شهرداری در عمل به پویش “نه به کیسه های پلاستیکی” پیشگام باشد

شهرداری در عمل به پویش “نه به کیسه های پلاستیکی” پیشگام باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری در پویش “نه به کیسه های پلاستیکی” پیشگام باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی با اشاره به راه‌اندازی پویش «همه داناییم برای نه به کیسه‌های پلاستیکی» توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری همدان اظهار کرد: این اقدام بسیار ارزشمندی است که باید با جدیت دنبال شود.

سلماسی اضافه کرد: پویش « نه به کیسه‌های پلاستیکی» به عنوان یک کار فرهنگی بازتاب خوبی در کشور داشت که امیدواریم به خوبی پیش رود و فرهنگ آن نهادینه شود.

وی اظهار کرد: انتظار می‌رود با راه‌اندازی این پویش و حرکت ارزشمند، تمام بخش‌های شهرداری در این برنامه شرکت کنند و به عنوان الگو خود سازمان مدیریت پسماند که متولی پویش است استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف را به حداقل برساند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: با توجه به پویشی که شروع شده انتظار می‌رفت به عنوان یک اصل اساسی و مهم در بحث محیط زیست، حداقل در افتتاح برنامه‌های این پویش بیشتر مدیران شهرداری حضور می‌یافتند که متأسفانه شاهد حضور کمرنگ آنها بودیم.

سلماسی همچنین برای نهادینه کردن پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی تأکید کرد: سازمان مدیریت پسماند باید در راستای استفاده حداقلی از کیسه‌های پلاستیکی، کیسه‌های جایگزین استفاده کند تا با توجه به اینکه شهرداری شروع کننده این پویش بوده مردم هم با آنها همراه شوند و اگر این موضوع از طرف شهرداری که خود متولی است رعایت نشود این پویش با موفقیت روبرو نخواهد بود.

وی با اشاره به مصوبه شورا در عدم استفاده از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف و تفکیک زباله تأکید کرد: شهرداری باید این مصوبه را اجرایی کند.

وی در ادامه با اشاره به آسیب‌های زیست محیطی کیسه‌ها و ظروف پلاستیکی، افزود: شهروندان می‌توانند با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای و تجزیه پذیر هنگام خرید مایحتاج خود، در راستای نهادینه کردن فرهنگ « نه به کیسه‌های پلاستیکی» به محیط زیست کمک کنند.

 

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *