صورت‌جلسه شماره ۲۴۶

صورت‌جلسه شماره ۲۴۶

دویست و چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (هفتاد و یکمین جلسه سال ۱۴۰۲) چهل و یکمین جلسه سال سوم دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۳۳ /۸ روز یکشنبه مورخه ۱۹ /۰۹ /۱۴۰۲ در محل سالن جلسات شورا بشرح زیر تشکیل شد :

– نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده :
– نامه شماره ۱۴۰۲۰۹۱۴۴۱۲۸۷۱ مورخه ۱۴/۰۹/۱۴۰۲ شهرداری (۱۴۰۲۲۲۵) در مورد درخواست مجوز رویداد ملی عهد بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه شهرداری :
در عرصه کنونی التقاط گرایی جهانی، با رویکردی تهاجمی و مهاجم گونه­ی افسارگسیخته که فرهنگ و تمدن ایران را نشانه گرفته، و از جهاتی بازخوردهای جنگ هیبریدی و عملیات روانی یک ساله اخیر که صحنه تقابل نابرابر خیر و شر است، باید فرهنگ و هنر این سرزمین برای رویارویی با جبهه متریالیز شده باطل، با ارزشهای حقیقی تقویت و احیا شود.
لذا برای تقویت این مهم باید بستری برای زایش فرهنگی فراهم شود. بدون شک این نوزایی در بستر رویدادهای هنری نوگرا و نوجو محقق خواهد شد. باید فرصتی را فرهم کرد برای بیرون کشیدن عناصری که هویت را یگانه و معنادار می کند.
لایحه: از این رو شهرداری همدان در نظر دارد رویداد ملی عهد که می تواند در جامعه ابعاد و ظرفیت های گوناگونی برای حل مسأله ایجاد کند. از جمله کاربردهای مهم رویداد به کارگیری آن در برنامه ریزی و حل مسأله به منظور فرهنگ سازی اجتماعی است. که به واسطه ظرفیت های مهم فرهنگی هویتی و همچنین الگوهای رفتاری اعتقادی و از طرفی دارا بودن روحیه تاب آوری در شرایط سخت و ارائه راه کار برای غلبه و برون رفت از مشکلات، شاخص های مهمی است که می توان در شرایط سخت امروز جامعه ایرانی از آنها الگو گرفت.
نوع فوریت: دو فوریتی
ردیف: بودجه: با توجه به برآورد اولیه که به پیوست نامه می باشد هزینه برگزاری این رویداد
۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۱۰۰ریال برآورد گردیده که مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۱۰ ریال آن از ردیف اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی ( ردیف ۱۲۰۲۰۵ )بودجه مصوب سال ۱۴۰۲ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تأمین و الباقی در بودجه سال آتی پیش بینی می گردد.
نماینده شهرداری : آقایان هادی بلاغی و حسین قدسی
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *