاهای ورزش همگانی، به ترتیب یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون و همچنین ۶۰۰ میلیون تومان برای بهبود، بهسازی و احداث زمین‌های ورزشی در مناطق در سطح مناطق یک و ۲ شهرداری و همچنین ۹۰۰ میلیون تومان برای بهبود، بهسازی، تجهیز و احداث زمین‌های ورزشی منطقه ۴ شهرداری تصویب شد.
گفتنی است؛ گزارش‌های تکمیلی بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان در سایت شهرداری به آدرس http://www.hamedan.ir و سایت شورای شهر همدان به آدرس https://hamedancouncil.ir به‌منظور اطلاع عموم شهروندان درج خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *