صورت‌جلسه شماره ۷۴

صورت‌جلسه شماره ۷۴

هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۳۹/۱۶ روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۰/۲۴ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای گردان رییس محترم شورای اسلامی شهر در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد :


– نامه های طرح شده در جلسه :
۱/- نامه شماره ۹۸۱۰۱۴۳۵۲۴۷ مورخه ۱۴/۱۰/۹۸ شهرداری در مورد صورتجلسه ۲۷۷ کمیسیون نامگذاری بشرح زیر مطرح شد:
متن نامه شهرداری: به پیوست صورتجلسه دویست و هفتاد و هفتمین کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن شهری شهرداری همدان که در مورخ ۹۸/۱۰/۸ در محل معاونت خدمات شهری با حضور اعضاء کمیسیون تشکیل گردید جهت استحضار و اقدامات مقتضی بحضور ارسال می گردد.

شهرداری همدان

معاونت خدمات شهری شهرداری همدان

فرم صورتجلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن شهری شهرداری همدان

رئیس جلسه:معاون خدمات شهری شهرداری همدان آقای وحید علی­ضمیر
تاریخ جلسه: ۷/۱۰/۹۸ ساعت جلسه: ۱۶ شماره جلسه :۲۷۷ مکان برگزاری: دفتر معاونت خدمات شهری

خلاصه مباحث: دویست و هفتاد و هفتمین جلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن شهری شهرداری همدان در روز یکشنبه مورخ ۷/۱۰/۹۸ رأس ساعت ۱۶ درمحل دفترمعاونت خدمات شهری شهرداری همدان با حضور اعضای کمیسیون تشکیل گردید. در این جلسه در کنار بررسی موارد ارسالی به دبیرخانه از طرف نهاد های مختلف، موارد فاقد نام ناحیه ۱ منطقه ۳ بررسی و نامگذاری شد.

ردیف مصوبات
۱ با عنایت به نامه شماره ۸۱۸۴۹/۳۲۹/۴۲/۹۵ استانداری همدان و با تایید نماینده محترم بنیاد شهید، مصوب شد معبر فاقد نام ورودی کوی فردوس واقع در بلوار آیت الله موسوی همدانی، به نام شهید ایرج خرم جاه نامگذاری گردد. شایان ذکر است شهید خرم جاه بنا بر مشیت اللهی چند صباحی با نام شهید جعفر زمردیان تحت عنوان شهید گمنام در گلزار شهدای همدان آرام گرفته است.
۲ با عنایت به درخواست هوانیروز همدان و با تایید نماینده محترم بنیاد شهید، مصوب شد با عنایت به سکونت خانواده

شهید حشمت الله کلوندی در کوچه آلاله واقع در میدان فلسطین جنب فروشگاه رفاه، با حفظ نام قبلی به نام این شهید بزرگوار نامگذاری گردد.

۳ با عنایت به درخواست اهالی محوطه کبابیان، مصوب شد با توجه به اینکه حدفاصل مسجد کولانج تا چهارراه کبابیان از قدیم به نام صابونی ها بوده، مصوب شد این محدوده  به نام محوطه صابونی ها با حفظ نام کبابیان نامگذاری گردد.
۴ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۳ ، مصوب شد بن بست فاقد نام واقع در بلوار الغدیر، کوچه آیت الله طالقانی به نام  سرو نامگذاری گردد.
۵ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۳ ، مصوب شد بن بست فاقد نام واقع در بلوار الغدیر، کوچه شهید احمدی نسب، کوچه سوسن  به نام  سپیدار نامگذاری گردد.
۶ با عنایت به درخواست شهرداری منطقه ۳ ، مصوب شد بن بست فاقد نام واقع در بلوار الغدیر، کوچه آزادی، با توجه به کوچه های آزادی ۱و۲  به نام  آزادی ۳ نامگذاری گردد.

مصوبه شورا: با نامه شهرداری موافقت شد.

– طرح شماره ۱۱۳۹۸۹۲۳ مورخه ۲۱/۱۰/۹۸ در مورد المان های فاخر و ماندگار شهری بشرح زیر مطرح شد:
عنوان طرح :
طراحی و اجرای المان های فاخر و ماندگار شهری در قالب برگزاری سمپوزیوم و جشنواره
– مقدمه توجیهی:
واضح و مبرهن است که ایجاد و بالابردن نشاط اجتماعی در سطح جامعه صرفاً در قالب برگزاری جشن¬ها و برنامه های مقطعی محقق نخواهد شد و از مهم ترین فاکتورهای تأثیرگذار قابل ذکر در این حوزه می توان به معماری، فضا، مبلمان و المان های شهری، تاثیر نورپردازی و استفاده از رنگ در سطح شهر اشاره کرد. از سوی دیگر در جوامع مختلف، بحث هویت تاریخی، اجتماعی و جغرافیایی از مهمترین مباحث است. به همین دلیل افراد تلاش می‌کنند از زادگاه و خاستگاه خود جنبه مثبتی ارائه کنند. و پس از تثبیت مثبت بودن این زادگاه، خود را به آن منتسب کنند و با افتخار از ریشه‌های خود سخن بگویند در واقع احساس تعلق به گذشته و عناصری که او را به ریشه‌های تاریخی و فرهنگی پیوند می‌دهد، تقویت کنند.
در این راستا طراحی و اجرای المان های ماندگار در سطح شهر باتوجه به سابقه ی تاریخی و هویت اجتماعی شهر همدان واجد ارزش و دارای اهمیت بسیاری ست و انتظار میرود طراحی و اجرای این المان ها در دستورکار شهرداری محترم همدان قرار گیرد.
همچنین برگزاری جشنواره ها و سمپوزیوم ها در سطوح مختلف شهری، ملی و بین المللی، جهت طراحی و اجرای مبلمان و المان های مورد نیاز شهر، در ایجاد و بالابردن نشاط اجتماعی، تبادل تجربیات تخصصی و حرفه ای، جذب گردشگر، کاهش هزینه های شهرداری و ورود صاحبان سرمایه می¬تواند نقش مهمی را ایفا نماید؛ و می توان از آن در راستای مرتفع نمودن نیازهای شهر و طراحی و اجرای المان های مدنظر بهره ی کافی را برد.
– متن پیشنهادی طرح:
شهرداری موظف است طراحی و اجرای حداقل ۴ المان فاخر و ماندگار( هر فصل ۱ المان) با موضوع مفاخر شهر همدان، مفاهیم انسانی، ارزش ها و حقوق شهروندی در سطح شهر در قالب برگزاری سمپوزیوم در سال ۱۳۹۹ در دستورکار خود قرار دهد و همچنین برنامه¬ی زمانبندی اجرایی سمپوزیوم ها و گزارش عملکرد فصلی شهرداری به شورا ارائه گردد.
مصوبه شورا : با طرح ارائه شده بشرح فوق موافقت شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *