توزیع عادلانه ارزش افزوده، خواسته شورای شهر همدان از مجلس است

توزیع عادلانه ارزش افزوده، خواسته شورای شهر همدان از مجلس است

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان با بیان اینکه توجه به توزیع عادلانه ارزش افزوده در کشور خواسته ما زا مجلس است، گفت: این توزیع اکنون به صورت نفر استانی است که باید به صورت نفر کشوری تقسیم شود و این درخواست را با امضای اعضای شورا به رییس مجلس و نمایندگان مردم همدان در مجلس ارسال کرده‌ایم.


به گزار ش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث پیگیری شده در کمیسیون بودجه و مالی شورا اظهار کرد: در بحث مالیات بر ارزش افزوده در جایگاه یکی به آخر استان‌ها قرار داریم که دلیل آن کنش‌های اقتصادی سطح شهر است که باید به این موضوع توجه شود.
وی با تأکید بر اینکه باید سرمایه‌گذاری و مباحث اقتصادی در شهر گسترش یابد، گفت: گردشگری نیز به عنوان اولویت اول بوده که در صورت تحقق این مهم، کنش‌های مالی به صورت جهش چند برابری اتفاق خواهد افتاد.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان بیان کرد: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده در بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده بود که نسبت به بودجه اصلاحی، عدد بسیار پایینی است.
کاوسی‌امید خواستار توجه مجلس به توزیع عادلانه ارزش افزوده در کشور شد و افزود: این توزیع اکنون به صورت نفر استانی است که باید به صورت نفر کشوری تقسیم شود و این درخواست را با امضای اعضای شورا به رییس مجلس و نمایندگان مردم همدان در مجلس ارسال کرده‌ایم.
وی بحث مهم مورد پیگیری دیگر توسط این کمیسیون را بحث مطالبات شهرداری از دولت دانست و تصریح کرد: رسانه‌ها تأیید بستانکاری شهرداری از دستگاه‌ها را از مدیران کل مطالبه کنند که متأسفانه در همدان نسبت به این موضوع مقاومت داریم.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان ادامه داد: شهرداری یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی مطالبه دارد که از این رقم، ۴۲۰ میلیارد میلیارد تومان بستانکاری قطعی بوده و ۱۲۰ میلیارد تومان نیز دارای رأی است.
کاوسی‌امید با اشاره به بستانکاری ۱۶۰ میلیاردی از محل جرایم راهنمایی و رانندگی، خاطرنشان کرد: تحقق این مطالبات کمک به بهبود ارائه خدمات و وضعیت شهر است.
وی با بیان اینکه دولت موظف است یک سوم هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی را به عنوان یارانه پرداخت کند، یادآور شد: از سال ۹۲ دولت هیچ گونه پرداختی در این خصوص نداشته و شهرداری پرداخت‌ها را انجام داده است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان اظهار کرد: در بودجه ۱۴۰۲شهرداری ۱۷ سیاست تعریف و به شهرداری ابلاغ شده است که به مباحث ترافیکی به عنوان اولویت در آن پرداخته شده است.
کاوسی‌امید به پیش‌بینی بودجه یک‌هزار و ۲۰۰ میلیاردی در بودجه به منظور حل مسأله ترافیکی اشاره کرد و گفت: حل معضل ترافیک برای شورا و شهرداری اولویت است.
وی توجه به گردشگری را از دیگر نکات مهم قابل توجه در بودجه سال آینده شهرداری دانست و بیان کرد: حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه به این حوزه‌ اختصاص داده شده است که به نظر بودجه بی‌نظیری است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان افزود: توجه به مباحث سرمایه‌گذاری از دیگر موارد در بودجه پیشنهادی بود و باید کنش‌های مالی در شهر افزایش یابد.
کاوسی‌امید با اشاره به تأکید بر برخی موارد در بوجه سال گذشته و عدم تحقق آنها تصریح کرد: بارانداز غرب کشور از آن جمله بوده که در بودجه سال آینده به آن تأکید بیشتری شده است.
وی با بیان اینکه باید به جای خام فروشی ملک، برای املاک شهرداری ارزش افزوده ایجاد کنیم، ادامه داد: در این راستا باید از ظرفیت انجمن‌های مختلف به ویژه انبوه سازان استفاده کنیم.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: از دیگر ویژگی‌های بودجه ۱۴۰۲ شهرداری پیش‌بینی دریافت حدود ۲۵۰ میلیارد تومان وام و ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق است که در این صورت شهرداری امکان دریافت وام به میزان یک سوم بودجه عمرانی خود را دارد.
کاوسی‌امید با اشاره به توجه ویژه به بحث فرهنگ در بودجه سال آینده یادآور شد: بودجه در این بخش از ۶۰ میلیارد در بودجه سال جاری به حدود ۱۴۴ میلیارد تومان افزایش یافته که بخش عمده آن حدود ۲۲ میلیارد تومان در حوزه آموزش شهروندی دیده شده است.
وی در خصوص عملکرد شهردار و تأکید شورا بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام نیز اظهار کرد: دو پروژه پل غدیر و پل سردار همدانی مد نظر بود که پل غدیر تا نیمه شعبان افتتاح خواهد شد و خواسته ما از شهرداری اتمام و افتتاح پل سردار همدانی تا نیمه رمضان است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان گفت: در پروژه پارکینگ آقاجانی‌بیگ نیز ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است که این پروژه نیز به اتمام برسد.
کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه اولویت‌بندی در پروژه‌ها به نتیجه‌بخشی اقدامات در شهرداری کمک می‌کند، بیان کرد: اولویت‌های شهرداری باید تا پایان اسفندماه مشخص و اعلام شود.
وی با بیان اینکه طرح جامع ترافیک همدان در مراحل نهایی است، افزود: این طرح تا پایان فروردین و یا اواسط اردیبهشت ماه سال آینده مشخص می‌شود البته نظر مشاور در بحث حمل‌ونقل عمومی همدان بی ‌آر تی بوده و رقم مناسبی برای آن دیده شده است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان تصریح کرد: اجرای طرح زوج و فرد موقتی و تا پایان اسفندماه بوده و برای سال آینده بسته ترافیکی پیش‌بینی شده است.
کاوسی‌امید در ادامه با بیان اینکه در دور پنجم شورا در بحث توجه به مناطق محروم اتفاقات خوبی رخ داد، یادآور شد: این اقدامات در دور ششم نیز ادامه یافت و در بودجه ۱۴۰۲ پیوست عدالت با مشارکت اجتماعی همیاران و مردم دیده شده است.
وی تحقق اجرای سامانه یکپارچه شهرسازی و نوسازی را از توفیقات این دوره شورای شهر برشمرد و خاطرنشان کرد: اجرای دیتا سنتر نیز از دیگر اقدامات موفق این دوره بود.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان ادامه داد: بودجه ۱۴۰۲ شهرداری هدفمندترین بودجه شهرداری طی این سال‌هاست.
کاوسی‌امید با اشاره به تکمیل طرح بازار توسط مشاور تکمیل شده و پیش‎بینی بودجه چهار میلیارد تومانی، اظهار کرد: حدود هشت میلیارد نیز برای ثبت جهانی هگمتانه پیش‌بینی شده است.
وی به پیش‌بینی بودجه پنج میلیاردی برای انجام مطالعات و تملک پارک ۸۶ هکتاری آمادای اشاره کرد و گفت: در بحث پارک‌های فرامنطقه‌ای اکباتان نیز ۱۵ میلیارد پیش‌بینی شده و با محوریت پارک خلاقیت برای کودکان تکمیل خواهد شد؛ نگهداری پارک ولایت نیز در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان بیان کرد: پایان مردادماه سال آینده چشم انداز ۲۰ ساله همدان مصوب و برنامه عملیاتی چهار ساله نیز به نتیجه خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *