صورت‌جلسه شماره ۶۰

صورت‌جلسه شماره ۶۰

شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۳۵/۸ روز یکشنبه مورخه ۱۰/۹/۹۸ با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید واعلام دستور کار توسط جناب آقای گردان رئیس محترم شورای اسلامی شهر در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد :
– نطق پیش از دستور:
– جناب آقای گردان رئیس محترم شورا در نطق پیش از دستور دو موضوع را مطرح نمود که عبارتند از :
الف – موضوع وسیله نقلیه عمومی
رئیس محترم شورا ضمن اشاره به اصلاح اخیر قیمت بنزین واقبال همشهریان عزیز به وسائط نقلیه عمومی ( اتوبوس) اظهار داشت :
– دراین روزها میزان استفاده از اتوبوس های داخل شهری بالا رفته
– با توجه به استفاده روز افزون همشهریان عزیز از اتوبوس های داخل شهری لازم است شهرداری تمهیدات لازم را در جهت رفاه هرچه شهروندان به عمل آورد
– لازم است هرچه سریعتر شهرداری درجهت بازسازی وراه اندازی اتوبوس هایی که در تعمیرگاه های سازمان درنوبت تعمیر می باشند اقدام کند
ب – همایش کرمانشاه
جناب آقای گردان ضمن ارائه گزارش شفاهی از شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها که آذر ماه جاری در کرمانشاه تشکیل شده بود مصوبات مجمع را بشرح زیر قرائت نمود:
۱ – تفاهم نامه ۴ وزارت خانه در خصوص برقی نمودن ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده از منابع حاصل از صرفه جویی سوخت در شهرداری ها باتوجه به ایرادات وزارت محترم نفت مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
۲ – باتوجه به هزینه های بالای مشکلات ترافیکی و رتبه بالای ایران در تصادفات جاده ای آموزش فرهنگی ترافیک در الویت قرارگیرد.
۳ – مقرر گردید جهت پیگیری و مصوبات ، جلسات کمیسیون ها هر ۳ ماه یکبار به میزبانی یکی از اعضاء برگزار گردد.
۴ – مقرر گردید جهت دریافت سهم شهرداری از جرائم رانندگی با پلیس راهور هماهنگی لازم صورت پذیرد و ابتدا میزان جرائم سالانه که تا کنون به دلایلی اعلام نگردیده است ازآنها اخذ تا سهم واقعی شهرداری مشخص و از کلیه ابزارهای قانونی موجود جهت دریافت آن استفاده گردد.
۵ – باتوجه به بحث سهمیه بندی بنزین و مشکل متولی مدیریت آژانس های شهری که مورد اختلاف وزارت کشور و وزارت صمت است پیگیری لازم صورت گیرد.
۶ – مقرر گردید با توجه به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی در اکثر شهرهای کشور و افزایش هزینه های استهلاک آنان مجلس و دولت جهت اخذ تسهیلات نوسازی هماهنگی ومکاتبه صورت گیرد.
۷ – با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص اوراق بهادار ناوگان حمل و نقل که به دلیل عدم حق عاملیت بانک مرکزی به بانک شهر جهت فروش اوراق حادث شد و با توجه به اینکه شهرداری ها جهت ارائه تضامین با بانک شهر هماهنگ تر عمل می نمایند از بانک مرکزی مجوز فروش اوراق در بانک شهر اخذ گردد.
۸ – با توجه به توضیحات دکتر شیرزادی در خصوص تجربه موفق بازیافت کرمانشاه استفاده از تجارب شهرهای مختلف ایران در موضوع مذکور موردتصویب قرارگرفت.
۹ – با توجه به تجربه موفق شهرداری تهران در بحث تفکیک زباله در ساختمان های متعلق به شهرداری تهران مصوب گردید مکاتبه لازم با استانداری های کشور جهت الزام ادارات دولتی به تفکیک زباله در محل ساختمان ها صورت پذیرد.
۱۰ – مصوب گردید باتوجه به غنای فرهنگی و شعور اجتماعی بالای شهروندان آموزش تفکیک زباله در مبداء سرلوحه آموزشهای شهروندی قرارگیرد.
-نامه های طرح شده در جلسه :
– نامه شماره ۹۸۰۷۲۴۱۴۸۴۵ مورخه ۲۴/۷/۹۸ شهرداری با موضوع گزارش عملکرد ۱۲/۶ شهرداری و سازمان های وابسته شهرداری بشرح زیر مطرح شد :
بخشی از گزارش عملکرد ۱۲/۶ بودجه مصوب سال جاری شهرداری در جلسه شماره ۵۷ مورخه ۲۸/۸/۹۸ مطرح شد وادامه آن در جلسه حاضر(شماره ۶۰ ) مطرح و توضیحات لازم ضمن ارائه گزارش سمعی بصری توسط رئیس محترم کمیسیون برنامه و بودجه و معاونت و مدیر مالی شهرداری ارائه شد و تعدادی از اعضاء نقطه نظرات وسئوالات خود را مطرح کردند.
مصوبه شورا : دراجرای ماده ۷۱ قانون شهرداری ها موافقت و مقرر گردید نسبت انتشار آن از طریق رسانه های عمومی و سامانه شفافیت شهرداری ( شهاب) اقدام شود.
– نامه شماره ۹۸۰۶۰۳۱۳۹۳ مورخ ۳/۶/۹۸ شهرداری در مورد اعضاء کمیسیون بند ۲۰ ماده۵۵ قانون شهرداری بشرح زیر مطرح شد.
متن نامه شهرداری: احتراماً با عنایت به اتمام مدت ابلاغ عضویت افراد ذیل در کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ، خواهشمند است در خصوص تمدید ابلاغ یا معرفی اعضای جدید اعلام نظر فرمایید.
آقای حسین قراباغی ۲- آقای مجتبی زارعی ۳- آقای احمد گازرانی ۴- آقای حسین خالقی مجد۵- آقای پیمان زرین (عضو پیشنهادی جدید)
مصوبه شورا : بانامه شهرداری موافقت شد . توضیح اینکه آقای حسین قراباغی از شورای اسلامی شهر ، آقای مجتبی زارعی از فرمانداری شهرستان همدان ، آقای احمد گازرانی از اتاق اصناف شهرستان همدان هر سه نفر نمایندگان شورای اسلامی شهر میباشند . ازآنجائیکه موارد و موضوعاتی که درکمیسیون مطرح می شود متنوع و موضوعات مختلف را شامل میشود لذا آقای حسین خالقی مجد از مرکز بهداشتت شهرستان همدان و آقای پیمان زرین از محیط زیست شهرستان همدان به عنوان جایگزین نفرسوم انتخاب می شوند تا با توجه به پرونده مطروحه که در ارتباط با وظایف کاری و تخصصی آنان بوده باشد به جای آقای احمد گازرانی دعوت شوند بدیهی است در هر صورت اعضای محترم کمیسیون بیش از ۳ نفر نخواهد بود.
– نامه شماره ۹۸۰۸۰۱۱۶۲۷۸ مورخه ۱/۸/۹۸ شهرداری با موضوع عوارض محوطه سازی بشرح زیر مطرح شد : متن نامه شهرداری : احتراماً عطف به نامه شماره ۹۸۰۷۰۴۹۷۳۸ مورخ ۴/۷/۹۸ به استحضار میرساند از سال ۹۵ به بعد در تعرفه عوارض محلی از بابت محوطه سازی در زمان پروانه ساختمانی عوارض تعیین شده است. لذا در مواردی در زمان صدور پیش نویس پروانه ساختمانی ، نقشه های محوطه سازی توسط معاونت شهرسازی اخذ نگردیده لذا در زمان پرداخت عوارض پروانه ساختمانی مبلغی نیز از بابت محوطه سازی اخذ نگردیده. حال که به جهت صدور پایانکار مراجعه نموده اند ملزم به پرداخت عوارض مذکور میباشند.پیشنهاد میگردد با توجه به اینکه این موضوع در زمان پروانه از طرف شهرداری به مالک اعلام نشده عوارض مذکور با ضوابط و شرایط و قیمت منطقه ای سال پرداخت عوارض پروانه ساختمانی محاسبه و در زمان پایانکار از مودیان اخذ گردد.
مصوبه شورا : موافقت شد به طوریکه برای سال ۹۴ و قبل از آن اخذ نشد و برای سال ۹۵ و به بعد به سال پایه صدور پروانه ساختمانی محاسبه شود .
– نامه شماره ۹۸۰۸۱۶۱۹۳۷۲ مورخه ۱۶/۸/۹۸ شهرداری با موضوع بلوار آیت ا… نجفی بشرح زیر مطرح شد :
متن نامه شهرداری : به استحضار می رساند شهرداری همدان جهت تسهیل تردد خودروها خصوصا مسافران اربعین حسینی از بلوار آیت ا.. نجفی اقدام به تعریض بلوار و اجرای دوربرگردان به مساحت حدود ۱۳۷۰۰ متر مربع نموده است حالیه با توجه به مراجعه مکرر مالکین جهت اخذ مبلغ ریالی املاک خود ، نیاز به عقد قرارداد با افرادی که سند ثبتی دارند می باشد در حالی که اکثر مالکین فعلی سند ثبتی زراعی ندارند و یا بعلت فوت مالکین اولیه ، سند زراعی مشاعی قابل انتقال نیست و در نتیجه عملا ، امکان پرداخت غرامت اراضی توسط شهرداری وجود ندارد لذا جهت جلوگیری ار تجمع مالکین اراضی و اعتراض آنان و عدم ایجاد مشکلات اجتماعی پیشنهاد می شود به صورت عادی و با اخذ اقرارنامه اقدام به عقد قرارداد خرید و پرداخت غرامت برابر ردیف بوجه سال جاری نماید فلذا برای انجام این امر مهم خواهشمند است ضمن بررسی موضوع مجوز لازم را به شهرداری صادر و جهت اجرا امر به ابلاغ فرمایید.
مصوبه شورا: با نامه شهرداری موافقت شد.
نامه شماره ۹۸۰۷۱۷۱۲۹۷۰ مورخه ۴/۹/۹۸ شهرداری با موضوع تقاضای تصویب اعمال ماده ۱۱۰ قانون شهرداری های بشرح زیر مطرح شد.
متن نامه شهرداری: همانگونه که مستحضرید حسب ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها ، نسبت به زمین یا بناهای مخروبه و غیر مناسب وضع محل و یا نیمه تمام واقع در محدوده شهر که در خیابان ، کوچه و یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و پاکیزگی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی می باشد ، شهرداری با تصویب شورای محترم شهر می تواند اقداماتی را در راستای ماده قانون مذکور در جهت زیبایی و پاکیزگی شهر به انجام رساند لذا با توجه به مراتب فوق، موارد ذیل به عنوان بناهای مخروبه نامناسب در سطح نا حیه سه منطقه چهارشهرداری همدان که حسب بازدیدوگزارش کارشناس ومسئول ناحیه مربوطه موجب تجمع معتادین متجاهر و ایجاد مزاحمت برای همسایگان می باشد رابه حضورایفاد می گردد. لذامستدعی است دستور فرمایید موضوع در جلسه آن شورای محترم مطرح و نتیجه را به شهرداری ابلاغ فرمایید .
موارد ( عکس و نقشه به پیوست) :
۱) شهرک فرهنگیان ، کوچه یاس
۲) شهرک فرهنگیان ، خیابان خرد،کوچه ۴۰ بوستان
۳) شهرک فرهنگیان ، کوچه مریم
۴) شهرک فرهنگیان ، ریحان ۱۲
مصوبه شورا : موافقت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *