صورت‌جلسه شماره ۱۰۵

صورت‌جلسه شماره ۱۰۵

یکصد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان (بیست و هشتمین جلسه سال۱۴۰۱) در سال اول دوره ششم با تلاوت آیاتی از کلام ا.. مجید و اعلام دستورکار توسط جناب آقای محمود مسگریان رئیس محترم شورا از ساعت ۴۳/ ۱۶
سه شنبه ۱۴ / ۰۴/۱۴۰۱ در محل سالن جلسات شورا به شرح ذیل تشکیل شد.
– نامه ها ، طرح ها و لوایح مطرح شده در جلسه :
– نامه شماره ۱۴۰۱۰۴۰۲۲۴۰۲۵۳ مورخه ۲ / ۴/ ۱۴۰۱ شهرداری در مورد کمک به کانون فرهنگی امیرالمومنین (ع) بشرح زیر مطرح شد:
متن لایحه : احتراماً باعنایت به قرارداد شماره ۹۸۸۷ مورخ ۱۳ / ۸ / ۱۳۹۴ فیمابین شهرداری همدان و کانون فرهنگی امیرالمومنین در خصوص احداث مجتمع چند منظوره امیرالمومنین حصار امام باستحضار میرساند شهرداری همدان هیچگونه تعهدی در خصوص تخصیص و تامین منابع مالی این پروژه ، برابر قرارداد موجود ندارد لیکن چنانچه شورای اسلامی شهر موافقت نماید مبلغ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال(ده میلیارد ریال) از محل اعتبارات دولتی تخصیص یافته (بازآفرینی) موضوع بند الف تبصره ۱۸ بعنوان کمک ماده ۱۶ توسط شهرداری تامین و معادل آن در ردیف اعتباری مربوطه در بودجه مصوب پا دار گردد.
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت شد . – نامه شماره ۱۴۰۱۰۴۱۴۲۴۴۴۲۰ مورخه ۱۴/ ۴/۱۴۰۱ شهرداری در مورد باشگاه فرهنگی و ورزشی بشرح زیر مطرح شد.
متن لایحه : با عنایت به مباحث مطروحه در جلسه مورخ ۱۲/۴/۱۴۰۱ آن شورای محترم با موضوع تیم داری شهرداری همدان ، پیشنهاد این شهرداری درخصوص روند واگذاری تیم و ساختار مربوطه بشرح ذیل بحضور ارسال می گردد :
به منظور رعایت صرفه و صلاح شهرداری و در راستای حفظ فرصت فعلی درخصوص معرفی ورزشکاران بومی و شهر همدان در سطوح مختلف کشور از طریق تیم داری ، و ازسوی دیگر رفع مشکلات ساختاری موجود پیشنهاد میگردد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان بصورت مستقل با رعایت ضوابط قانونی مربوطه تشکیل و فرآیند واگذاری تیم به باشگاه و خودکفایی و تامین منابع درآمدی باشگاه از محل امکانات موجود از قبیل : استخر و سالن های ورزشی ، حق رشد ، تبلیغات ، آگهی های محیطی و … در یک برنامه ۵ ساله وکاهش ۲۰ درصدی هزینه باشگاه در هرسال انجام پذیرد. لذا مستدعی است در صورت امکان موضوع را به صورت دو فوریتی مطرح فرماییدلازم به ذکر است در صورت موافقت آن شورای محترم پیرامون پیشنهاد مذکور اساسنامه مربوطه حداکثر ظرف مدت یک هفته متعاقبا ارسال خواهد گردید .
مصوبه شورا : با لایحه شهرداری موافقت گردید .
– طرح شماره ۱۱۳۱۴۰۱۸۵۶ مورخه ۱۴/۴ / درمورد سیاست های حوزه ورزشی شورای اسلامی شهر بشرح زیر مطرح شد.
متن طرح : رئیس محترم شورای اسلامی شهر همدان سلام‌علیکم

با احترام؛ طرح ذیل که در جلسه شماره ۱۰/۱۴۰۱ مورخ ۰۸/۰۳/۱۴۰۱ کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مطرح و به تصویب رسیده است، جهت طی مراحل قانونی به حضور تقدیم می‌گردد.

عنوان: ” سیاست های حوزه ورزشی شورای اسلامی شهر – دوره ششم”-
مقدمه توجیهی: نظارت شوراهای اسلامی شهرها بر عملکرد مجموعه های مختلف به ویژه مجموعه مدیریت شهری، براساس سیاست هایی ست که شوراها براساس سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی و وظایف قانونی واحدهای مجری، در حوزه های مختلف تدوین و ابلاغ می نمایند. واضح و مبرهن است که عملکرد حوزه ورزشی به عنوان یکی از تأثیرگذارترین حوزه های عملیاتی ، نیازمند برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت می باشد. از این رو با محوریت کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی شورای اسلامی شهر همدان، تدوین و تبیین سیاست های مذکور از ملزومات فعالیت شوراها می باشد.
۱. بهینه سازی فضاهای ورزشی موجود و بازتعریف عملکرد آنها (با استفاده از نظرات تیم کارشناسی به ویژه کمیته ورزشی مرکز پژوهشهای شورای شهر).
۲. اختصاص فضای مناسبی جهت ورزش در بوستانهای تفریحی شهر. (با استفاده از نظرات تیم کارشناسی و کمیته ورزشی و مهندسین ورزشی در طراحی بوستانها به ویژه در بوستانهای جدید).
۳. ایجاد فضای مناسب برای ورزش و بازی های گروهی نوجوانان در محلات، مساجد، کوچه ها و پارکینگ همسایه های همسو.
۴. شناسایی فضاهای ورزشی مناسب در سطح شهر به ویژه اداراتی که دارای سالن ورزشی یا حیاط مناسب جهت ورزش و بازی ساکنین محله با عقد تفاهم نامه همکاری با آنها.
۵. ارائه شیوه نامه مدیریت زمین ها و اماکن ورزشی، حفظ و تجهیز زمین های ورزشی قدیمی و مدیریت زمین های ورزشی موجود.
۶. حمایت از گروه‌ها و تیم‌های ورزشی مردمی محلات (ورزش محلات)، به‌ منظور همگانی کردن ورزش و فراهم شدن شرایط کشف و جذب و حمایت از استعدادهای ورزشی.
۷. ترویج ارزش‌ها و موازین اسلامی و ارزش‌های فرهنگی- اخلاقی، انقلابی و منش پهلوانی در ورزش با تاکید به سیره شهدای شاخص به ویژه شهید علی شمسی پور.
۸. پیش‌بینی تسهیلات و به کارگیری تمهیدات لازم جهت تشویق و توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی و خیرین با هدف توسعه مشارکت های مردمی در حوزه ورزش. (به ویژه در تامین زیرساختها و سالن های ورزشی).
۹. آموزش، بسترسازی و حمایت از بازی های بومی و محلی (و بازی هایی که ذاتاً پر تحرک و دارای جنب جوش ورزشی می باشند).
۱۰. فعال سازی و توانمندسازی کارگروه ورزشی همیاران محلات و حمایت از گروه ها و تشکل هایی که در راستای تسهیلگری در امر ورزش اقدام به ترویج فرهنگ ورزش و اجرای بازی ها و مسابقات ورزشی می نمایند.
۱۱. تدوین تقویم ورزشی سالانه محلات با لحاظ ساختار سنی، جنسی و جمعیتی و ابلاغ آن به واحدهای اجرایی ذی‌ربط و نظارت بر حسن اجرای آن با رعایت سیاست‌های حوزه ورزش.
۱۲. اهتمام ویژه به ورزش کارمندی و کارگری به ویژه کارکنان شهرداری و ایجاد انگیزه و اشتیاق برای ایشان با برگزاری جشنواره، همایش‌ها و مسابقات ورزشی.
۱۳. پرهیز از تیم داری حرفه ای توسط شهرداری و حمایت از تیم¬های ورزشی(با نام همدان) در رویدادهای ملی و فراملی.
۱۴. همگانی کردن رشته های ورزشی بومی و پایه در همدان شامل: کوهنوردی، سنگ نوردی، ورزش باستانی، کشتی، اسب سواری، شنا شیرجه، تیراندازی، دومیدانی، پیاده روی، دوچرخه سواری، قایق رانی و ژیمناستیک.
۱۵. ایجاد جبهه متحد ورزشی در شهر با تعامل و همکاری با دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای ورزشی، اداره ورزش و جوانان، هیئت‌های ورزشی و باشگاه‌ها و پرهیز از عملکرد سلیقه ای و جزیره ای.
۱۶. ایجاد فرصت‌های مناسب و عادلانه برای گسترش ورزش بانوان.
۱۷. ایجاد امکانات ورزشی مناسب و مورد تایید کارشناسان جهت گسترش ورزش معلولان و بیمارهای خاص.
۱۸. استفاده از ظرفیت گردشگری ورزش در همدان جهت رونق بخشی توامان به امر ورزش و عرصه گردشگری.
۱۹. فراهم نمودن بستر و امکانات لازم جهت همگانی کردن ورزش با رویکرد ورزش ایمن، ارزان و در دسترس برای عموم مردم.
۲۰. تلاش در جهت حمایت از اشتغال قهرمانان ورزشی همدان و جذب و بکارگیری مدال آوران جهانی، المپیک و آسیایی در شهرداری .
استنادات قانونی: بند های ۲، ۵ و ۶ماده ۸۰ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱/۳/۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن
ماده واحده: ” سیاست های حوزه ورزش شورای اسلامی شهر همدان – دوره ششم” در دستورکار شهرداری جهت برنامه ریزی و اقدام قرار گیرد.
مصوبه شورا : با طرح ارائه شده بشرح پیوست موافقت شد.

 

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.