جای خالی شهرداری همدان در برنامه‌های فرهنگی نوروز

جای خالی شهرداری همدان در برنامه‌های فرهنگی نوروز

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حمید بادامی‌نجات در بازدید از “تپه تاریخی هگمتانه” گفت: این بازدید در راستای بررسی وضعیت روند انجام امور “ثبت جهانی” مجموعه تاریخی و ارزشمند تپه و محوطه تاریخی هگمتانه صورت گرفت.
بادامی‌نجات اضافه کرد: امسال قرار است با بررسی ارزیابان یونسکو؛ پس از سالها انتظار مردم همدان یکی از ارزشمندترین آثار تاریخی جهان در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را به ثبت جهانی برسد که امید است با حضور ارزیابان بتوانیم این اثر ارزشمند تاریخی به همراه منظر شهری همدان را به ثبت جهانی برسانیم.
وی با بیان اینکه در بازدید از مجموعه هگمتانه گفتگویی هم با دکتر محمدیان منصور مدیر پایگاه ثبت جهانی هگتانه داشتیم، اظهار داشت: مدیریت این پایگاه در مدت آماده سازی مجموعه هگمتانه در ثبت جهانی زحمات ارزنده‌ی بسیاری از جمله فرهنگ سازی و اقدامات فنی را متقبل شده است.
بادامی‌نجات اضافه کرد: مدیریت شهری همدان بویژه کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر در کنار سازمان میراث فرهنگی است تا هر چه سریع تر بتوانیم این اتفاق و رویداد مهم را برای همدانی‌ها رقم بزند و قطعاً در تمامی مواردی که لازم باشد شورای شهر همدان از این موضوع حمایت می کند.
رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه دستگاه های مرتبط و شهرداری همدان باید در کنار هم برای ثبت جهانی هگمتانه تلاش کنند افزود: اقدامات و برنامه‌های متنوعی در مجموعه تاریخی هگمتانه در روزهای نوروز در حال اجرا است و اتفاقات مثبتی است که هم رضایتمندی همشهریان و هم مسافران و گردشران را به دنبال داشته است.
حمید بادامی‌نجات تاکید کرد: لازم است شهرداری همدان هم به عنوان متولی در حوزه مدیریت شهری اقداماتی را داشته باشد که متاسفانه در بازدیدی که از سطح شهر داشتیم جای شهرداری همدان و سازمان فرهنگی گردشگری شهرداری خالی بود که این جای نگرانی دارد.
وی در این خصوص اضافه کرد: در جایی که کل شهر به شهرداری تعلق دارد و این ظرفیت بسیار خوبی برای مدیریت شهر است که بتواند با تدوین و اجرای برنامه‌های متنوع نوروزی و گردشگری در معرفی همدان و جذب گردشگر از این فرصت روزهای نوروز بهره بگیرد متاسفانه در عمل جای شهردای همدان در برنامه های نوروزی خالی است.
وی اظهار داشت: این سوال مطرح است که چرا باید جای شهرداری همدان در برنامه‌های فرهنگی شهر خالی باشد و این در حالی است که شهرداری‌های بسیاری از شهرها و سازمانهای فرهنگی و گردشگری آنها برای گردشگران و مسافران نوروزی اجرای برنامه‌های مختلفی را دارند، اما شهرداری همدان حتی برای همشهریان خود هم برنامه ای نداشته است.
وی به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز اشاره کرد و گفت: علی رغم این اجرای برنامه مذهبی یا حتی نمادهای ایام مبارک رمضان هم در سطح شهر مشاهده نمی‌شد که این قابل قبول نیست و مدیریت شهری باید در این زمینه پاسخگو باشد.
بادامی‌نجات اضافه کرد: ما به دنبال ثبت جهانی هگمتانه هستیم و همدان علاوه بر مجموعه فاخر هگمتانه به دلیل داشتن پیشینه تاریخی بالا و آثار بجای مانده از گذشتگان ، لایق این عنوان جهانی است که معرفی همدان در سطح ملی و بین المللی همت مسولین را می‌طلبد و همه باید در کنار هم برای تحقق این امر تلاش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *