صورت‌جلسه شماره ۱۳۳

صورت‌جلسه شماره ۱۳۳

یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (پنجاه و هفتمین جلسه سال ۱۴۰۱) در سال دوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۳۸/ ۱۶ روز سه شنبه مورخه ۱۰/ ۰۸/ ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :
الف – ناطق پیش از دستور
۱/الف – جناب آقای علی اکبر نظری رئیس محترم کمیسیون خدمات شهری ، زیست محیطی و بهداشت از دستور خود مطالبی را مطرح کرد که عیناً بشرح زیر نقل می شود:
۱- سرمایه گذاری در شهر همدان افت بسیار داشته و در این خصوص انبوده سازان بسیار نگرانند و لازم است در این زمینه شهرداری تدبیر های لازم را داشته باشد
۲- حضور دلالان در شهرداری مضاعف گردیده که لازم است شهرداری جهت حذف این واسطه ها اقدامات پیشگیرانه ای داشته باشد خصوصاً حراست
۳- گره انداختن مدیران در کار ارباب رجوع و سرمایه گذاران که لازم است بررسی و آسیب شناسی شود
۴- شورا هم در جهت تسهیل امور درست شده نه تضییع حقوق مردم باید دقت بیشتر صورت پذیرد.
۵- ماده پنج زمان پاسخگویی پرونده ها را طولانی می نماید که لازم است شهرداری وشورای شهر در این زمینه تدبیر نمایند مثلاً ۱۳ سال یک پرونده طول می کشد تا تفکیک صورت پذیرد که در خیلی از مواقع از حیض انتقاع می افتد
۶- زمان آزمایش و خطا گذشته است از این همه مدیران با تجره و متخصص بهره برده شود.
۷- عدم هماهنگی بین مدیران شهرداری عامل تضییع حقوق مردم شده است .
ب نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده در جلسه :
۱/ب – نامه شماره ۱۴۰۱۰۶۳۰۲۷۰۴۴۵ مورخه ۳۰/ ۶ / ۱۴۰۱ شهرداری در مورد درخواست مجوز فروش متروکه همجوار پلاک ثبتی ۹/ ۵۱۲۹ بشرح زیر مطرح شد.
متن لایحه :
احتراما به پیوست کروکی و نقشه هوایی ملکی شهرداری تحت عنوان جوی متروکه به مساحت ۶۸/ ۹۳ مترمربع همجوار با پلاک ثبتی ۵۱۲۹/ ۳۲۱ / ۹ با مالکیت علی جلالی مطلق واقع درنایب احمد نبش کوچه ارمغان و معرفت به حضور ارسال می گردد . با عنایت به اینکه جوی متروکه قابلیت ساخت مجزا را نداشته و مساحت آن بیش از تفویض اختیار اعطائی میباشد ، لذا شهرداری در نظر دارد جوی متروکه فوق را جمعا به ارزش ۰۰۰ / ۰۰۰/ ۲۰۰ / ۱۳ ریال( سیزده میلیارد و دویست میلیون ریال) مطابق با کارشناسی سه نفره شماره ۱۰۲۱۴۰۱۹۳۹۰مورخ ۳۰/ ۶/ ۱۴۰۱جهت الحاق به ملک مذکور واگذار نماید ، خواهشمند است دستورات لازم را صادر و جهت اجرا امر به ابلاغ فرمائید ضمنا آقای نورعلیئی بعنوان نماینده شهرداری بحضور معرفی میگردد..
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
ب – نامه شماره ۱۴۰۱۰۸۰۳۲۸۱۶۹۵ مورخه ۴/۸/۱۴۰۱شهرداری بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه :
احتراماً به پیوست نامه شماره ۱۱۰ / ۵۵۱ /زم مورخ ۳۰ / ۵ / ۱۴۰۱ هیئت امناء محترم آستانه حضرت عیسی بن احمد( ع) تقدیم میگردد نظر به اینکه این شهرداری در نظر دارد مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۳۰۰ ریال از محل ردیف ۱۵۰۲۰۴ بودجه اصلاحی سالجاری به مرکز موصوف کمک نماید خواهشمند است در صورت موافقت مراتب را ابلاغ فرمایند. ضمناً موضوع در کمیته مساعدتها به تصویب رسیده است.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
– نامه شماره ۱۴۰۱۰۶۲۷۲۶۹۱۳۴ مورخه ۲۷/۶/۱۴۰۱شهرداری در مورد اختصاص بودجه مطالعات منطقه ویژه گردشگری دره مراد بیگ بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه :
بازگشت به نامه شماره ١۴٠١٠۶١٠٢۶٣٩٩١ خواهشمند است دستور فرمایید موضوع اختصاص ردیف بودجه به پروژه منطقه ویژه گردشگری دره مراد بیگ به شرح جدول ذیل در صحن شورای محترم اسلامی شهر مطرح و پس از بررسی نتیجه آن جهت اعمال در بودجه اصلاحیه – متمم سال ۱۴۰۱ شهرداری ستاد امر به ابلاغ گردد.
؟؟؟
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
– جلسه مشترک
۱/پ – بر اساس هماهنگی به عمل آمده جناب آقای محمد علی بادامی رئیس محترم ستاد بازسازی عتبات عالیات استان همدان و همراهان ایشان در صحن شورا حضور پیدا کردند. در ابتدای جلسه جناب آقای مسگریان رئیس محترم شورا ضمن خیر مقدم و خوشامد به میهمانان از زحمات آنان وهمه کارکنان ستادهای بازسازی در سراسر کشور وملت بزرگوار ایران اسلامی که از روی صدق و عشق و علاقه کمر همت برای توسعه و بازسازی عتبات عالیت در شهرهای مقدس نجف و کربلا بسته اند تشکر کرد سپس آقای بادامی با تشکر از شورای اسلامی شهر از بابت تشکیل جلسه مشترک به گوشه هایی از خدمات و کارهایی که ستاد بازسازی عتبات عالیات انجام می دهد اشاره کرد و گفت:
در استان همدان بیش از ۱۶ دفتر و شعبه داریم کههمه کارکنان و خدمتگزاران این دفاتر در شهرستان ها و در همدان که حدود۱۲۰ نفر می باشند بدون چشم داشتی انجام وظیفه می کنند…
ستاد در سراسر کشوکه فعالیت دارد فاقد بودجه دولتی است و هرآنچه در آمد دارد از محل نذورات و کمک های مردمی است …
دوپروژه بزرگ در کربلا و نجف در حال انجام است که عن قریب به اتمام خواهد رسید…
همدان رتبه سوم یا چهارم کشوری در جمع آوری نذورات در بین استان ها رادارد..
در ادامه آقایان کاوسی ، مسگریان ، سعید نظری ، حیدری ، بادامی و صفری از اعضای محترم شورای اسلامی شهر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
در جمعبندی مباحث که توسط جناب آقای مسگریان به عمل آمد قرارشد جناب آقای بادامی درخواست و نیازهای ستاد را مکتوب اعلام نمایند تا مورد بررسی قراربگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *