صورت‌جلسه شماره ۱۳۳

صورت‌جلسه شماره ۱۳۳

یکصد و سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (پنجاه و ششمین جلسه سال ۱۴۰۱) در سال دوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۵۰/ ۸ روز یکشنبه مورخه ۰۸/ ۰۸/۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :
الف – قرائت بیانیه
۱/الف – بیانیه شورای اسلامی شهر همدان در محکومیت اقدام تروریستی اخیر در حرم مطهر احمد ابن موسی – ع – (شاهچراغ) در شیراز که توسط گروه تکفیری داعش صورت پذیرفت . قرائت و برای شهدا علو درجات و خانواده محترم آنان صبر جزیل از درگاه خداوند متعال مسئلت گردید . و از مسئولین محترم نظام مقس جمهوری اسلامی ایران خواسته شد در خور شان و منزلت ملت بزرگوار ارائه خدمت نموده و مسئولین محترم قوه قضا ئیه ضمن برخورد قانونی وجدی با آشوبگران و اعتشاش کنندگان ، به خواسته های بر حق این ملت بزرگوار نیز رسیدگی شود.
ب- گزارش ماموریت کاشان
۱/ب – جناب آقای بادامی رئیس محترم کمیسیون سرمایه گذاری و مالی وگردشگری گزارش مبسوطی از ماموریت به شهر کاشان و دیدار با اعضای محترم شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرداری کاشان ارائه نمود و آقایان حیدری ، علی اکبر نظری و سعید نظری نیز که در این سفر حضور داشتند نقطه نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص اقدامات شورا و شهرداری کاشان و مواردی که قابلیت اجرا در شهر همدان را دارد مطرح کردند.

پ – نامه ها ، طرح ها ولوایح مطرح شده در جلسه :
۱/پ – با طرح نامه شماره ۵۲۲۶/۱۱/۳۱۰/۹۵۳۵ مورخه ۴/۸/۱۴۰۱ فرمانداری محترم شهرستان همدان که اعلام نتیجه بررسی صورتجلسه شماره ۱۲۷ مورخه ۱۷/۷/۱۴۰۱ شورای اسلامی شهر می باشد اعضای محترم شورای اسلامی شهر راجع به مصوبه بند۶/الف صورتجلسه مذکور که در خصوص نامگذاری بلوار موسوم به مسعودیه به بلوار عدالت بحث و بررسی ونقطه نظرات خود را مطرح کردند. سپس با رای گیری استمزاجی که به عمل آمد اعضای حاضر در جلسه با سه رای مخالف و شش رای موافق رای به اصرار بر مصوبه قبلی خود نمودند. و لذا طرح شماره ۱۱۳۱۴۰۱۱۶۱۵ مورخه ۱۷/۷/۱۴۰۱ مبنی بر نامگذاری بلوار موسوم به مسعودیه بنام بلوار عدالت بشرح زیر مطرح شد:
متن طرح : رئیس محترم شورای اسلامی شهر همدان سلام‌علیکم
با احترام؛ طرح ذیل که به امضاء هفت (۷) نفر از اعضاء شورا رسیده است، جهت طی مراحل قانونی به حضور تقدیم می‌گردد.
نامگذاری «بلوار مسعودیه» واقع در تفکیکی دادگستری در منطقه ۲ به نام ” بلوار عدالت”
– مقدمه توجیهی : عدالت از قدیمی‌ترین خواسته‌ها ومطالبات انسان‌ها در طول تاریخ بوده است. در واقع ریشه عدالتخواهی در انسان را باید در فطرت حق‌گرای او جست. عدالت از جمله آرمان های اصلی انبیا و اوصیای الهی(ع) بوده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دیدار خود با اعضای هیئت دولت سیزدهم، در این باره می فرمایند:
« اساس حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی بر اقامه‌ی عدل است، کما اینکه اساس همه‌ی ادیان بر اقامه‌ی عدل است. خدای متعال میفرماید که ما پیغمبران را فرستادیم، کتابهای آسمانی را فرستادیم، لِیَقومَ النّاسُ بِالقِسط؛ اصلاً برای اینکه مردم قیام به قسط کنند و جامعه، جامعه‌ی عدالت‌آمیز باشد. خب ما در این زمینه‌ها عقبیم، خیلی باید کار کنیم، خیلی باید تلاش کنیم. »
تحقق عدالت از جمله اهداف اصلی انقلاب اسلامی است که به عنوان آرمانی متعالی در اسناد چشم انداز مطرح گردیده است. از جمله اقداماتی که می تواند امر عدالت را در جامعه ترقی ببخشد این است که مردم با نام عدالت ، به عنوان یکی از آرمانهای متعالی جمهوری اسلامی و ریشه¬دار در فطرت، تاریخ و هویت خود، به صورت مداوم مواجه گردند. نامگذاری اماکن و معابر شهری می تواند در این راستا موثر باشد. نامگذاری، بسیار پر اهمیت است چرا که مردم هر روز با آن ها ارتباط برقرار می کنند. در واقع نام گذاری را می توان شیوه ای سریع و ارزان برای «دکوربندی مجدد چشم انداز فرهنگی» عنوان کرد. در این راستا پیشنهاد زیر مطرح می گردد:
پیشنهاد می گردد «بلوار مسعودیه» واقع در تفکیکی دادگستری در منطقه ۲ شهرداری به «بلوار عدالت» تغییر نام یابد.
استناد قانونی: بند ۲۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراها و … (مصوب ۲۰/ ۴ /۱۳۹۶ – مجلس)
ماده واحده : شهرداری همدان «بلوار مسعودیه» در تفکیکی دادگستری، واقع در منطقه ۲ شهرداری را به نام ” بلوار عدالت” تغییر نام دهد.
مصوبه شورا : پیرو موافقت شورای اسلامی شهر در بند ۶/الف صورتجلسه شماره ۱۲۷ و نظریه هیئت محترم تطبیق برابر نا مه شماره ۵۲۲۶/۱۱/۳۱۰/۹۵۳۵ مورخه ۴/ ۸/ ۱۴۰۱ فرمانداری شهرستان همدان ، شورای اسلامی شهر بر مصوبه قبلی اصرار داشته وخواهان ارجاع موضوع به هیئت محترم حل اختلاف می باشد.
پ – نامه شماره ۱۴۰۱۰۸۰۸۲۸۳۳۰۳ مورخه ۸/۸/۱۴۰۱ شهرداری در مورد تعاونی مسکن کارکنان استانداری همدان بشرح زیر مطرح شد:
متن نامه : احتراماً پیرو نامه شماره ۱۴۰۱۰۷۲۷۲۷۹۷۷۴ مورخ ۲۷ / ۷ / ۱۴۰۱ همانطوریکه استحضار دارید شهرداری همدان در سال ۸۲ اقدام به تفکیک پلاک ثبتی ۶۹ /۱ متعلق به آقایان اکبری و گوهری و قاسمی مجاهد و سایر شرکاء با گردشکاری بشرح ذیل می نماید.:
۱- از محل تفکیک فوق ۳ قطعه پلاک مسکونی در سهم شهرداری قرار می گیرد.
۲- در سال ۸۳ شهرداری همدان اقدام به فروش ۳ قطعه زمین مسکونی از طریق مزایده نموده و تعاونی مسکن استانداری در مزایده برنده شده و پلاکهای موصوف در اختیار تعاونی مسکن استانداری قرار می گیرد.
۳- مالکین به صورتجلسه تفکیک معترض می شوند و شکایت خود را در محاکم قضایی مطرح می نمایند و النهایه رای به ابطال توافق صورت گرفته فی ما بین شهرداری و مالکین صادر می گردد.
۴- به دلیل طولانی شدن پروسه دعوی حقوقی تعاونی مسکن همزمان با دریافت زمین های مورد نظر از شهرداری اقدام به احداث بنا می نماید.
۵- شکات با توجه به اخذ رای ابطال توافق با شهرداری علیه تعاونی مسکن استانداری اقدام به طرح دعوی نموده و تقاضای قلع و قمع مستحدثات می نماید که رای به نفع شکات صادر و تعاونی مسکن استانداری محکوم به پرداخت غرامت ملک مورد تصرف و ساخت و ساز غاصبانه با لحاظ مستحدثات موجود صادر می گردد.
۶- شهرداری همدان با فروش سه قطعه پلاک مسکونی مورد نظر ضامن عرصه ملک می باشد.
۷- بر همین اساس ( بند۶) شهرداری در سال ۹۴ معادل ۴ دانگ از شش دانگ سهم سایر مالکین ( گوهری و قاسمی مجاهد و …) را خریداری می نماید.
۸- شعبه چهارم اجرای احکام مدنی دادگستری همدان طی نامه شماره ۱۴۰۱۲۸۹۹۰۰۰۷۷۰۸۴۷۷ مورخ ۱۱ / ۷ / ۱۴۰۱ ( تصویر پیوست) ارزش ریالی دعوی مطروحه را به احتساب هزینه تاخیر تادیه تا آخرین شاخص اعلامی مرداد ماه ۱۴۰۱ به مبلغ ۱۶۰ / ۲۳۶ / ۹۱۷ / ۲۰۴ ریال به علاوه مبلغ ۸۰۱ / ۸۶۱ / ۲۴۵ / ۱۰ ریال به بابت نیم عشر تعیین نموده است با عنایت به مراتب فوق و نظر به ابطال صورتجلسه تفکیک مورخ ۲۸ / ۱ /۱۳۸۲ طی دادنامه شماره ۵۵۲ مورخ ۹ / ۱۰ / ۱۳۸۷ شعبه هفتم تجدید نظر استان همدان محکومیت شهرداری در رابطه با استرداد سه قطعه زمین محرض بوده و شهرداری در نظر دارد از محل اصلاحیه یا متمم ردیف ۱۷۰۲۰۷ بودجه سالجاری که متعاقباً ارسال خواهد گردید مبلغ مورد نظر را تامین اعتبار و پرداخت نماید.
خواهشمند است مقرر فرمائید موضوع به صورت دو فوریتی در صحن شورا مطرح و در خصوص پیشنهاد شهرداری تصمیمات مقتضی اتخاذ و مراتب را ابلاغ فرمایند.
مصوبه شورا : با اصلاح ردیف ۱۷۰۲۰۷ بودجه سال جاری شهرداری همدان موافقت شد.

– نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده جهت ارسال به کمیسیون، شهرداری ، بایگانی و… (غیر مصوب )
۱/ت – نامه شماره ۱۴۰۱۰۲۲۸۲۲۸۶۸۲ مورخه ۲۸/۲/۱۴۰۱ شهرداری در مورد ثبت شرکت سهامی … بازیافت هواپیما مطرح شد :
متن لایحه : همانگونه که مستحضرید مراحل اجرای پروژه احداث کارخانه بازیافت هواپیما در کلانشهرهمدان بااخذ کلیه مجوزات بالادستی و مذاکرات انجام شده باسرمایه گذار فراهم گردیده ودر این راستا بامعرفی زمین توسط شهرداری وهمچنین برآورد سرمایه توسط سرمایه گذار در مسیر نهایی شدن پیش میرود. از انجا که طرح مذکور یک پروژه منحصر بفرد در ایران وحتی خاورمیانه می باشد چگونگی مشارکت اجرایی که جوابگوی خواسته های مالی واجرایی طرفین در آن لحاظ شده باشد نیاز به بررسی همه جانبه ای دارد که دیدگاههای بلند مدت طرفین در آن دیده شده باشد ، لذا تنها پیشنهاد شرکت ایتکو ، تشکیل و ثبت شرکت سهامی خاص با برآورد قانونی آورده های طرفین بعنوان سهام شرکت بوده که بدینوسیله مراتب جهت تصویب به آن شورای محترم تقدیم میگرد. در این پیشنهاد سهامداران شرکت، شامل شهرداری همدان از یکطرف و شرکت ایتکو از طرف دیگر خواهند بود و طرف سوم نیز پس از برآورد آورده طرفین معرفی خواهد شد. مستحضر می باشید که ثبت وراه اندازی شرکت و عملیاتی نمودن پروژه مذکور، یک حرکت قانونمند در چارچوب توافقات رسمی طرفین وحاکمیت قانون تجارت و اساسنامه و مقررات مربوطه خواهد بود که شفافیت لازم را برای سهامداران در بلند مدت در بر داشته و لازم الاجرا خواهد بود. لذا خواهشمند است پس از بررسی موارد دستور فرمائید موضوع در آن شورای محترم مطرح و نتیجه تصمیمات را به این شهرداری امر به ابلاغ فرمائید. قبلاً از بذل حمایت همه جانبه اعضای محترم آن شورا سپاسگزارم.
نتیجه بررسی نامه شهرداری : با حضور جناب آقای سید مسعود حسینی ( شهردار محترم همدان ) در صحن شورا و توضیحات ایشان در خصوص نامه اخیرالذکر و دیدگاه ها و نقطه نظرات بعضی از اعضای شورای اسلامی شهر نظر به اینکه موضوع مطروحه در واقع فروش زمین می باشد لذا لایحه مذکور از دستورکار خارج و قرار شد شهرداری لایحه جدیدی را که در مورد فروش زمین برای همین مورد (احداث کارخانه بازیافت هواپیما) می باشد ، جهت بررسی و اقدامات قانونی لازم به شورای اسلامی شهر ارائه دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *