صورت‌جلسه شماره ۲۳۸

صورت‌جلسه شماره ۲۳۸

دویست و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان ( شصت و سومین جلسه سال ۱۴۰۲) سی و دومین جلسه سال سوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۱۰ /۱۶ روز یکشنبه مورخه ۲۳ / ۸ ۰ / ۱۴۰۲ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :
– نامه ها، طرح ها و لوایح مطرح شده در جلسه :
۱/الف – نامه شماره ۱۴۰۲۰۷۲۹۳۹۶۰۹۸ مورخه ۲۹/ ۰۷/۱۴۰۲ شهرداری همدان در مورد فروش شارع متروکه همجوار پلاک ۸۴۷۴ بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : بدینوسیله لایحه مورد درخواست شهرداری منطقه دو همدان به حضور ارسال می‌گردد، خواهشمند است دستور فرمائید در این خصوص موضوع بررسی و نتیجه آن جهت اقدام لازم به این شهرداری اعلام گردد .
موضوع لایحه : درخواست مجوز فروش شارع متروکه همجوار پلاک ثبتی ۸۴۷۴ / ۱۶۵۵ / ۱۰
مقدمه توجیهی : به پیوست کروکی و نقشه هوایی ملکی شهرداری(یک قطعه زمین) تحت عنوان شارع متروکه به مساحت ۸۱/ ۵۲ مترمربع با کاربری مسکونی همجوار با پلاک ثبتی ۸۴۷۴ / ۱۶۵۵ / ۱۰ با مالکیت آقای علی اصغر سکوتی واقع در میدان شیرسنگی کوچه انقلاب نبش کوچه ایمان به حضور ارسال می گردد . با عنایت به اینکه شارع متروکه قابلیت ساخت مجزا و الحاق به املاک غیر را نداشته و مساحت آن بیش از تفویض اختیار اعطائی میباشد ، لذا شهرداری در نظر دارد شارع فوق را جمعا به ارزش ۰۰۰ / ۰۰۰/ ۰۰۰/ ۱۹( نوزده میلیارد ریال) مطابق با کارشناسی سه نفره شماره ۱۰۲۱۴۰۲۱۱۳۳۴ مورخ ۲۷/ ۷/ ۱۴۰۲ جهت الحاق به ملک مذکور واگذار نماید .
استنادات قانونی : کروکی شماره ۱۰۲۱۴۰۲۲۵۱۱ مورخ ۲۷/ ۲/ ۱۴۰۲ شهرسازی
فوریت لایحه : یک فوریتی . نماینده شهرداری : آقای نورعلیئی مسئول املاک منطقه دو
مصوبه شورا: با لایحه شهرداری موافقت شد.
– جلسه مشترک :
– بر اساس دعوتنامه شماره ۲۱۳۱۴۰۲۳۳۸ مورخه ۲۱/۰۸/۱۴۰۲، سردار امیری فرمانده محترم نیروی انتظامی استان همدان وآقای سید مسعود حسینی ( شهردار محترم همدان ) از ساعت ۱۸ در صحن شورا حضور پیدا کردند . در ابتدای جلسه جناب آقای مسگریان رئیس محترم شورا ضمن خوشامد گویی به سردارامیری وهمراهان ایشان و آقای شهردار ، به مصائب و مشکلات مردم مظلوم فلسطین به ویژه غزه اشاره کرد و از حضور مدعوین محترم در صحن شورا تشکر کرد. پس از آن سردار امیری نیز با تشکر از شورای اسلامی شهر از بابت فرصت ایجاده شده تشکر کرد و با آرزوی پیروزی و ظفر برای مردم غزه اظهار داشت همیشه حق پیروز بوده و در این خصوص نیز اشغال کنندگان فلسطین نابود خواهند بود. در ادامه جلسه باتوجه به نامه شماره ۱۴۰۲۰۸۰۴۳۹۸۵۴۵ مورخه ۰۴/۰۸/۱۴۰۲ شهرداری همدان در مورد املاک و اراضی که بین شهرداری و نیروی انتظامی باید تعیین تکلیف شود توسط ریاست شورا، فرمانده نیروی انتظامی ، شهردار همدان و اعضای شورای اسلامی شهر بحث و گفت وگو شد و نهایتاً مقرر گردید پس از آنکه کمیسیون حقوقی شورا کارشناسی های لازم را به عمل آورد در جلسه بعدی شورا در این مورد تعیین تکلیف و رای گیری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *