صورت‌جلسه شماره ۵

صورت‌جلسه شماره ۵

پنجمین جلسه سال اول ششمین دوره شورای اسلامی شهر همدان بطور فوق العاده در دو نوبت صبح (۱۳- ۰۵/۹) و بعدازظهر (۲۰-۱۵/۱۷) (به شماره ۱۲۹ در سامانه پایش مصوبات ….) با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورای اسلامی شهر در محل سالن جلسات شورا بشرح ذیل تشکیل شد:
– نامه ها، لوایح وطرح های مطرح شده در جلسه :
– نامه شماره ۱۴۰۰۰۵۱۸۱۴۶۶۴۶ مورخه ۱۸/ ۰۵/ ۱۴۰۰ شهرداری تفویض اختیار به آقای مجید شاکری کرم بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : به استحضار میرساند از آنجا که تفویض اختیار سال ۱۴۰۰، مصوبه آن شورای محترم به شماره ۱۴۰۰۰۳۰۴۱۲۳۱۹۲ مورخه ۰۴ / ۰۳ /۱۴۰۰ خطاب به شهردار وقت همدان جناب آقای عباس صوفی بوده است، لذا خواهشمند است دستور فرمایید در صورت صلاحدید درخصوص تمدید تفویض اختیار مذکور و تفویض آن به اینجانب در جهت تسریع در اداره امور شهر و شهروندان شریف همدان اقدام لازم مبذول گردد.
مصوبه شورا : با اکثریت آراء تصویب شد.
مقرر گردید :
با توجه به بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری ها (ابلاغی به شماره ۳۶۶۲۲ مورخه ۱۵/ ۹ /۹۹ سازمان شهرداری ها ودهیاریهای کل کشور) به سرپرست شهرداری همدان (جناب آقای مجید شاکری ) اجازه داده می شود با رعایت قوانین ومقررات در سال ۱۴۰۰ در خلال مدت سرپرستی نسبت به اجرای موارد ذیل اقدام نماید :
۱- با استناد به تبصره ۱۴ ماده ۸۰ قانون شوراها وماده ۳۵ آئین نامه مالی شهرداری ها :
الف- سقف انجام معاملات سال ۱۴۰۰ تا مبلغ دویست میلیارد ریال در هر مورد به شخص آقای مجید شاکری ( سرپرست شهرداری همدان ) واگذار گردد.
ب- تصویب و انجام معاملات خرید اموال غیرمنقول واقع در طرح های عمرانی و توسعه شهری مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ بوده باشد تا سقف هفتاد میلیارد برای هر مورد بلامانع است.
ج- تصویب و انجام معاملات فروش اموال غیرمنقول مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ بوده باشد تا سقف هفتاد میلیارد ریال برای هر مورد بلامانع است.
د- تصویب و انجام معاملات خرید و فروش اموال غیرمنقول متروکه با عنایت به ماده ۱۹ اصلاحی قانون نوسازی و عمران شهری و سایر قوانین و مقررات مربوطه که قابلیت احداث یا فروش جداگانه ندارد ضمن احتساب ارزش افزوده (در صورت تعلق) و خرید یا فروش و واگذاری شوارع، شاهجوی و انهار متروکه در هر مورد با مساحت پنجاه مترمربع تا سقف مبلغ ده میلیارد ریال برای هر مورد بلامانع است.
ذ- تصویب و انجام سایر معاملات تا سقف دویست میلیارد ریال مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ باشد.
و- انجام معاملات اجاره و استیجاره طبق مصوبه هیأت وزیران در سال ۱۴۰۰ مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ باشد، بلامانع است.
۲- شهرداری می تواند در اجرای ماده ۳۹ آیین نامه مالی شهرداریها نسبت به جابجایی از حسابی به حساب دیگر یا از حساب شهرداری به سازمان ها و بالعکس تا سقف ۱۰ میلیارد ریال برای مدت حداکثر شش ماه اقدام نماید.
۳- در اجرای ماده ۱۵ آیین نامه مالی شهرداری ها به شهرداری اجازه داده می شود پروژه های عمرانی را تا سقف شش میلیارد ریال به صورت امانی در هر صورت اجرا نماید.
۴- در اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری و همچنین بند ۷ ضوابط درآمدی و هزینه کرد اعتبارات از فصل سوم بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری به منظور کاهش هزینه های حاصله از خطرات ناشی از بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه، شهرداری می تواند نسبت به بیمه نمودن اماکن و ساختمان های شهروندان با مشارکت ۹۵% از شهروندان و ۵% سهم شهرداری اقدام نماید.
۵- شهرداری می تواند به استناد بند ۹ ضوابط درآمدی و هزینه کرد اعتبارات از فصل سوم بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری ها به میزان پیش بینی شده در تبصره های ذیل بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ را جهت هزینه کرد ردیف حوادث غیرمترقبه پیش بینی کنند.
– نامه شماره ۱۴۰۰۰۲۱۱۱۱۶۱۱۹ مورخه ۱۱/۰۲ /۱۴۰۰ شهرداری بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : در راستای واگذاری مدیریت سرای کودک و خانواده (فرهنگسرای کلپا) به موسسه قرآن و عترت انوارالزهرا (س) به منظور اجرای برنامه ها و سیاست های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با عنوان دوره آموزشی و ترویج مفاهیم قرآنی، آموزه های سبک زندگی اسلامی ویژه تمامی شهروندان همدانی به پیوست ۴ برگ قرارداد جهت استحضار و صدور مجوز لازم به حضور ارسال می گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت و مقرر شد اجاره ماهانه مبلغ یکصد هزار ریال باشد.

– نامه شماره ۱۴۰۰۰۵۱۹۱۴۶۸۳۶ مورخه ۱۹/۰۵/۱۴۰۰ شهرداری بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت سردار و سالار شهیدان به استحضار میرساند این شهرداری مطابق روال سنوات قبل در نظر دارد نسبت به کمک به هیئت های مذهبی تا سقف ۰۰۰/۰۰۰/۷۰۰ ریال از محل ردیف ۱۵۰۲۰۴ از بودجه مصوب سال جاری اقدام نماید. لذا خواهشمند است نسبت به صدور مجوز مربوطه اقدام لازم را مبذول و مراتب را ابلاغ فرمایید.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد. (هفتصد میلیون ریال)
– نامه شماره ۱۴۰۰۰۵۱۹۱۴۷۰۱۱ مورخه ۱۹/۰۵/۱۴۰۰شهرداری بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار به استحضار میرساند این شهرداری در نظر دارد مطابق روال سنوات قبل، جهت تجلیل از این عزیزان نسبت به تهیه ۳۰ عدد کارت ۰۰۰/۰۰۰/۲ ریالی اقدام نماید. خواهشمند است نسبت به صدور مجوز مربوطه اقدام لازم را مبذول و مراتب را ابلاغ فرمایید.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
– نامه شماره ۱۴۰۰۰۴۱۴۱۳۶۵۴۳ مورخه ۱۴/۰۴/۱۴۰۰ شهرداری در مورد اصلاح ردیف بودجه عمرانی بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه شهرداری : با عنایت به نامه شماره١۴٠٠٠۴١٢١٣۵۴٧١ مورخ ۱۲ / ۰۴ / ۱۴۰۰ مدیریت شهرداری منطقه ۲، در خصوص افزایش ردیف اعتباری ایمن سازی و کاهش ردیف اعتباری لکه گیری، آسفالت و ترمیم نوار حفاری به مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۵ ریال جهت نرده گذاری زیر پل عابر پیاده واقع در بلوار شهید مطهری، با توجه به ضرورت اجرای مصوبات کمیته کارشناسی ذیل شورای همتای استان در مباحث ترافیکی و رفع نقاط حادثه خیز شهر خواهشمند است دستور فرمایید اصلاح ردیف های عمرانی به شرح جدول زیر بررسی و نتیجه به این شهرداری جهت اعمال در بودجه اصلاحیه _متمم سال ۱۴۰۰ امر به ابلاغ گردد.

 

 

شماره  ردیف بودجه  شرح ردیف بودجه مبلغ مصوب ( ریال)  مبلغ افزایش/ کاهش (ریال) اصلاحیه  (ریال)
۱  ۴۰۲۰۱۰۰۳۲۱۳۲  لکه گیری، آسفالت و ترمیم نوار حفاری ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۳۰  ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۵ – ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۲۵
۲ ۴۰۸۰۱۰۰۱۲۱۳۲ ایمن سازی ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۱۰  ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۵ + ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۱۵

 

مصوبه شورا : با نامه شهرداری موافقت شد.

 

پایان/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *