صورت‌جلسه شماره ۷۱

صورت‌جلسه شماره ۷۱

هفتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (سال اول دوره ششم) به ۶۶ در سامانه پایش مصوبات …. ، با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای مسگریان رئیس محترم شورای اسلامی شهر از ساعت ۱۰ /۸ روز یکشنبه مورخه ۰۸ /۱۲/ ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات شورا بشرح ذیل تشکیل شد:
الف- نامه ها، طرح ها و لوایح مطرح شده در جلسه :
۱/الف- نامه شماره ۱۴۰۰۱۲۰۵۲۰۶۲۲۵ مورخ ۰۵ /۱۲ / ۱۴۰۰ در مورد ششمین اجلاس مجمع شهرداران آسیایی بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه: همانگونه که مستحضرید قریب پنج سال است شهرداری همدان بدلیل انتخاب بعنوان پایلوت شهر سبز پایدار جهان اسلام عضو سه مجمع جهانی و آسیایی است و همواره حضور فعال در برنامه های بین المللی داشته است لذا به پیوست دعوتنامه مشترک مقام ارشد شهر دوشنبه تاجیکستان و دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی مبنی بر شرکت شهردار همدان و دو تن از همکاران در ششمین مجمع عمومی مجمع شهرداران آسیایی که در تاریخ ۹ الی ۱۰ مارس ۲۰۲۲ (۱۸ الی ۱۹ اسفند) در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می شود بحضور ارسال میگردد . با عنایت به محورهای مطروحه در نشست و تاکید سفارت محترم تاجیکستان مبنی بر حضور همدان و تقویت خواهرخواندگی منعقده با شهر کولاب مرقد میر سید علی همدانی که مورد تاکید ریاست محترم جمهور در سفر به تاجیکستان نیز بوده خواهشمند است دستور فرمایید موضوع طرح ، مجوز لازم صادر و مراتب امر به ابلاغ گردد. قبلا از بذل عنایت حضرتعالی سپاسگزارم.
مصوبه شورا : به پیشنهاد آقای شهردار آقایان مجید شاکری کرم، حسن محمدی و ناصر صفری افلاکی برای سفر انتخاب شدند.
در صورت عدم امکان سفر هر یک از آقایان، شخص دیگری توسط آقای شهردار انتخاب خواهد شد. به پیوست گزارش توجیهی سفر ضمیمه می باشد.
– نامه شماره ۱۴۰۰۱۲۰۷۲۰۶۹۴۸ مورخه ۰۷ /۱۲/ ۱۴۰۰ در مورد تفویض اختیار به جناب آقای سید مسعود حسینی شهردار محترم همدان بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه : احتراماً با عنایت به عملکرد سال ۱۴۰۰ نظر به اینکه همانند سال قبل با تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری و افراد تاثیر گذار به حمدالله پروژه های عمرانی در حال انجام بوده و عملکرد مالی و درآمدی با وجود نوسانات شدید موجود در اقتصاد نسبتاً رضایت بخش می باشدخواهشمند است به منظور تقدیر از عوامل اثرگذار و نیز سایر موارد با تفویض اختیار مبلغ پنج میلیارد ریال به اینجانب جهت هزینه کرد از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ (اصلاحیه بودجه ردیف ۱۵۰۳۰۳) موافقت و مراتب را ابلاغ فرمایند.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت و مقرر گردید فهرست مربوطه به شورای اسلامی شهر ارائه شود.
– نامه شماره ۱۴۰۰۱۱۲۴۲۰۲۳۰۶ مورخه ۲۴/۱۱/۱۴۰۰ شهرداری در مورد مساعدت به خانم دلبر والی اطهر بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه: احتراما در خصوص پرونده خانم دالبروالی اطهر خریدار ملک ورثه بیرامعلی رنجبر مالک پلاک ثبتی ۱۴۰۳ / ۱۳ واقع در شهرک ولیعصر ایستگاه سوم روبروی مسجد به استحضار می رساند که با توجه به عدم بضاعت مالی و در جهت مساعدت و همکاری با نامبرده برابر نامه شمار ۱۶۴۶۵ / ۲ / ۰۰ / ۹۳۹ مورخ ۰۳ / ۰۹ / ۱۴۰۰ سازمان بهزیستی و در صورت صلاحدید و تصویب مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۳۰ ریال به استناد بند ۱۰ ماده ۵۵ شهرداری ها و دستور العمل نحوه هزینه کرد از محل ماده ۱۵۰۲۰۵ بودجه سال جاری به نامبرده پرداخت گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.
الف – نامه شماره ۱۴۰۰۱۱۲۳۲۰۱۹۹۲ مورخه ۲۳ / ۱۱/ ۱۴۰۰ شهرداری در مورد بخشودگی عوارض مسئولین خطوط بشرح زیر مطرح شد :
متن لایحه : با صلوات بر محمد و آل محمد (ص)؛ به استحضار می رساند مسئولین خطوط تاکسیرانی بعنوان رابط تاکسیرانان با معاونت تاکسیرانی در خصوص کنترل و اجرای برنامه های ابلاغی و جاری در خطوط تاکسیرانی در سطح شهر با بازرسین سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر همکاری و همراهی می نمایند، از این روی به منظور تشویق و جبران بخشی از زحمات نامبردگان که جمعأ حدود ۷۰ نفر می باشند، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان در نظر دارد طبق سنوات گذشته عوارض سالیانه مسئولین خطوط را که مبلغ ۰۰۰ / ۷۰۰ ریال می باشد را از محل ماده ۱۷ ردیف اعتباری ۱۵۰۳۰۳ مورد بخشودگی قرار دهد. لذا خواهشمند است دستور فرمایید موضوع تمدید بخشودگی عوارض سالیانه مسئولین خطوط به صورت عادی در صحن شورای محترم اسلامی شهر همدان مطرح و نتیجه جهت اجرا به این شهرداری ابلاغ گردد. شایان ذکر است مقرر است برای مسئولین خطوط تاکسیرانی شرح وظایف و تعهدات منسجم تعریف و اقدامات لازم بعمل آید.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد.

 

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *