تدوین بسته حمایتی سرمایه گذاری در دفترچه عوارض سال ۹۸

تدوین بسته حمایتی سرمایه گذاری در دفترچه عوارض سال ۹۸

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: در تدوین تعرفه دفترچه عوارض باید بسته حمایتی سرمایه گذاری نیز لحاظ شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان که با محوریت بررسی بسته حمایتی سرمایه‌گذاری در تعرفه دفترچه عوارض سال ۹۸ برگزار شد، افزود: حمایت از سرمایه‌گذار باید ویژه دیده شود و مسؤولان مرتبط نیز در این زمینه باید در حین کار وارد شوند.
قراباغی اضافه کرد: سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان اقدامات خوبی در خصوص وظایف خود در امر سرمایه‌گذاری انجام داده است که قابل تقدیر است.
وی اظهار کرد: در سال نخست دور پنجم شورا در راستای حمایت از سرمایه‌گذار کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری اقدام به تهیه و تدوین بسته حمایتی سرمایه‌گذاری کرد که زحمات رئیس و اعضای این کمیسیون قابل تقدیر است و امسال نیز باید در تدوین تعرفه عوارض بسترهای گسترده حمایتی سرمایه‌گذار لحاظ شود.
قراباغی با بیان اینکه مدیریت شهری چنانکه پای کار باشد بسیاری از مشکلات را می‌توان حل کرد، یادآور شد: هر کاری از دست ما نمایندگان مردم در پارلمان شهری برای جذب سرمایه‌گذار و رونق اقتصادی برآید برای توسعه و شکوفایی شهرمان کوتاهی نخواهیم کرد.
وی تأکید کرد: باید برای ظرفیت‌های موجود شهر همدان در راستای جذب سرمایه‌گذار و رونق اقتصادی و صنعت گردشگری برنامه‌های مناسبی را تدوین کرد.
قراباغی اضافه کرد: تعریف محور گردشگری در ظرفیت ایجاد شده پیاده راه‌های همدان ضروری است.
وی با تأکید بر اینکه نباید فرصت سوزی کرد، افزود: لازم است از فرصت و ظرفیت همدانی‌های شهرهای دیگر برای سرمایه‌گذاری و رونق گردشگری بهره گرفته شود.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا جهت تدوین بسته حمایتی سرمایه‌گذاری گفت: در تدوین بسته حمایتی سرمایه‌گذاری باید ابتدا تعریف مشخصی از سرمایه‌گذار داشته باشیم چرا که منظور از سرمایه‌گذاری این نیست که فقط شهرداری از آن منتفع شود، اگر سرمایه‌گذاری منجر به کار آفرینی در شهر گردد ما به هدف خود رسیده ایم.
کامران گردان افزود: سرمایه‌گذاری تنها ساخت و ساز نیست بلکه ایجاد امکانات و بستر برای رونق اقتصادی و گردشگری نیز سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.