زیرساخت‌های اولیه برای ورود سرمایه‌گذار فراهم شود

این پست رو به اشتراک بگذارید

زیرساخت‌های اولیه برای ورود سرمایه‌گذار فراهم شود

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: ورود سرمایه‌گذار جهت اجرای پروژه‌های گردشگری نیازمند تعریف زیرساخت‌های اولیه است


حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا پیرامون بررسی پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری اظهار کرد: تعدادی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری شهرداری آماده شده است که باید سرمایه‌گذار بر اساس همان نقشه ها، طرح‌ها را اجرایی کند.

قراباغی با تأکید بر اینکه زمینه و بستر حضور سرمایه‌گذاران باید در همدان فراهم شود، اظهار کرد: در این راستا باید علاوه بر توجه به سرمایه‌گذاران خارجی، زمینه ورود سرمایه‌گذاران داخلی را نیز ایجاد کرد.

وی تأکید کرد: اقداماتی که دفتر مطالعات شهرداری برای حوزه گردشگری انجام داده باید با برنامه و با هدف مشخصی پیش برود و برنامه‌ریزی مناسبی برای فراخوان طرح‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی احداث ۶۵۶ ویلا در پروژه پارک ملل، اظهار کرد: احداث این ویلاها اتفاق مبارکی است که در صورت تحقق امر، تغییرات محسوسی را در منطقه شاهد خواهیم بود.

قراباغی به طرح‌های مطالعاتی شهرداری همدان در خصوص سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: نکته حائز اهمیت نقشه‌های اولیه این طرح‌ها است که باید در کمیسیون‌های تخصصی خدمات شهری، فنی و عمرانی، معماری شهرسازی و اقتصادی شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی یکی از آسیب‌های اجرای پروژه‌ها را عدم اجرای درست طرح‌ها دانست و گفت: گاه مشاهده می‌شود بعضی از پروژه‌ها بر اساس طراحی صورت گرفته پیش نرفته و پس از شروع کار تبدیل به پروژه دیگر می‌شود که این امر آسیب جدی در معرفی شهر و استان محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: انتظار می‌رود هر چه سریعتر پروژه‌های طراحی شده به سازمان سرمایه‌گذاری ارائه شده و فراخوان سرمایه‌گذاری نیز صورت پذیرد.

قراباغی با بیان اینکه در بودجه ریزی سال ۹۸ اعتباراتی برای تعدادی از پروژه‌ها لحاظ شده، افزود: پروژه‌هایی همچون پارک ولایت، جزو برنامه‌های بودجه ۹۸ است که باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد و امیدواریم این پروژه‌هایی که دفتر مطالعات شهرداری و مرکز مطالعات شورا تدوین و تعریف کرده‌اند به مرحله اجرا درآید.

گیاه شناس: ضرورت جذب سرماه های کلانشهرها در همدان

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه اظهار کرد: تدوین و طراحی پروژه‌ها باید به گونه‌ای باشد که تبدیل به فرصت شده و بتواند سرمایه‌های کلانشهرها را جذب کند.

جواد گیاه شناس اضافه کرد: با توجه به نزدیکی همدان به پایتخت انتظار می‌رود پروژه‌ها به گونه‌ای باشد که بتواند سرریز سرمایه‌های تهران را به همدان جذب کند.

گیاه‌شناس همچنین به جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و یادآور شد: باید از فرصت گردشگری مذهبی نیز برای همدان استفاده کرد.

فتحی: شهرداری باید به موازات کار مطالعاتی  پروژه‌ها به تملک زمین ها را در نظر بگیرد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز به پروژه‌های شهرداری از جمله احداث پارک اکباتان در جاده ملایر اشاره کرد و یادآور شد: از مسیر دوراهی سد “جاده ملایر” تا دوراهی تفریجان باغات کمتر وجود ندارد و در احداث این پارک تخریب باغ نخواهیم داشت و تعداد درختانی که در این مسیر وجود دارد می‌تواند در مسیر بلوار در مسیر دسترسی قرار گیرد و از تخریب آنها جلوگیری شود.

علی فتحی تأکید کرد: شهرداری باید به موازات کار مطالعاتی و طراحی پروژه‌ها به تملک زمین در مکان‌های مورد نظر اقدام کند.

معاون معماری و شهرسازی شهردار همدان نیز در این جلسه به ارائه و تشریح طرح‌های مطالعاتی و پروژه‌های شهرداری پرداخت و گفت: مطالعات مورد نظر برای طرح‌های سرمایه‌گذاری صورت گرفته و پروژه آماده سرمایه‌گذاری است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، امیر فتحیان نسب پروژه‌های مورد نظر را شامل پارک کوهستان، باغ پرندگان، خانه پوستی زاده و پارک طبیعت اکباتان، مجموعه ورزشی تنیس و خانه بوم گردی پوستی زاده برشمرد و یادآور شد: بر اساس مطالعات صورت گرفته پیش‌بینی جذب سرمایه‌گذاری برای این پروژه‌ها حدود ۲ هزار میلیارد تومان است.

انتهای پیام/

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: ورود سرمایه‌گذار جهت اجرای پروژه‌های گردشگری نیازمند تعریف زیرساخت‌های اولیه است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *