صورت‌جلسه شماره ۴۵

صورت‌جلسه شماره ۴۵

چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (سال اول دوره ششم) که در سامانه پایش مصوبات …. به شماره ۴۹ می باشد ، با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورای اسلامی شهر از ساعت ۴۰ /۸ روز یکشنبه مورخه ۲۱/ ۰۹/ ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات شورا بشرح ذیل تشکیل شد:

– طرح شماره ۱۱۳۱۴۰۰۱۸۹۲ مورخه ۱۸ /۹/ ۱۴۰۰ شورا بشرح زیر مطرح شد :
متن طرح : رئیس محترم شورای اسلامی شهر همدان سلام‌علیکم
با احترام؛ طرح ذیل که به امضاء ده (۱۰) نفر از اعضا شورا رسیده است، جهت طی مراحل قانونی به حضور تقدیم می‌گردد.
– عنوان: نام گذاری معبری بنام مرحوم جناب آقای مهندس علیرضا مددی
– مقدمه توجیهی: مهندس علیرضا مددی یکی از بزرگان متخصص، متعهد، دلسوز و دغدغه‌مند معماری شهر همدان بوده است که دارای فوق لیسانس معماری از دانشکده هنرهای زببای دانشگاه تهران است و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد همدان بوده اند، مرحوم مهندس مددی از سال ۱۳۵۶ شاگرد کیخسرو خروش بوده است و کتابهایی را خوشنویسی نموده اند که از آن میان گزیده جوامع الحکایات، گزیده سیاست نامه و رباعیات خیام به چاپ رسیده اند که این هنرمند خوشنویس علاوه بر تدریس و آثار معماری نمایشگاه های بسیاری از آثارش بر پا کرده است.
استنادات قانونی: بند ۲۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراها و … مصوب (۲۰/ ۰۴/ ۱۳۹۶ – مجلس)
– متن: با توجه به اینکه باید بزرگان شهر به عنوان الگو برای مردم، جوانان و آیندگان شناخته و معرفی شوند خیابان رضوان واقع در سعیدیه به نام مرحوم جناب آقای مهندس علیرضا مددی نامگذاری گردد.
مصوبه شورا : با طرح ارائه شده موافقت شد.
– نامه شماره ۱۴۰۰۰۹۱۵۱۸۰۸۲۵ مورخه ۱۵/ ۹ /۱۴۰۰ شهرداری در مورد انتشار اوراق مالی اسلامی بشرح زیر مطرح شد .
متن لایحه : با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)؛ احتراماً؛ به استحضار می رساند این شهرداری در نظر دارد در اجرای بند (ه) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور نسبت به انتشار اوراق مالی اسلامی ریالی تا سقف پنج هزار میلیارد ریال جهت توسعه حمل و نقل عمومی شهر (خرید اتوبوس) اقدام نماید. لذا خواهشمند است دستور فرمائید در اجرای مفاد بند ۱۳ ماده ۸۰ قانون وظایف و تشکیلات و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با درخواست شهرداری موافقت فرمائید. شایان ذکر است مدت زمان بازپرداخت اصل تسهیلات چهار سال و پرداخت سود هر سه ماه یکبار با سود ۱۸ درصد می باشد که بر اساس قانون مذکور بازپرداخت پنجاه درصد اصل و سود اوراق توسط دولت تضمین و پرداخت می گردد و پنجاه درصد باقی بر عهده شهرداری همدان خواهد بود.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد .
– طرح شماره ۱۱۳۱۴۰۰۱۹۲۶ مورخه ۲۱/ ۹ /۱۴۰۰ اعضا در مورد تابلو روز شمار بشرح زیر مطرح شد:
متن طرح: رئیس محترم شورای اسلامی شهر همدان سلام‌علیکم
با احترام؛ طرح ذیل که به امضاء ۱۰ نفر از اعضاء شورا رسیده است، جهت طی مراحل قانونی به حضور تقدیم می‌گردد.
– عنوان: الزام شهرداری همدان به نصب تابلوی روزشمار در پروژه های عمرانی و تعمیراتی سازه های شهری
– مقدمه توجیهی:
با عنایت به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت محترم دولت در تاریخ ششم شهریور سال جاری در خصوص ضرورت تعیین برنامه زمانبندی و روزشمار برای وعده ها و موضوعات عمرانی و خدماتی و نیز در اجرای بندهای۲ و ۲۳ از ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران (اصلاحی آبان ۹۷) مبنی بر شناخت و بررسی نیازها و نارسایی‌های اجتماعی و فرهنگی شهر (به ویژه در حوزه تأثیرات اجتماعی و فرهنگی پروژه های عمرانی و شهری) و نیز لزوم نظارت بر اجرای صحیح و به هنگام پروژه ها طرح های عمران شهری همراه با مشارکت و نظارت همگانی و حصول رضایتمندی مردمی مقتضی است شهرداری همدان، در پروژه‌های عمرانی مهم و موثر خود اقدام به نصب تابلوی روزشمار تاریخ اتمام پروژه نماید.
– متن: نظر به اهمیت و ضرورت تعیین برنامه زمانبندی و نصب تابلوی روز شمار اتمام پروژه های عمرانی و تعمیر سازه های شهری، مقتضی است شهرداری همدان حداکثر ظرف مدت پانزده روز از تاریخ ابلاغ این طرح، اولین تابلوی روز شمار اتمام پروژه را پس از اخذ تاییدیه برای جزییات آن از کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر در یکی از پروژه های عمرانی راهبردی شهری نظیر تقاطع‌های غیر همسطح غدیر یا شهید همدانی نصب نموده و پس از آن هر ماه یک پروژه عمرانی دیگر در شهرداری ستاد یا مناطق را برای نصب تابلوی روزشمار انتخاب و پس از اخذ تاییدیه کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر نسبت به نصب تابلو روزشمار اقدام نماید.
همچنین شهرداری همدان موظف است برای هرگونه عملیات تعمیر و بهسازی جدید معابر که منجر به انسداد تمام یا بخشی از یک معبر شهری می شود (مانند لکه گیری، تعمیر و نگهداری یا رفع نقص عرشه پل ها و سازه های شهری و امثالهم) تابلوی روز شمار اتمام عملیات نصب نماید.
مصوبه شورا : با طرح دو فوریتی الزام شهرداری همدان به نصب تابلو روز شمار در پروژه های مهم عمرانی و تعمیراتی سازه های شهری موافقت گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *