شهرداری سهم پنج درصدی عوارض نوسازی آموزش پرورش را پرداخت کند

این پست رو به اشتراک بگذارید

شهرداری سهم پنج درصدی عوارض نوسازی آموزش پرورش را پرداخت کند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بر رعایت پرداخت سهم ۵ درصدی نوسازی آموزش و پرورش از عوارض نوسازی شهرداری همدان تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ اکبر کاوسی امید در جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورا افزود: سهم ۵ درصدی آموزش و پرورش از عوارض نوسازی شهرداری یک ظرفیت قانونی و فرصت مناسبی برای این نهاد جهت کمک به مناطق محروم شهر است.
کاوسی اضافه کرد: پنج درصد سهم عوارض نوسازی آموزش و پرورش برای تعمیرات عمرانی و خرید تجهیزات حداقلی مناطق محروم هزینه می‌شود و شهرداری این مبلغ را از مردم از سال ۹۳ اخذ کرده اما تاکنون به آموزش و پرورش پرداخت نکرده است.
وی با بیان اینکه سهم ۵ درصدی عوارض نوسازی آموزش و پرورش رقم کمی نیست یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی بسیاری از مدارس آمادگی پذیرش دانش‌آموزان را ندارند و این سهم عوارض نوسازی می‌تواند کمک شایانی به این مدارس در پذیرش دانش‌آموزان داشته باشد.
کاوسی اضافه کرد: اینکه خلأهایی در خصوص اجرای قانون در کشور وجود دارد قابل انکار نیست اما قانون فصل الخطاب است و باید به درستی اجرایی شود.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش حق حیات بر گردن تمامی افراد جامعه دارد افزود: در مکتب اسلام بالاترین ارزش و جایگاه به معلم و تعلیم و تربیت اختصاص دارد اما در این زمینه در خصوص آموزش و پرورش کوتاهی صورت گرفته است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان نیز گفت: شهرداری منطقه ۲ همدان در مجموع از سال ۹۳ تاکنون مبلغ ۱۴ میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریال از محل سهم عوارض را به آموزش و پرورش پرداخت کرده است.
محمد باب‌الحوائجی اضافه کرد: لازم است مناطق چهارگانه نیز همچون منطقه دو شهرداری همدان در پرداخت سهمیه عوارض آموزش و پرورش عمل کنند.
معاون اداری مالی ناحیه یک آموزش و پرورش همدان هم با اشاره به اینکه اعتبارات آموزش و پرورش در حد هزینه‌هایش نیست، افزود: لازم است اعتبارات مناسبی برای مدارس و جمعیت کنونی دانش‌آموزان لحاظ شود.
اکبری با بیان اینکه اخذ سهمیه عوارض آموزش و پرورش ناحیه یک از شهرداری حدود ۲۰ درصد بیشتر از ناحیه ۲ بوده است افزود: این مبالغ در بخش تعمیرات عمرانی و خرید تجهیزات برای مدارس حاشیه شهر و محروم هزینه می‌شود.

انتهای پیام/

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بر رعایت پرداخت سهم 5 درصدی نوسازی آموزش و پرورش از عوارض نوسازی شهرداری همدان تأکید کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *