صورت‌جلسه شماره ۵۰

صورت‌جلسه شماره ۵۰

پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۸:۳۵روز یک شنبه مورخ ۲۸/۰۷/۹۸ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای بادامی نایب رییس محترم شورای اسلامی شهر در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد :
نطق پیش از دستور :
– جناب آقای عسگریان رئیس محترم کمیسیون نظارت ضمن تسلیت اربعین حسینی مطالبی را مطرح کرد که اهم آنها بشرح زیر می‌باشد :
– بعضی از روزنامه های چند روز گذشته خبر از کلانشهر شدن همدان داده بودند .
– کلانشهری شدن همدان در ۸ سال پیش تصویب و قرارشده بود ظرف دو سال مجموعه شهری تهیه و اقدامات بعدی عمل آید .
– تهیه مجموعه شهری از وظایف راه و شهرسازی بودکه با تاخیر قابل توجهی انجام شد و گرنه این موضوع به مفهوم کلانشهر شدن همدان در روزهای اخیر نیست .
– هدف از بیان موضوع تنویر افکارعمومی بود تا از برخی تبلیغات احتمالی نیز جلوگیری شود .
– جناب آقای فتحی رئیس محترم کمیسیون ضمن تسلیت ایام عزاداری اربعین امام حسین (ع) مطالبی را در خصوص ماده روانگردان تحت عنوان سالویا با هدف آشناسازی خانواده ها با این ماده مخدر مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیر می باشد:
– متاسفانه اخیراً ماده مخدری به نام سالویا مورد استفاده قرار می گیرد….
– این ماده که ریشه گیاهی دارد در حد زیادی بین جوانان دبیرستانی و‌دانشگاهی رواج پیدا کرده…..
– متاسفانه نام این ماده در ردیف مواد مخدر آورده نشده…..
– سالویا توهم شدیدی می آورد و استفاده کننده از آن تو هم سه بعدی پیدا می‌کند…..
– امکان ترک آن نسبت به سایر موارد بسیار مشکل و شاید غیرممکن باشد….
– لازم است خانواده‌ها ومسئولین محترم مربوطه اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشند….
از سردار کامرانی صالح و از ستاد مبارزه با مواد مخدر تقاضا داریم که این ماده خطرناک جزو مواد مخدر آورده و در جهت جلوگیری از پخش آن دستورات لازم را صادر کنند.
– نامه شماره ۹۸۰۷۲۳۱۴۴۰۷ مورخه ۲۳/۷/۹۸ درمورد نامگذاری معابر و اماکن شهرداری همدان بشرح زیر مطرح شد :
متن نامه شهرداری : به پیوست صورتجلسه دویست و هفتاد وچهارم کمیسیون نامگذاری معا بر و اماکن شهری شهرداری همدان که در مورخ ۹۸/۷/۱۳ در محل دفتر معاونت خدمات شهری با حضور اعضاء کمیسیون تشکیل گردید جهت استحضار و اقدامات مقتضی بحضور ارسال می گردد.
در این جلسه با پیشنهاد ریاست جلسه مقرر شد طی جلسه ای با حضور عضو محترم شورای شهر، رییس کمیسیون نامگذاری، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر کمیسیون نامگذاری، روندی جهت نامگذاری کوچه ها به نام شهدای معزز تعریف شده و در کلیه جلسات کمیسیون ملاک عمل قرار گیرد.

ردیف مصوبات
۱ با عنایت به درخواست استانداری همدان مبنی بر نامگذاری میدان یا معبری به نام « صنایع دستی و فرش»  مقرر شد میدان یا معبری مناسب در این خصوص نامگذاری شود.
۲ با عنایت به درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران، مصوب شد به جهت سکونت همسر شهید علی اکبر همتی در خیابان لاله ۵ واقع در کوی امیرکبیر مابین خیابانهای گلزار و مهربان  به نام شهید بزرگوار نامگذاری گردد.
۳ با عنایت به درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران مصوب شد به جهت سکونت مادر شهید حسن رحیمی در خیابان بوستان واقع در ابتدای بلوار جانبازان، خیابان شهید چگنی،  به نام شهید بزرگوار نامگذاری گردد
۴ با عنایت به درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران مصوب شد به علت سکونت همسر شهید مهدی صفری فخر  در بن بست صالح واقع در بلوار بنی هاشم خیابان انصارالحسین (ع)  به نام شهید بزرگوار نامگذاری گردد
۵ با عنایت به درخواست نماینده بنیاد شهید،  مصوب شد با عنایت به سکونت والدین شهید محمد توفیق قاسمی در کوی ولیعصر ایستگاه آخر به نام شهید بزرگوار نامگذاری گردد.
۶ با عنایت به درخواست نماینده بنیاد شهید،  مصوب شد به جهت سکونت والدین شهید حمیدرضا زهره وند در خیابان ۱۲متری الله اکبر واقع در خیابان جعفر طیار، پشت پمپ بنزین، به نام شهید بزرگوار نامگذاری گردد.
۷ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۲ ، کوچه بدون نام واقع در بلوار محمدیه، کوچه شهید زندی، مابین کوچه های مریم و میخک به نام یاسمن نامگذاری گردد.
۸ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۲ ، کوچه های بدون نام واقع در خیابان آسمان روبروی بوستان پرواز به نامهای آسمان ۱و۲ نامگذاری گردد.
۹ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۲ ، بن بست بدون نام واقع در فقیره، خیابان شهید شکوری جنب کوچه مجاهد به نام جهاد نامگذاری گردد.
۱۰ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۲، به علت هم نام بودن دو معبر به نام پنج تن، واقع در انتهای بلوار محمدیه، خیابان آزادی، مصوب شد یکی از معابر به نام آل عبا تغییر نام یابد

در این جلسه به بررسی درخواست از نهادهای مختلف پرداخته شد و در ادامه معابر بدون نام ناحیه ۲ منطقه ۲ در جلسه مطرح گردید.

.مصوبه شورا : با نامه شهرداری موافقت شد   .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *