صورت‌جلسه شماره ۳۷

صورت‌جلسه شماره ۳۷

سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (سال اول دوره ششم) که در سامانه پایش مصوبات …. به شماره ۴۱ می باشد ، با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورای اسلامی شهر از ساعت

۳۲ /۸ روز یکشنبه مورخه ۲۳/ ۰۸/ ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات شورا بشرح ذیل تشکیل شد:

– نطق پیش از دستور :
۱/الف- جناب آقای صفری افلاکی رئیس محترم کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی گردشگری و ورزشی شورای اسلامی شهر در نطق پیش از دستور خود مطالباتی را مطرح نمود که خلاصه اهم آنها بشرح زیر می باشد.
۱- مشکلات شهر زیاد است و به دلیل اینکه اعضای محترم شورای اسلامی شهر با مشغله کاری و وظایف قانونی خود در شورا مواجه میباشند بدیهی است نمی توانند به همه مشکلات رسیدگی وپیگیری نمایند …..
۲- ما باید به فکر مشکلات شهروندان محترم بوده و در همه حال نباید از آنها غافل بشویم …..
۳- گاهی به دلیل انبوه مشکلاتی که توسط شهروندان به ما منعکس میشود واقعاً برای همه خواسته ها و مطالبات آنان پاسخ لازم را نداریم…
۴- پینشهاد اینجانب این است که در جهت رسیدگی هر چه بیشتر ، سریعتر و بهتر به محل مشکلات شهروندان محترم در آن مواردی که شورای اسلامی شهر وظیفه قانونی داشته وبه عبارتی وظیفه ذاتی شورا است وحتی در سایر موارد که شورای اسلامی شهر لازم است با سایر ادارات ، نهاد ها وسازمان های ذیربط تعامل وهمکاری وهمفکری داشته باشد ، هر ناحیه از شهر به یکی از عزیزان عضو شورا سپرده شود واو مشکلات آن ناحیه را پیگیری ونتیجه را به شورا اعلام نماید . به این ترتیب از انباشت وحواله مشکلات به یک یا چند نفر محدود و معدود خودداری شده و بمراتب نیروی بیشتری وارد کار خواهد شد.
ب- جلسه مشترک :
۱/ ب : با توجه به نامه شماره ۶۲۰ /۱۷۰۸/۹۰۳۶ مورخه ۱۹ /۸/۱۴۰۰ دادگستری کل استان همدان (۱۱۳۱۴۰۰۱۶۲۹ مورخه ۲۰/۸/ ۱۴۰۰ و براساس هماهنگی های بعمل آمده جناب آقای عباس نجفی معاون محترم قضایی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان به اتفاق جناب آقای حسین عسگری مدیر محترم پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان در صحن شورا حضور پیدا کردند.
پس از آنکه در ابتدای جلسه ، جناب آقای مسگریان رئیس محترم جلسه به مدعوین خوشامدگفت: آقای نجفی مطالبی را بیان کرد که اهم آنها بشرح زیر خلاصه میشود:
۱- دادگستری وظیفه ذاتی دارد که عدالت را در جامعه اجرا کند….
۲- ما باید حقوق مالکیت اشخاص را محترم شمرده و اجازه ندهیم این حق ضایع شود…
۳- بعضاً طرح هایی توسط شهرداری اجرا می شود که فقط اشخاص خاص و معدودی از آن منتفع میشوند که نباید چنین باشد. ….
۴- کاربری هایی وجود دارد مثلاً آموزشی ، که با استقاده از قانون می توان تعیین تکلیف کرد….
۵- در مواردی این عدم تعیین تکلیف مالکیت است که بعضاً آنها را به طرف و مسیر تخلف می بردو حال آنکه اجرای صحیح قانون ضمن احترام به حق مالکیت از ارتکاب جرم نیز جلوگیری می کند…
۶- حوزه قضایی آمادگی همکاری های لازم را دارد، ، شما موارد را اعلام بفرمایید ما در چارچوب قانون و مقررات همکاری خواهیم کرد….
۷- ترک فعل سایر دستگاه ها را شما اعلام بفرمایید مسلماً دستگاه قضا وارد خواهد شد…
۸- در حوزه فرهنگی اجتماعی قریب ۶۰ مورد را ما پیگیری می کنیم….
۹- عدم اطلاع رسانی در مورد وظایف قانونی ، عدم تهیه محتوای صحیح فرهنگی و عدم اجرای درست بسته های فرهنگی از دیگر مشکلات موجود میباشد…..
۱۰- شهرداری در خصوص کمک به کودکان زنان و متکدیان همکاری خوبی داشته که امیدواریم تداوم یافته وبیش از پیش باشد …
۱۱- مصوبات در هر مورد حدود پنجاه درصد کار است و بقیه در اجراست که نظارت ویژه می طلبد …
۱۲- در خصوص کمربند سبز ، دوربین های نظارتی و …….درصد پوشش کم است …
در ادامه جلسه مشترک آقایان صفری افلاکی ، نظری ، حیدری حاج بابایی و سعیدنظری و مسگریان پیشنهادات ، نقطه نظرات و سئوالات خود را مطرح کردند.
۲/ب در ادامه جلسه هیات امنای محترم مسجد اما م حسن (ع) در صحن شورا حاضر شده و در مورد لزوم ورا ه های توسعه مسجد مطالب و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.
آقایان حسینی (شهردار محترم همدان ) ، فتحیان ( معاونت معماری شهرسازی شهرداری ) و تعدادی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح کرد ند و نهایتاً قرار شد آقای شهردار به اتفاق هیات امنای محترم مسجد از محل بازدید کرده و پیشنهاد و خواسته اجرایی خود را به شورای اسلامی شهر ارائه دهند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *