دوران دفاع مقدس برگرفته از مکتب سیدالشهداست

دوران دفاع مقدس برگرفته از مکتب سیدالشهداست

نایب رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه دفاع مقدس لوح بی نظیری از دفاع در طول تاریخ بوده است، گفت: دوران دفاع مقدس برگرفته از مکتب سیدالشهدا بوده که به همین دلیل مقدس است.
اکبر کاوسی‌امید در دیداری که با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بهره‌گیری از ادبیات مقاومت دوران دفاع مقدس، گفت: ادبیات مقاومت دفاع مقدس و شخصیت پردازی دو عنصر بسیار مهم و اثرگذار در پیشبرد اهداف نظام اسلامی است که این دو عنصر در باغ موزه دفاع مقدس قابلیت به عینیت رساندن دارد.
کاوسی وجود سردیس شهیدان سردار همدانی و سردار سلگی در موزه دفاع مقدس را از افتخارات استان دانست و یادآور شد: شهیدان از سرمایه‌های ارزشمند در تاریخ ایران هستند که مدیریت شهری و دولت در قوت بخشیدن به هویت ایرانی اسلامی از این سرمایه ارزشمند استفاده کند.
وی با بیان اینکه ممتاز بودن موزه دفاع مقدس استان همدان در سطح کشور افتخاری برای ما است، گفت: اعضای شورای دوره پنجم اسلامی شهر همدان آمادگی دارد که برای نگهداری، حفظ و توسعه باغ موزه دفاع مقدس گام های موثری را بردارد

* گردان: شورای پنجم پیشگام در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: شورای دوره پنجم شهر همدان در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام بوده است.
کامران گردان با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس همدان نشانگر رشادت‌های دلیرمردان ما در ارتش و سپاه پاسداران است؛ افزود: این موزه در حوزه گردشگری نقش بسزایی را داشته و افتخاری برای استان همدان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار در بودجه شهرداری همدان، شورا اعتباری برای موزه دفاع مقدس همدان پیش‌بینی کرده است، یادآور شد: با توجه به اینکه ارزش و جایگاه والایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد شهدا ایثارگران و جانبازان دارد و اعتقاد اعضای شورا بر این است که برای موزه دفاع مقدس نباید کم گذاشت.
وی تاکید کرد: تمامی سازمان‌ها و ارگان‌ها در راستای پویاتر شدن این موزه باید کمک کنند‌ زیرا این موزه متعلق به همه مردم شهر بوده و علاوه بر نقش در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک مجموعه گردشگری و فرهنگی نیز محسوب می‌شود.

* قراباغی: ضرورت توجه به گردشگری مذهبی همدان

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز در این دیدار با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی و کار تلاش فراوان بتوانیم همدان را به جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری و مذهبی برسانیم، گفت در دوران دفاع مقدس همدان بسیار نقش آفرین بوده اس.
حسین قراباغی اضافه کرد: موزه دفاع مقدس به همت شهید حاج حسین همدانی پیگیری می‌شد و به سرانجام رسید که یکی از افتخارات این استان است و فعالیت گردشگری مذهبی نیز محسوب می‌شود که نقش موثری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته است.
قراباغی با اشاره به به اینکه همدان در بحث‌های مختلف پایلوت گردشگری قرار گرفته است، یادآور شد: گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت و گردشگری تاریخی از جمله این مباحث است که باید این پتانسیل همدان را قدر دانست و از آن به نحو مطلوبی بهره برداری کرد که متاسفانه همدان در حوزه گردشگری در کشور مظلوم واقع شده و آنگونه که باید معرفی نشده است.
وی با اشاره به اینکه حوزه گردشگری دغدغه‌ها و نگرانی‌های فراوانی دارد، اظهار کرد: همدان باید در جایگاه واقعی خود معرفی شود و توجه به توجه به گردشگری مذهبی همدان ضروری است.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *