صورت‌جلسه شماره ۲

صورت‌جلسه شماره ۲

دومین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۴۵/۹ روز یکشنبه مورخه ۱۰/۰۱/۹۹ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای گردان رییس محترم شورای اسلامی شهر به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ،بشرح زیر تشکیل شد :
– نطق پیش از دستور
– جناب آقای گردان رییس محترم شورا درنطق پیش از دستور خود اظهار داشت :
ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه وگرامیداشت یاد وخاطره شهداء روز پاسدار وجانباز را به محضر عزیزان پاسدار وجانباز به خصوص جانبازان عزیز شورا تبریک عرض می کنم . امیدوارم در سایه تحکیم اتحاد وهمدلی موجود میان مردم وحافظان امنیت وآسایش وهمچنین حافظان سلامت همه بیش از پیش در مسیر وپیشرفت همه جانبه قرار بگیریم .
اینجانب ضمن تشکر از حضور عزیزان در این جلسه ویدئو کنفرانس با توجه به اینکه در روزهای آینده احتمالاً شهرداری نیاز به مصوبات شورا داشته باشد پیشنهاد بنده جهت راه اندازی این سیستم به خانم ندری (مسئول محترم شبکه شورا) داده شد وبا کمک جناب آقای بادامی ( نایب ریئس محترم شورا ) با استفاده از سیستم شورای عالی استان ها سیستم موجود در حال استفاده است . ومی تواند مکملی برای جلسات صحن ما باشد که در صورت تداوم ورعایت فاصله های اجتماعی از آن استفاده بکنیم .
شهرداری همدان اقدامات مناسبی در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ومهار آن انجام داده که بیش از ۳۱ مورد بوده به لحاظ ضیق وقت تعدادی از این اقدامات را جهت اطلاع اعضای محترم شورا عرض می کنم :
۱- ضد عفونی مستمر باکس های زباله
۲- ضد عفونی شهر با ۵ اکیپ مجهز در سه نوبت .
۳- توزیع ۴۰۰۰ کارت بلیط الکترونیکی پیرو مصوبه وخواسته شورا.
۴- خرید تجهیزات ویژه ضد عفونی گوله ای علاوه بر تجهیزات قبلی .
۵- ضد عفونی مناطق پر خطر با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی وکنترل وضد عفونی گرمخانه ها .
۶- تعطیلی بازار فروش پرندگان
۷- اقدامات فرهنگی مانند تهیه پوستر ، کلیپ ،بنر ، پویش های فرهنگی ۳۰۰۰ مترمربع اکران تبلیغات شهری ونمایش مستمر در سه تلویزون شهری .
ضمناً دوجلسه با معاونین وسازمان های شهرداری داشته ایم وقرار شد بسته های تشویقی هر سازمان در شهرداری بررسی وجمعبندی وسپس به شورا ارائه تا مصوبه لازم داده شود .
– جناب آقای بادامی نایب رئیس محترم شورای اسلامی شهر با تبریک اعیاد شعبانیه وسال نو، در نطق پیش از دستور خود مطالبی را مطرح نمود که اهم آنها بشرح زیر می باشد :
– اقدامات مسئولان محترم استان به ویژه آقای استاندار، مجموعه شهرداری ، جامعه پزشکی ودرمانی وبهداشتی وشورای اسلامی شهر درجهت حفظ سلامت شهروندان محترم ستودنی است …
– خوشبختانه وضعیت شهر همدان در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مناسب بوده وامیدواریم تا ریشه کنی آن ادامه داشته باشد ….
– ضمن قدردانی از همه شهروندان محترم که پویش “در خانه می مانیم ” را رعایت کرده اند از تعداد معدودی که به این پویش تاکنون عمل نکرده اند خواهش می کنیم درجهت سلامت خود ودیگران به این پویش به پیوندند …
– شرکت الیت که وظیفه ساماندهی پارکینگ های حاشیه ای سطح شهر همدان را بر عهده داشت ودر حالیکه در پلاک خود رو بعضی از شهروندان احتمالاً مبالغی وجود دارد از شهر خارج شده وضمن بلاتکلیفی این موضوع افرادی هم بیکار شده اند . لذا شهرداری باید هرچه سریعتر در این مورد اقدام بکند ..
– همچنین از اقدامات فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی وورزشی شهرداری همدان در راستای تولید ملزومات بیمارستانی از جمله ماسک ولباس بیمارستانی در فرهنگسراهای خود وبرگزاری استودیو مجازی قدردانی می کنم …
– جناب آقای کاوسی رئیس محترم کمیسیون برنامه وبودجه :
-سال نو واعیاد شعبانیه وخصوصاً سوم شعبان سالروز تولد امام حسین (ع) را به پاسداران وجانبازان به ویژه جانبازان عزیز شورا آقایان دکتر مولوی، رحیمی فرو عسگریان تبریک عرض می کنم …
– از همه عزیزان از بابت راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس در شرایط فعلی که واقعاً لازم هم بود تشکر می کنم
– فاصله اجتماعی گرچه رعایت می شود اما لازم برادران انتظامی در اجرای این دستور که یک دستور ملی واز طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا می باشد تلاش بیشتری داشته باشند …
– بعضی ها بحث فاصله اجتماعی وبعضی از مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا را بخوبی اجرا نمی کنند لازم است استاندار محترم ، دادستان محترم بیش از پیش وارد قضیه بشوند ….
– کمک به زنده ماندن یک انسان مثل کمک به همه انسان هاست . طبق فتوای بعضی از مراجع محترم اگر شخصی ناقل این ویروس باشد وبداند که ناقل است حتی دیه بر او واجب می شود…
– ستاد مردمی مبارزه با کرونا زیر نظر ونظارت آیت ا.. شعبانی وبا تشکیل دادن کمیته های کارشناسی مختلف مشغول انجام وظیفه می باشد…
– امیدواریم روزهای ۱۲ و۱۳ فرودین پویش در خانه می مانیم را رعایت بکنیم وبه این تزتیب کمک کرده باشیم به هرچه زودتر از بین رفتن این ویروس منحوس ….
– سرکار خانم سلماسی رئیس محترم کمیسیون فرهنگی واجتماعی :
– سال نو واعیاد شعبانیه را تبریک عرض می کنم ..
– چند روز تعطیلات پیش رو از دیگر مشکلاتی است که مسئولین محترم باید مدیریت بکنند ..
– دراین چند روز گذشته جمعیت قابل ملاحظه ، بومی وغیر بومی در جاده حیدره ، سد اکباتان ، چشین وامثالهم دیده شد که لازم است تدابیر سخت گیرانه تری اعمال شود…
– من پیشنهاد می کنم از کسانیکه وارد این مسیر ها میشوند مبالغ جریمه قابل توجهی اخذ وبرای بیماران کرونایی هزینه شود..
– گفته می شود مسیر روستای گراچاقه از مسیر های ورود به همدان می باشد …
– جناب آقای عسگریان ریئس محترم کمیسیون نظارت :
– سال نو واعیاد شعبانیه را تبریک عرض می کنم واز همه عزیزانی که تلاش کرده واین سیستم ویدئو کنفرانس را در شرایط فعلی راه انداخته اند تشکر می کنم ..
– به نظر من لازم است آقای شهردار هم از چنین سیستمی استفاده بکند . و درجهت ایمن سازی هرچه بیشتر کارکنان شهرداری که روزانه با افراد زیادی مواجه دارند تدابیر بهداشتی امنیتی لازم اندیشیده شود….
– احتمالاً بعضی از امور در این شرایط به استان تفویض شده باشد لذا می توان برای جاهایی که ازدحام وشلوغی بیشتری وجود دارد مثل سرگذر وامثالهم درجهت سلامت وامنیت شهروندان محترم تدابیر لازم اندیشیده شود.
– چیزی که در این راستا خیلی مهم به شمار می آید این است که هر تصمیمی گرفته می شود ابتدا اطلاع رسانی شود.
– جناب آقای دکتر مولوی رئیس محترم مرکز مطالعات :
– سال نو و ولادت امام حسین (ع) وقمر بنی هاشم وروز پاسدار وجانباز را به همه پاسداران وجانبازان عزیز تبریک عرض می کنم …
– تشکیل جلسه به صورت ویدئوکنفرانس کار خوبی بود من از همه تشکر می کنم ..
– گفته می شود حدود ۶۰% شهروندان مسائل بهداشتی وامور مربوط به ویروس کرونا را رعایت کرده اند ودر شهر وخانه خود مانده اند . امیداریم بقیه نیز رعایت بکنند …
– من هم از همه پزشکان ، پرستاران ، وهمه خدمتکاران امور بهداشت ودرمان نهایت تشکر را دارم ….
– همانطوریکه گفته شد سرگذر وسبزه میدان از محل های پر تردد وپرجمعیت می باشد که در جهت سلامت وبهداشت مردم باید تصمیم قاطعی در این مورد گرفته شود ….
– شرایط استان درمجموع خوب است امیدارم با همکاری همه شهروندان محترم بتوانیم از این بحران انشاا.. عبور بکنیم ..
– جناب آقای فتحی رئیس محترم کمیسیون خدمات شهری :
– اعیاد شعبانیه وسال نو را به همه تبریک عرض میکنم به خصوص به جانبازان عزیز شورا..
– از همه کسانیکه در مقابله با کرونا زحمت کشیده اند ومتحمل زحمات شبانه روزی هستند تشکر می کنم ..
– سازمان پسماند شهرداری همدان ، سازمان تاکسیرانی ، اداره پیشگیری از تخلفات ساخت وساز های غیر قانونی نیز در این ایام متحمل زحمات زیادی بوده اند که من تشکر می کنم …
– درمورد تاکسی های ون واتوبوس های درون شهری شخصی تصمیماتی از تهران گرفته شده که طبق آن عمل خواهد شد..
– از دندانپزشکان محترم تشکر می کنم که تعداد حدود ۵۰۰ پک بهداشتی تهیه وبه پاکبان های عزیز اهدا نمودند ..
– با توجه اینکه مدت زمان تداوم ویروس کرونا معلوم نیست لذا لازم است همانطوریکه شهرداری نیز دراین مورد اقدامات لازم را به عمل می آورد در موردمسائل درآمدی خود غافل نشود..
– سرکار خانم نورا..زاده ریئس محترم کمیسیون شهرسازی ومعماری :
– سال نو واعیاد شعبانیه به خصوص سالروز ولادت امام حسین (ع) روز ایثارگاران را به همه جانبازان وایثارگران به ویژه جانبازان شورا جناب آقای دکتر مولوی ، آقای رحیمی فر و آقای عسگریان تبریک عرض می کنم ….
– از بابت تشکیل جلسه به صورت ویدئو کنفرانس از جناب آقای گردان وآقای بادامی تشکر می کنم …
– آماده کردن زیر ساخت های شهر هوشمند خواسته همه ما از سال های قبل بود که البته هنوز هم شهرداری بخوبی موفق به اجرای آن نشده است …
– امیداوریم در سال جاری شهرداری زیر ساخت های لازم را با توجه به اجبار هایی که پیش آمده فراهم نماید.

 

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *