صورت‌جلسه شماره ۸۶

صورت‌جلسه شماره ۸۶

هشتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۳۰/۱۶ روز سه شنبه مورخه ۰۵/۱۲/۹۹ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای عسگریان (رئیس محترم شورای اسلامی شهر) در محل سالن جلسات شورا بشرح ذیل تشکیل شد:
– طرح ها و لوایح نامه های وارده مطرح شده در جلسه :
۱/الف – طرح اعضاء محترم شورای اسلامی شهر به شماره ۱۱۳۹۹۲۲۶۶ مورخه ۲۸/۱۱/۹۹ با عنوان ممیزی اراضی و املاک روستاهای الحاق شده به شهر به شرح ذیل مطرح گردید:
متن طرح : با احترام؛ طرح ذیل که در مورخ ۲۶/۱۱/۹۹ کمیسیون شهرسازی و معماری مطرح و به تصویب رسیده است، جهت طی مراحل قانونی به حضور تقدیم می‌گردد.
– عنوان: ممیزی اراضی و املاک روستاهای الحاق شده
– مقدمه توجیهی: از آنجایی که در قانون نوسازی عوارض روستاهای اراضی در الحاقی به شهر بعد از ورود به شهر مشمول عوارض می گردند نیاز هست ابتدا ممیزی از این املاک در زمان الحاق به شهر انجام شود تا مبنایی برای اقدامات بعدی شهرداری و مردم باشد فلذا ضروری است شهرداری هر چه زودتر نسبت به ممیزی املاک الحاق شده به شهر اقدام نمایند.
– متن: با توجه به الحاق سه روستای علی آباد، قاسم آباد و حسن آباد به شهر همدان و لزوم ممیزی این املاک بابت ایجاد پرونده در شهرداری نسبت به ممیزی پلاک‌های روستاها از زمان الحاق به شهر اقدامات قانونی اعم از عکس هوایی، نقشه‌برداری، تشکیل پرونده و ایجاد کد نوسازی اقدام نماید تا بعد از ممیزی شهرداری بتواند وظایف قانونی خود را به منظور ارائه خدمات قانونی شهرداری به شهروندان محترم ارائه نماید، ضمناً در جهت ارائه اجرای قانون لازم است شهرداری تا پایان سال برنامه اجرایی را در این حوزه به شورا ارائه و اقدامات اجرایی را شروع نماید.
نتیجه رای گیری ( مصوبه شورا ) : با لایحه پیشنهادی شهرداری موافقت شد. (تعداد ۱ برگ تصویر ضمیمه می باشد )
۲/الف- لایحه شماره ۹۹۱۱۰۵۸۷۷۴۹ مورخه ۰۵/۱۱/۹۹ شهرداری همدان تغییر و کاهش ضریب عوارض طبقات مازاد در سکونتگاه های غیر رسمی و محدوده بازآفرینی بشرح متن ذیل مطر ح گردید.
متن لایحه شهرداری : بازگشت به نامه شماره ۹۹۱۰۲۵۸۵۴۲۲ مورخ ۲۵ / ۱۰ / ۱۳۹۹ آن شورای محترم ، محدوده های مندرج در ماده ۲۷ تعرفه عوارض سال ۹۹ در سکونتگاه های غیر رسمی و محدوده بازآفرینی (به استثناء دره مرادبیگ و کوی محمدیه) در صورتیکه مالکین این مناطق متقاضی طبقات مازاد بر طرح تفضیلی برابر تصویب کمیسیون ماده ۵ را داشته باشند، پیشنهاد می گردد بجای ضریب ۸۰ps ارتفاع طبقات مازاد در املاک با کاربری های مسکونی ، ضریب ارتفاع طبقات مازاد معادل ۴۰ps در مساحت کل طبقه محاسبه و اخذ گردد . خواهشمند است دستور فرمایید موضوع برابر بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی کشور مصوب ۰۱ / ۰۳ / ۷۵ و اصلاحات بعدی آن بررسی و مصوبه مربوطه را امر به ابلاغ فرمائید .
نتیجه رأی : بالایحه پیشنهادی شهرداری بر اساس ماده ۵۹ قانون رفع موانع تولید موافقت شد.
(۲ برگ تصویر مدارک ضمیمه است )
۳/الف- لایحه شماره ۹۹۱۱۲۷۹۴۷۲۴ مورخه ۲۷/۱۱/۹۹ شهرداری همدان در خصوص اخذ مجوز پرداخت هدیه به شهروندان برگزیده ۹۹ بشرح متن ذیل مطرح گردید.
متن لایحه شهرداری : احتراماً با عنایت به برگزاری سومین دوره جشنواره شهروندان برگزیده و در پیش بودن مراسم اختتامیه در مورخ ۶ / ۱۲ / ۹۹ بنابر ضرورت تجلیل از شهروندان منتخب جشنواره و تقدیر از عوامل اجرایی، خواهشمند است نسبت به صدور مجوز پرداخت هدایا به مبلغ ۰۰۰ . ۰۰۰ . ۵۰۰ .۱ ریال دستورات لازم را مبذول فرمایید.
نتیجه رای گیری ( مصوبه شورا ) با لایحه پیشنهادی شهرداری موافقت شد.
– لایحه شماره ۹۹۱۱۲۳۹۳۵۶۹ مورخه ۲۳/۱۱/۹۹ شهرداری همدان در خصوص مساعدت مالی به کانون اسلامی خواهران موسسه شهید محراب آیت ا.. مدنی بشرح ذیل مطرح گردید.
متن لایحه شهرداری : بازگشت به نامه شماره ۹۹۱۰۱۸۸۳۳۲۴ مورخ ۱۸ / ۱۰ / ۹۹ بپیوست مدارک مربوط به کانون اسلامی خواهران موسسه تهیه محراب آیت اله مدنی تقدیم می گردد خواهشمند است با پرداخت مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۵۰ ریال در وجه کانون مذکور از محل ردیف ۱۵۰۲۰۴ بودجه سال ۹۹ برای یکبار در سالجاری موافقت و مراتب را ابلاغ فرمائید.
نتیجه رای گیری ( مصوبه شورا ) با نامه شهرداری موافقت گردید.
– لایحه شماره ۹۹۱۱۱۴۹۰۸۲۸ مورخه ۱۴/۱۱/۹۹ شهرداری همدان در خصوص مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کوی حصار بشرح ذیل مطرح گردید.
متن لایحه شهرداری :
بازگشت به نامه شماره ۹۹۰۹۱۱۷۲۳۹۶ مورخ ۱۱ / ۹ / ۹۹ و بپیوست تصویر درخواست مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کوی حصار امام تقدیم می گردد. خواهشمند است با پرداخت مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۹ ریال از محل اصلاح یا متمم ردیف ۱۵۰۰۳۹۰ بودجه سال ۹۹ برای یکبار در سالجاری موافقت فرمائید.
.نتیجه رای گیری ( مصوبه شورا ) با نامه شهرداری موافقت گردید.

 

 

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *