صورت‌جلسه شماره ۹۱

صورت‌جلسه شماره ۹۱

نودویکمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (چهاردهمین جلسه در سال ۱۴۰۱) در اولین سال دوره ششم ، با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورای اسلامی شهر از ساعت ۴۰ / ۱۶ روز سه شنبه مورخه ۲۷ /۲ / ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا به شرح ذیل تشکیل شد:
الف- نطق پیش از دستور :
۱/الف – جناب آقای کرباسیان رئیس محترم کمیسیون حقوقی ، نظارت و بازرسی شورا در نطق پیش از دستور خود مطالبی را مطرح کرد که اهم آنها به شرح زیر تلخیص می شود :
۱- حل جلساتی که تاکنون در محضر حضرت آیت ا.. شعبانی امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه درهمدان تشکیل شده ایشان به یکی از نکاتی که همواره تاکید داشته مبارزه با فساد بوده ….
۲- مبارزه با فساد در هر شکلی دو بخش دارد : شفاف سازی (طرح شهاب ) که موجب کاهش مراجعات مردم میشود . حسیب : که در این مورد رایور و صفا رایانه قرار بود امور نرم ا فزاری را انجام دهند….
۳- برخورد با افرادی که دانسته یا ندانسته تخلف می کنند….
۴- شهرداری باید در مرحله تخلف تذکرات لازم را بدهد و متخلف به کمیته رسیدگی به تخلفات معرفی شود…
۵- درمواردی بعضی از پست ها ی شهرداری به نیروهای شرکتی داده شده که ما قانون برخورد با آنان را(در صورت بروز تخلف) نداریم و در این خصوص باید کمیته ای با حضور نماینده اداره کار تشکیل شود…
۶- رشد متعادل و متوازن شهر که قرار بود دوستان شهرداری با انجام پروژه های عمرانی شهر را در این جهت با برنامه های دو سه ساله حرکت بدهند، ولیکن اقدام ملموسی مشاهده نمی شود …
۷- در تقویت نواحی که از جمله حرکات شهرداری در جهت رشد متعادل و متوازن شهر است چه حرکتی صورت گرفته..
۸- از شهرداری تشکر میکنیم که حقوق ماه گذشته کارکنان خود را در یک یا دو روز پرداخت کردند و امیدواریم این حرکت ادامه داشته باشد.
۲/الف- با توجه به درخواست ارشد نظامی آجا در استان همدان و فرماندهی پایگاه شکاری خلبان شهید محمد نوژه جلسه مشترک با حضور امیر سرتیپ دوم خلبان پرویز مراد بکی درصحن شورا تشکیل شد
در ابتدای جلسه ریاست شورا به میهمانان خیر مقدم وخوشامد گفت و از رشادت ها ، شهامت و جانفشانی های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس و اقدام همافران عزیز در حضور امام خمینی (ره) که تاثیر بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت قدردانی کرد. سپس امیر سرتیپ مرادبکی با تشکر از شورای اسلامی شهر همدان بابت تشکیل جلسه مشترک به اقدامات و فداکاری های پا یگاه اشاره نمود و از شورای اسلامی شهر درخواست نمود در جهت تقدیر و قدردانی و ماندگار شدن شهدای خلبان و سایر شهدای عزیز نیروی هوایی میادین و معابر خاصی بنام آنان نامگذاری شود .
در ادامه جلسه هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و قرار شد بحث نامگذاری توسط کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا ضمن هماهنگی با فرماندهی پایگاه نوژه پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *