صورت‌جلسه شماره۱۲

صورت‌جلسه شماره۱۲

دوازدهمین جلسه (فوق العاده) شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۲۰/۱۶ روز سه شنبه مورخ ۳۰/۰۲/۱۳۹۹ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید و اعلام دستور کار توسط جناب آقای گردان رئیس محترم شورای اسلامی شهر در محل سالن جلسات شورا به شرح زیر تشکیل شد:
الف)- طرح‌ها، لوایح و نامه‌های وارده مطرح‌شده در جلسه:
۱/الف)- لایحه شماره ۹۹۰۱۲۷۲۲۷۱ مورخ ۲۷/۰۱/۹۹ شهرداری همدان در خصوص “تفویض اختیار در بودجه سال ۹۹”
نتیجه رای گیری: با لایحه شهرداری با انجام اصلاحات به شرح زیر موافقت شد:
با توجه به بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری ها (ابلاغی به شماره ۴۵۱۶۰-مورخ ۱۳/۰۹/۹۸ سازمان شهرداری ها و دهیاری های کل کشور) به شهرداری همدان اجازه داده می شود با رعایت قوانین و مقررات در سال ۱۳۹۹ نسبت به اجرای موارد ذیل اقدام نماید:
۱- با استناد به تبصره ۱۴ ماده ۸۰ قانون شوراها و ماده ۳۵ آیین نامه مالی شهرداری ها:
الف)- سقف انجام معاملات سال ۹۹ تا مبلغ دویست میلیارد ریال در هر مورد به شهردار واگذار گردد.
ب)- تصویب و انجام معاملات خرید اموال غیر منقول واقع در طرح های عمرانی و توسعه شهری مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۹۹ بوده باشد تا سقف هفتاد میلیارد ریال برای هر مورد بلامانع است.
ج)- تصویب و انجام معاملات فروش اموال غیر منقول مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۹۹ بوده باشد تا سقف هفتاد میلیارد ریال برای هر مورد بلامانع است.
د)- تصویب و انجام معاملات خرید و فروش اموال غیر منقول متروکه با عنایت به ماده ۱۹ اصلاحی قانون نوسازی و عمران شهری و سایر قوانین و مقررات مربوطه که قابلیت احداث یا فروش جداگانه ندارد ضمن احتساب ارزش افزوده (در صورت تعلق) و خرید یا فروش و واگذاری شوارع، شاهجوی و انهار متروکه در هر مورد با مساحت تا پنجاه مترمربع تا سقف مبلغ ده میلیارد ریال برای هر مورد بلامانع است.
ذ)- تصویب و انجام معاملات سایر اقلام به استثنای اموال منقول تا سقف معاملات متوسط مصوب هیات وزیران در سال ۱۳۹۹ مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۹۹ باشد، بلامانع است.
و)- انجام معاملات اجاره و استیجاره طبق مصوبه هیات وزیران در سال ۱۳۹۹ مشروط بر اینکه در بودجه مصوب سال ۹۹ باشد، بلامانع است.
۲- شهردار می تواند در اجرای ماده ۳۹ آیین نامه مالی شهرداری ها نسبت به جابجایی از حسابی به حساب دیگر یا از حساب شهرداری به سازمان ها و بالعکس تا سقف ده میلیارد ریال در هر مورد اقدام نماید.
۳- در اجرای ماده ۱۵ آئین نامه مالی شهرداری ها به شهرداری اجازه داده می شود پروژه های عمرانی را تا سقف شش میلیارد ریال به صورت امانی در هر مورد اجرا نماید.
۴- در اجرای بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداریها و همچنان بند ۵ ضوابط درآمدی و هزینه کرد اعتبارات از فصل سوم بخشنامه بودجه سال ۹۹ شهرداری به منظور کاهش هزینه های حاصله از خطرات ناشی از بلایای طبیعی و حوادث غیر مترقبه، شهرداری می تواند نسبت به بیمه نمودن اماکن و ساختمان های شهروندان با مشارکت ۹۵% از شهروندان و ۵% سهم شهرداری اقدام نماید.
۵- شهرداری می تواند به استناد بند ۹ ضوابط درآمدی و هزینه کرد اعتبارات از فصل سوم بخشنامه بودجه سال ۹۹ شهرداریها به میزان پیش بینی شده در تبصره های ذیل بودجه مصوب سال ۹۹ را جهت هزینه کرد ردیف حوادث غیر مترقبه پیش بینی نماید.

 

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *