بیانیه مشترک رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار همدان به مناسبت ۱۳ آبان

بیانیه مشترک رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار همدان به مناسبت ۱۳ آبان

کامران گردان، رییس شورای اسلامی شهر و عباس صوفی، شهردار همدان به مناسبت فرارسیدن روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز بیانیه مشترک صادر کردند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ متن پیام این بیانیه مشترک به شرح ذیل است:

در حافظه تاریخی ملت قهرمان‌پرور سرزمین ایران، ۱۳ آبان یادآور رویداد مؤثری در تحرک انقلاب اسلامی است که دربردارنده ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، آزادگی و مبارزه‌ ضداستکباری بود.

ابعاد وسیع داخلی و بین‌المللی ۱۳ آبان ۱۳۵۸ موجب نامگذاری آن به «انقلاب دوم» از سوی امام راحل(ره) شد؛ انقلاب دومی که ریشه‌های انقلاب را گسترده تر کرد و زمینه را برای رسوایی بسیاری فراهم نمود.

مجموعه رویدادهای این روز تاریخی، پیام‌ها و درس‌های فراوانی برای نسل حاضر و نسل‌های آینده دارد که عصاره آن ضرورت هوشیاری در برابر توطئه‌ها و هجمه های دشمنان به‌ویژه لزوم هوشمندی نسل جوان و خودباوری و اتکا به نفس آنان در مقابله با دسیسه‌ها و فتنه‌ها و دفاع از مرزهای جغرافیایی، فرهنگی و همچنین تلاش در جهت نیل به پیشرفت و اقتدار افزون‌تر می‌باشد.

۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است؛ این روز، روز میعاد دانش‌آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش‌آموز از آغاز نهضت امام خمینی (ه) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش‌آموزانی که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمان‌خواهی جان در راه عدالت نثار می‌کنند تا ریشه ظلم برچیده شود, است; میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه‌های عزت و آزادگی است.

اینجانبان ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی از عموم مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه شهر همدان انتظار می‌رود همچنان که در تمامی صحنه‌های انقلاب حضوری آگاهانه را به نمایش گذاشتند، اینبار نیز با شرکت گسترده و فعال در راهپیمایی ۱۳آبان، فریاد خود را برای رسوا کردن بیگانگان سردهند تا بار دیگر با آرمان‌های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا تجدید میثاق کرده باشیم.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *