صورت‌جلسه شماره ۶۸

صورت‌جلسه شماره ۶۸

شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۳۰/۸ روز یکشنبه مورخ ۱۴/۱۰/۹۹ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای عسگریان (رئیس محترم شورای اسلامی شهر) در محل سالن جلسات شورا به شرح ذیل تشکیل شد:


الف)- طرح‌ها، لوایح و نامه‌های وارده مطرح شده در جلسه:

۱/الف)- لایحه شماره ۹۹۰۸۲۲۶۷۰۷۴مورخه ۲۲/۸/۹۹ شهرداری همدان با عنوان الحاق به باز آفرینی در خصوص معبر ۳۰ متری عقیل ۱۹ واقع در اسلامشهر به شرح متن ذیل مطرح گردید.

احتراماً ، با عنایت به تبصره ۵ ماده ۲۷ تعرفه عوارض سال ۱۳۹۹ مبنی بر ” املاک مسکونی واقع در معابر بلوارهای ۲۴متری و بالاتر یا یک پلاک مشرف به مسیر مشمول محدوده مشخص شده در نقشه نمی گردد و مانند مندرجات ماده ۱۴ محاسبه و وصول گردد ” به استحضار می رساند پس از بررسی های میدانی به عمل آمده از معبر ۳۰ متری عقیل ۱۹ مشخص گردید که معبر مذکور در حال حاضر دارای رونق ساخت و ساز نبوده و همچنین در دست احداث می باشد، حال با عنایت به موارد مطروحه پیشنهاد این شهرداری  اعمال ضریب  ۵۰ درصد به تبصره ۵ ماده ۲۷ در محاسبات پروانه های ساختمانی صادره در معبر ۳۰ متری عقیل ۱۹  می باشد.  لذا خواهشمند است دستور فرمائید موضوع بررسی و مصوبه مربوطه امر به ابلاغ نمایند.

مصوبه شورا (نتیجه رأی گیری ) :

با پیشنهاد شهرداری با تغییرات ذیل موافقت شد.

مقرر گردید تبصره ۵ ماده ۲۷ دفترچه به شکل ذیل اصلاح گردد.

تبصره ۵ : املاک مسکونی واقع در معابر بلوار های ۲۴ متری و بالاتر تا یک پلاک مشرف به معبر مشمول محدوده مشخص شده در نقشه نمی گردد و همانند مندرجات ماده ۱۴ محاسبه و وصول گردد. ( به استثناء طرفین بلوار قدر و ۳۰ متری عقیل ۱۹ اسلامشهر )

 

–   لایحه شماره ۹۹۰۹۰۴۷۰۹۹۳مورخه ۴/۹/۹۹ شهرداری همدان با عنوان مساعدت به مسجد حضرت ابوالفضل (ع) به شرح متن ذیل مطرح گردید.

متن لایحه شهرداری:

به پیوست نامه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در خصوص درخواست مساعدت به حضور ارسال می گردد، لذا خواهشمند است در صورت صلاحدید دستور فرمایید موضوع مساعدت به مبلغ سی میلیون ریال با استناد به بند ۱۰ ماده ۵۵ قانون شهرداریها و از محل ردیف  ۲۰۰۱۵۰ بودجه سال ۹۹ شهرداری با رعایت دستورالعمل نحوه هزینه کرد کمک ها در بودجه شهرداری بررسی و نتیجه به این شهرداری ابلاغ گردد

.مصوبه شورا (نتیجه رأی گیری ) :

با لایحه پیشنهادی شهرداری مبنی بر مساعدت به مسجد حضرت ابوالفضل (ع) موافقت شد.

  • لایحه پیشنهادی شماره ۹۹۰۹۱۶۷۳۳۵۶ مورخه ۱۶/۹/۹۹ شهرداری همدان با عنوان صورتجلسه ۲۸۲ کمیسیون نامگذاری به شرح متن ذیل مطرح گردید.

متن لایحه شهرداری :

به پیوست صورتجلسه دویست و هشتاد و دومین کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن شهری شهرداری همدان که در مورخ ۹۹/۸/۱۸ در محل سازمان آمار و فناوری اطلاعات  با حضور اعضاء کمیسیون تشکیل گردید جهت استحضار و اقدامات مقتضی بحضور ارسال می گردد.

مصوبه شورا (نتیجه رأی گیری ) :

با مصوبات کمیسیون نامگذاری موافقت شد. در خصوص بند ۴ مقرر شد شهرداری باتوجه به مصوبه و تاکیدات قبلی شورا و همچنین تفاهم نامه خواهر خواندگی با شهر تاریخی بم این بلوار با نام (بم) باقی مانده و هیچ تغییری ننماید و در کمیسیون بعدی نامگذاری تصویب و نهایی گردد.

لایحه شماره ۹۹۱۰۰۸۸۰۰۷۱ مورخه ۸/۱۰/۹۹ شهرداری همدان با عنوان خدمات رایگان حمل و نقل عمومی در سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بشرح متن ذیل مطرح گردید.

متن لایحه شهرداری :

پیرو نامه شماره ۹۹۱۰۰۶۷۹۴۹۳ مورخ ۰۶ / ۱۰ / ۹۹ به استحضار میرساند به مناسبت فرارسیدن سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی،  شهرداری قصد دارد  به همین مناسبت نسبت به اراِیه خدمات رایگان (روزشهادت) اقدام نماید لذا خواهشمنداست موضوع بررسی ودرصورت تصویب  نتیجه را جهت اقدام، امر به ابلاغ نمایید.

مصوبه شورا (نتیجه رأی گیری ) :

با لایحه شهرداری موافقت شد.

 

پایان/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *