صورت‌جلسه شماره ۱۳۶

صورت‌جلسه شماره ۱۳۶

یکصد و سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (پنجاه و نهمین جلسه سال ۱۴۰۱) در سال دوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۳۰/ ۱۶ روزسه شنبه مورخه ۱۷/ ۰۸/ ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :
الف – نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده
۱/الف – نامه شماره ۱۴۰۱۰۸۱۶۲۸۶۰۲۶ مورخه ۱۶ /۸ /۱۴۰۱ شهرداری در مورد پرداخت نقدی عوارض پروانه های ساختمانی بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه: با استناد به ماده ۵۹ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور مصوب ۲۷ / ۰۲ / ۹۴ و نیز بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور …. مصوب ۰۱ / ۰۳ / ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن، و در راستای مساعدت با شهروندان گرامی و نیز مدیریت وجوه نقد،پیشنهاد این شهرداری اعمال ضریب به شرح جدول ذیل در محاسبات عوارض پروانه ساختمانی صرفا مسکونی(در پروانه هایی که مثلا دارای عملکرد های مسکونی و تجاری بوده صرفا به بخش مسکونی تعلق میگیرد) مودیانی است که کل مبلغ عوارض پروانه ساختمانی خود را بصورت نقدی و یکجا پرداخت نمایند.ضمنا” در محدوده زمانی اعمال این ضرایب، مفاد ماده ۱۰ دفترچه عوارض سال ۱۴۰۱ شهرداری همدان ، کان لم یکن تلقی میگردد . لذا خواهشمندیم موضوع بصورت دو فوریتی مطرح و نتیجه امر به ابلاغ گردد

ردیف از تاریخ تا تاریخ اعمال ضریب برای عموم شهروندان اعمال ضریب برای انبوه سازان
۱ از تاریخ تصویب در شورای محترم اسلامی شهر به مدت ۲۵ روز ۸۵% ۸۰%

مصوبه شورا : با لایحه شهرداری مخالفت گردید .

– نامه شماره ۱۴۰۱۰۷۲۶۲۷۹۰۴۲ مورخه ۲۶/ ۰۷/ ۱۴۰۱ ۴۰۱شهرداری در مورد اصلاح تعرفه بهای ماشین آلات عمرانی و راهسازی سازمان مدیریت پشماند بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه : سلام علیکم با احترام همانگونه که مستحضر هستید نرخ قطعات و لوازم یدکی و دستمزد تعمیرات ماشین آلات سنگین در سالجاری افزایش چشمگیری داشته که این موضوع ، سازمان مدیریت پسماند این شهرداری را با مشکلات عدیده‌ای در تامین هزینه های جاری خودروها مواجه نموده است . از طرفی نرخ کرایه ماشین آلات عمرانی و راهسازی در بخش خصوصی اختلاف بسیار فاحشی با تعرفه مصوب سالجاری سازمان مدیریت پسماند دارد . خواهشمند است دستور فرمائید مراتب اصلاح تعرفه بهای خدمات ماشین آلات سازمان مذکور به شرح ذیل در آن شورای محترم مطرح گردد.
– موضوع : اصلاح تعرفه بهای خدمات ( نرخ اجاره ) ماشین آلات راهسازی , عمرانی
– مقدمه توجیهی : افزایش چشمگیر قیمت ماشین آلات سنگین و همچنین افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی و روغن موتور و … و همچنین افزایش دستمزد تعمیرات ماشین آلات سنگین
استنادات قانونی : با استناد به ماده ۳۰ آیین نامه مالی شهرداری ها مصوب ۱۳۴۶ و اصلاحات بعدی آن و بند ۲۶ ماده ۸۰ قانون تشکیلات ،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و.. مصوب ۱۳۷۵
– متن : به استحضار میرساند با توجه به تورم بوجود آمده در سطح کشور ، قیمت لوازم و قطعات یدکی ماشین آلات سنگین در برخی موارد حتی تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته و دستمزد تعمیراکاران بخش های مختلف ماشین آلات نیز به صورت بی رویه افزایش پیدا کرده که این موضوع سازمان مدیریت پسماند را با مشکلات عدیده ای در خصوص تهیه لوازم و قطعات یدکی و با کیفیت و تعمیر ماشین آلات عمرانی و خدماتی خود مواجه نموده و از طرفی این ماشین آلات در اجاره شهرداریهای مناطق بوده و در حال خدمت رسانی شبانه روزی به شهروندان فهیم همدانی میباشند . لذا به جهت جبران بخشی از خسارت‌های وارده به سازمان و تامین هزینه‌های سنگین این بخش ، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب اصلاح تعرفه ماشین آلات سازمان به شرح ذیل مذکور با قید یک فوریت در آن شورای محترم مطرح و نتیجه را پس از تصویب امر به ابلاغ فرمایید .

تعرفه پیشنهادی بهای خدمات ماشین‌آلات سازمان مدیریت پسماند در سال مهر ۱۴۰۱

ردیف

نوع خودرو نرخ پیشنهادی ردیف نوع خودرو نرخ پیشنهادی
۱ گریدر  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۸

 

۱۱ مینی لودر بابکت  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۴

 

۲ لودر ولوو HL200  هر ساعت

۰۰۰ / ۵۰۰ / ۵

۱۲ مینی لودر بابکت با تجهیزات پیکور  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۷

 

۳ لودر هیتاچی  هر ساعت

۰۰۰ / ۵۰۰ / ۷

۱۳ بیل مکانیکی با تجهیزات پیکور  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۱۲

 

۴ بیل مکانیکی لاستیکی هیتاچی  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۷

۱۴ غلطک  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۷

 

۵ بیل مکانیکی زنجیری هیتاچی  هر ساعت

۰۰۰ / ۰۰۰ / ۷

مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد .
– استعفای جناب آقای سعید نظری از عضویت شورای اسلامی شهر همدان (۱۱۳۱۴۰۱۱۸۵۶ مورخه ۱۷/۸ /۱۴۰۱ ) بشرح زیر مطرح شد :
متن استعفا : احتراماً به استحضار میرساند با توجه به برخی محدودیت های اداری برای ادامه عضویت همزمان در شورای اسلامی شهر همدان با اشتغال در دانشگاه جامع علمی کاربردی توفیق ادامه خدمت در شورا سلب شده و علیرغم میل باطنی از عضویت در شورای اسلامی شهر همدان استعفا می دهم.
وظیفه خود می دانم از مردم شریف همدان که به این حقیر اعتماد نمودند تشکر نموده و اگر قصوری در انجام وظیفه داشته ام عذرخواهی کرده و در همه حال خود را خادم این مردم عزیر می دانم.
همچنین از ریاست و اعضای محترم شورا، فرماندار و شهردار محترم ، مسوولین و پرسنل خدوم شهرداری و شورا که در طی بیش از یک سال خدمت در شورای اسلامی شهر همدان، با اینجانب همکاری و همراهی داشتند نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

مصوبه شورا : با توجه به مواد ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ آیین نامه داخلی شورای اسلامی شهر با استعفای جناب آقای دکتر سعید نظری از عضویت شورای اسلامی شهر همدان موافقت شد.

ب – نامه شماره ۱۴۰۱۰۸۱۷۲۸۶۳۷۸ مورخه ۱۷/ ۸/ ۱۴۰۱ شهرداری در مورد عملکرد ۱۲ /۶ بودجه مصوب ۱۴۰۱ شهرداری مطرح و توسط ریاست محترم کمیسیون برنامه، بودجه و فن آوری اطلاعات ، گزارش بررسی آن ارائه و بعد از آن تعدادی از اعضای محترم شورا نقطه نظرات و دیدگاه های خود را مطرح کردند و آقای شهردار ، معاون و مدیران مناطق که حضور داشتند توضیحات خود را در هر مورد ارائه کردند . ولیکن به دلیل ضیق وقت و عدم اتمام بررسی عملکرد ۱۲/۶ مقرر شد ادامه آن در جلسه بعدی مطرح شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *