صورت‌جلسه شماره ۲۳۴

صورت‌جلسه شماره ۲۳۴

دویست و سی و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان ( پنجاه و نهمین جلسه سال ۱۴۰۲) بیست و هشتمین جلسه در سال سوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای صفری افلاکی، نایب رئیس محترم شورا از ساعت ۱۲ /۱۶ روز سه شنبه مورخه ۰۹/۰۸/ ۱۴۰۲ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :
– نامه شماره ۱۴۰۲۰۷۲۴۳۹۴۸۶۴ مورخه ۲۴/۰۷/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۴۶۰) در مورد ترک تشریفات مطالعات تفصیلی همگانی بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری : با عنایت به ردیف ۱۰۲۰۱۰۰۴۲۱۲۰ بودجه مصوب ۱۴۰۲ شهرداری همدان با عنوان “مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی” شهرداری همدان مطابق با ضابطه ۷۷۷ ابلاغی (ضوابط و معیارهای فنی سازمان مدیریت- شرح خدمات مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی و امکان سنجی حمل و نقل ریلی شهری و حومه) تصمیم به اجرای مطالعات حمل و نقلی فوق توسط مشاورین حمل و نقلی واجد صلاحیت را دارد. در این مطالعات لازم است منطبق بر طرح جامع حمل و نقل، مشاور نسبت به مدل سازی و اجرای مطالعات با مقیاس تفصیلی در خصوص اجرای مسیرهای انبوه بر اقدام نماید . لازم به ذکر است شناسایی شرکت های مشاور دارای رتبه حمل و نقل و ترافیک (حداقل رتبه ۲) مطابق با شرح خدمات مصوب ۷۷۷ صورت پذیرفته است. از سوی دیگر با عنایت به ضرورت انتخاب گزینه های حمل و نقلی برتر از منظر اقتصادی و همچنین بررسی کاربری های زمین، لازم است مشاور تخصص های حوزه اقتصادی و شهرسازی را نیز دارا باشد.
باتوجه به اینکه در مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی، شبکه مدلسازی شده مطالعات طرح جامع حمل ونقل در محیط نرم افزاری (مدل تقاضا و عرضه سفر در نرم افزار ) مورد استفاده و بررسی قرار خواهد گرفت ، لازم است مشاور منتخب اولا بر مدل موجود تسلط و اشراف کافی داشته و ثانیا با عنایت به ساخت شبکه مدل شده در نرم افزار VISUM (نرم افزار کلان نگر حمل و نقلی ) دارای لایسنس این نرم افزار باشد.
بر همین اساس خواهشمند است با انعقاد قرار داد “مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی” با شرکت مهندسین مشاور افق گستر سازندگی به مبلغ ۳۸,۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال مشروط به رعایت آئین نامه های مالی، فنی و حفاظتی و قید تمامی نیاز های شهر و شهرداری همدان در مفاد قرار داد از طریق فرایند ترک تشریفات مطابق با ماده ۱۴ آیین نامه معاملات شهرداری تهران و مراکز استان ها موافقت نماید.
دلایل و توجیهات :
۱. شرکت مهندسین مشاور افق گستر سازندگی مطالعات تفصیلی حمل و نقلی ریلی شهری و حومه شهر همدان را منطبق بر ضابطه ۷۷۷ انجام داده است و به شهر همدان اشرافیت کامل دارد.
۲. شرکت فوق ناظر (عامل چهارم) مطالعات جامع حمل ونقلی همدان می باشد و لذا به مطالعات طرح جامع حمل و نقلی به عنوان اسناد فرادست مطالعات فوق اشرافیت دارد.
۳. این شرکت دارای نرم افزار کلان نگر حمل و نقلی VISUM می باشد. لازم به ذکر است در مطالعات میبایست مدل منطبق بر مدل های طرح جامع حمل و نقلی باشد (مدل نرم افزاری طرح جامع در محیط نرم افزاری VISUM میباشد).
۴. بخشی از ضابطه ۷۷۷ و شرح خدمات پیش بینی شده جهت انجام این مطالعات تاکید بر بررسی راهکارها از منظر اقتصادی و شهرسازی شده است که مهندسین مشاور افق گستر سازندگی دارای هر دو صلاحیت میباشد.
نماینده شهرداری :خانم مهندس دشتی پور۰۹۱۸۸۱۱۸۵۴۰

مصوبه شورا: با لایحه شهرداری موافقت شد.

– نامه شماره ۱۴۰۲۰۸۰۶۳۹۹۰۲۸ مورخه ۰۶/۰۸/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۴۷۳) در مورد اخذ مجوز کارت هدیه بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری :
باعنایت به برگزاری دو رویداد فرهنگی در سطح شهر ” جشنواره بادبادک ها ” و ” جشنواره عکاسی همدان در نگاه کودکان و نوجوانان در آبان ماه سال جاری خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص صدور مجوز جهت پرداخت هدایا به برگزیدگان ، داوران و همچنین برندگان قرعه کشی جشنواره به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۳۰۰ ریال اقدامات لازم صورت پذیرد .
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.

– نامه شماره ۱۴۰۲۰۷۰۳۳۸۷۵۰۲ مورخه ۰۳/۰۸/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۴۲۸) در مورد کمک مالی به هیئت کشتی استان همدان بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : بپیوست ضمن ارسال درخواست هیئت کشتی همدان ، ثبت شده به شماره ۱۰۰۱۴۰۲۹۹۶۵ مورخ ۳/ ۷/ ۱۴۰۲ ، به استحضار می رساند ، این شهرداری در نظر دارد مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۲۰۰ ریال به هیئت کشتی استان همدان پرداخت نماید . خواهشمند است دستور فرمائید موضوع در آن شورای محترم بررسی و نتیجه آن جهت اقدام بعدی به این شهرداری امر به ابلاغ گردد .
مستندات قانونی : شیوه نامه کمکهای بلا عوض موضوع بخشنامه شماره ۲۹۴۶۳ مورخ ۲۱ / ۰۷ /۱۳۹۹ سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور
نوع فوریت لایحه : عادی
ردیف بودجه سال ۱۴۰۲ : ۱۵۰۲۰۴ (کمک به سازمان های مردم نهاد NGO)نماینده شهرداری : آقای حسین قدسی – آقای هادی بلاغی
ضمناً لازم به ذکر می باشد که اعتبار ردیف بودجه مربوط به سالجاری به اتمام رسیده است .
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.

– نامه شماره ۱۴۰۲۰۸۰۲۳۹۷۸۸۷ مورخه ۰۲/۰۸/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۴۷۲) در مورد صورتجلسه کمیسیون نامگذاری- جلسه ۳۰۲ کارگروه بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : به پیوست صورتجلسه ۳۰۲ کارگروه نامگذاری گذرگاه های همگانی شهر همدان مورخ ۲۵/ ۰۷/ ۱۴۰۲ ، جهت استحضار و دستور انجام اقدامات مقتضی به حضور ارسال‌ می‌گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *