دستاوردهای مجمع مشورتی روسای کلان شهرها تشریح کرد

دستاوردهای مجمع مشورتی روسای کلان شهرها تشریح کرد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان دستاوردهای مجمع مشورتی روسای کلان شهرها را تشریح و تبیین کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون ارائه گزارشی از نتیجه نهایی شصت و دومین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شورای شهر کلان شهرها و مراکز استان ها وشهرداران کلانشهرها با بیان اینکه این اجلاس در همدان در سطح بالایی با حضور اکثر شهرداران کلانشهرها، نمایندگان مجلس و مسؤولان وزارت کشور برگزار شد، گفت:همان گونه که از نام این اجلاس مشخص است، این برنامه یک مجمع مشورتی بود و دستاوردهای زیادی به دنبال داشت.
گردان با بیان اینکه جذب گردشگر داخلی از مهمترین برنامه هایی است که باید به طور مداوم دنبال شود افزود: در این آیین روسا و دبیران شوراهای اسلامی و شهرداران کلان شهرهای کشور حضور داشتند که به طور یقین در معرفی هرچه بهتر همدان تاثیر گذار است.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری چهار کمسیون تخصصی در این اجلاس و معرفی همدان به عنوان قطب اصلی گردشگری کشور با برنامه ریزی انجام شد.
رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه بیانیه این مجمع به طور کامل از طریق آدرس سایت شورا منتشر خواهد شد، افزود: نشست مجمع مشورتی به طور فصلی در هریک از استانها برگزار می شود.
گردان با بیان اینکه ثبت روز همدان در تقویم رسمی کشور را دنبال کردیم، اضافه کرد: ثبت روز همدان در تقویم ملی یکی از مصوبات اجلاس بود که از طریق شورای عالی استانها در راستای انجام مکاتبه با شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور پیگیری شود تا روز یکم شهریور را به عنوان «روز همدان» رسماً در تقویم رسمی کشور درج کنند.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر رضایت تمامی اعضای شورای شهر همدان مبنی بر الحاق چهار روستا به محدوده شهر همدان اظهار کرد: ۹۰ درصد اعضای شورا با وضعیت کنونی مخالف الحاق این روستاها به همدان هستند.
وی با بیان اینکه ضمانت اجرایی مصوبات اجلاس شورای عالی استان‌ها است، افزود: یکی از مواردی که در اجلاس با روسای شوراها مطرح شد معرفی جاذبه‌ هر شهر در سایر شهرها بدون پرداخت هزینه است.
گردان یادآور شد: رایزنی برای اخذ اعتبار ویژه پل شهیدهمدانی که یک پروژه ملی است و مورد استفاده استان‌های غرب است یکی از دستاوردهای اجلاس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها بود.
وی با بیان اینکه به دنبال جذب گردشگران داخلی و خارجی هستیم، افزود: همدان به خوبی به بیش از ۸۰ میهمان که از شخصیت‌های شهری و کشوری بودند، معرفی شد و برخی از میهمانان اعلام کردند که از ظرفیت‌های همدان اطلاع نداشتند و این نشست در شناخت این شهر برای آنها بسیار موثر بوده است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه میهمانان اذعان داشتند که پیاده‌راه‌سازی در همدان با بهترین مصالح و بهترین طرح با بیشترین طول در کشور احداث شده است، اضافه کرد: این طرح مورد استقبال آنها قرار گرفت و به عنوان الگو در کشور مطرح شد.
گردان با اشاره به پروژه آرام‌سازی بلوار ارم گفت: پس از تکمیل این پروژه، بلوار ارم به عنوان جاذبه گردشگری شهر همدان مطرح خواهد شد که در کاهش ترافیک بلوار نیز بسیار مؤثر است.
وی تصریح کرد: ساماندهی دستفروشان در همدان مورد توجه میهمانان به ویژه رئیس شورای اسلامی شهر تهران واقع شد آن را و به عنوان پایلوت در سطح کشور مطرح کرد.
وی با بیان اینکه دستاوردهای اجلاس برای همدان دارای جنبه‌های مختلف بود، ادامه داد: نام همدان به عنوان پایلوت در ساماندهی دستفروشان مطرح شد و همین مسأله باعث افزایش رفت و آمد به همدان و در نتیجه شناساندن بیشتر همدان می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه امروز سفیر اتریش میهمان همدان است، یادآور شد: رایزنی با سفیر اتریش انجام شده است، ضمن اینکه وی نیز با دیدن ظرفیت‌های همدان اعلام کرده که سال آینده جشنواره فیلم اتحادیه اروپا به همدان برگزار می‌شود.
گردان با اشاره به اینکه همدان این اجلاس با کمک رسانه‌ها مطرح شد و به اهداف خود رسیدیم، گفت: ظرفیت‌های گردشگری همدان را نشان دادیم و میهمانان با رضایت کامل از همدان رفتند به طوری که همدان را شهری امن، زیبا و مهمان‌نواز معرفی خواهند کرد.
وی با شاره به مصوبه امروز مجلس مبنی بر بازگشت ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به شهرداریها و دهیاریها اظهار داشت: اینگونه اجلاس ها باعث شد در اصلاح بودجه سال جاری، ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان که از قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تعلق می‌گرفت، مجددا تصویب شود.
گردان در ادامه تعامل شهرها با هم در خصوص تبلیغات محیطی جهت معرفی جاذبه های گردشگری و معرفی شهرها را از دیگر دستاوردهای اجلاس برشمرد و تأکید کرد: بنابر توافقی که با اصفهان صورت گرفته است قرار شد تا تبلیغات دو شهر با تعامل دو سویه به صورت رایگان در معابر انجام شود.
وی همچنین از حضور معاون عمرانی وزارت کشور به عنوان یکی از دستاوردهای مهم اجلاس خواند که شهردار همدان توانست قول‌های مساعد برای تأمین اعتبار برای برخی از پروژه‌های شهری همدان دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *