صورت‌جلسه شماره ۷۹

صورت‌جلسه شماره ۷۹

هفتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۴۵/۱۶ روز سه شنبه مورخ ۸/۱۱/۹۸ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای بادامی نایب رییس محترم شورای اسلامی شهر در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد :


-نامه های طرح شده در جلسه شماره ۷۹ مورخه ۸/۱۱/۹۸
– نامه شماره ۹۸۰۷۱۰۱۱۲۴۷مورخه ۱۰/۷/۹۸ شهرداری درخصوص لایحه تغییر کاربری قسمتی از اعیان بشرح زیر مطرح شد:
متن نامه شهرداری : بازگشت به نامه شماره ۹۸۰۶۰۷۲۹۰۸ مورخ ۰۷ / ۰۶ / ۱۳۹۸ و پیرو نامه های شماره ۱۰/۱۱/۷۵۸۶ مورخ ۲۶ / ۰۴ / ۹۸ و شماره ۹۸۰۶۰۷۲۸۶۸ مورخ ۰۷ / ۰۶ / ۹۸ به پیوست لایحه اصلاحی تعرفه عوارض سال ۹۸ در خصوص عوارض ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری در قسمتی از اعیان جهت بررسی و اعلام نظر به حضور ارسال می گردد.لطفا دستور فرمایید موضوع بررسی و مصوبه مربوطه امر به ابلاغ گردد.

مستندات:

ماده ۳۰ ایین نامه مالی شهرداری ها مصوب ۱۲ / ۰۴ / ۱۳۴۶ و اصلاحات بعدی آنبند ۱۶ ماده ۸۰ قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و..مصوب۰۱ / ۰۳ / ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آنماده ۴۲ تعرفه مصوب عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری همدان مصوب بهمن ماه سال ۱۳۹۷

دلایل و توجیهات :

با توجه به اینکه شهرداری در مراجعه مالکینی که قصد ایجاد تجاری در بخشی از ملک احداثی خود و یا در زمان اخذ پروانه ساختمانی  را دارند، برابر ماده ۴۲  تعرفه عوارض مصوب سال ۹۸ کل مساحت عرصه ملک را در محاسبات مربوطه لحاظ مینمایید، که این امر در در خواست های تجاری با متراژ پایین دارای صرفه اقتصادی نبوده و  موجب بالا رفتن مبلغ ریالی عوارض محاسبات می گردد،شایان ذکر است که این موضوع در تعرفه پیشنهادی سال ۹۸ نیز به آن شورا ارسال شده بود.

پیشنهادات:

مالکینی که درخواست تغییر کاربری  در بخشی از اعیان ملک خود را به تجاری تا سقف ۶۰ متر مربع، پیشنهاد شهرداری اعمال ضریب پنجاه درصد به فرمول KPLS 2موضوع ماده ۴۲ تعرفه عوارض سال ۹۸ شهرداری همدان می باشد.لازم به ذکر است طی مراحل قانونی تغییر کاربری الزامی می باشد.

مصوبه شورا: با نامه شهرداری با توجه به ماده ۵۹ قانون رفع موانع تولید و…. جهت بهره مندی کلیه شهروندان موافقت شد .
– نامه شماره ۹۸۱۰۲۸۳۹۰۰۴مورخه ۲۸/۱۰/۹۸ شهرداری بشرح زیر مطرح شد :
متن نامه شهرداری : نظر به اینکه شهرداری منطقه دو همدان قصد دارد برابر قرارداد پیوستی نسبت به اجاره ملک خود واقع در نایب احمد به کانون ناشنوایان استان همدان به مدت یکسال اقدام نماید خواهشمند است در این خصوص دستورات لازم را مبذول و جهت اجرا امر به ابلاغ فرمایید.
مصوبه شورا : با نامه شهرداری موافقت شد .
– نامه شماره ۹۸۱۰۰۸۳۳۸۲۳ مورخه ۸/۱۰/۹۸ شهرداری در مورد ارزش محاسباتی پیشنهادی سال ۱۳۹۹ بشرح زیر مطرح شد :
متن نامه شهرداری : احتراما،در راستای اجرای ماده ۳۰ آیین نامه مالی شهرداری ها مصوب ۱۲ / ۰۴ / ۱۳۴۶ با اصلاحات بعدی آن به پیوست فایل پیشنهادی ارزش محاسباتی سال ۱۳۹۹ شهرداری همدان به حضور ارسال می گردد.شایان ذکر است با توجه به رشد تورم از بهمن ماه سال گذشته تا به امروز ، پیشنهاد این شهرداری افزایش سی درصدی برارزش محاسباتی سال ۱۳۹۸ و اصلاحات صورت گرفته می باشد.خواهشمند است دستور فرمایید موضوع بررسی و مصوبه مربوطه امر به ابلاغ گردد.
مصوبه شورا : با افزایش بیست درصد نسبت به ارزش محاسباتی سال ۱۳۹۸ موافقت شد.
– جلسه مشترک
– جلسه با حضور کارشناسان شهرداری با بحث وبررسی درجزئیات تعرفه وارزش محاسباتی سال ۱۳۹۹ ادامه یافت .
– پیشنهادات
– جناب آقای قراباغی رئیس محترم کمیسیون اقتصاد وسرمایه گذاری :
– شهرداری از سال های گذشته املاک ومستحدثاتی را که در مسیر ویا طرح های عمرانی مختلف بوده تملک کرده ومفهومی ندارد آنها را (بطور موقت ) دراختیار دیگران قرار بدهد …..
– اگر تملک ملکی به خاطر قرار گرفتن در مسیر ویا واقع شدن در طرح بوده قاعدتاً شهرداری باید آنها را تعیین تکلیف بکند ..
– جناب آقای بادامی نایب رئیس محترم شوا:
– تعیین تکلیف کردن وضعیت املاک ومستحدثات واقع در طرح ها ومسیرها از وظایف اصلی شهرداری است …
– لازم است شهرداری فهرست املاک ومستحدثاتی را که از سال های قبل تملک کرده وآنها را در اختیار اشخاص (حقیقی یا حقوقی) ، نهاد ها ، انجمن ها وامثالهم قرارداده هرچه سریعتر به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.
–جناب آقای کاوسی رئیس محترم کمیسیون برنامه بودجه :
– علیرغم پیگیری های متعدد ، شهرداری تاکنون نتیجه خط شناسی درمورد شرکت تله کابین را اعلام ننموده ولازم است در این مورد هرچه سریعتر نتیجه را به شورای اسلامی شهر اعلام نماید.
– جناب آقای دکتر مولوی رئیس محترم مرکز مطالعات :
– احداث گرمخانه ها ازجمله کارهای خوب وارزشمندی است که هر شهرداری ازجمله شهرداری همدان انجام می دهد ..
– دربعضی از موارد ساکنین محترم اطراف بعضی از گرمخانه ها دچار مشکل می شوند..
– لازم است شهرداری با برقراری ساعات ورود وخروج ودرصورت نیاز استقرار نگهبان در محل ، رفت وآمد ساکنین گرمخانه ها را کنترل واز بروز مشکل برای اهالی جلوگیری کند .

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *