صورت‌جلسه شماره۵۶

صورت‌جلسه شماره۵۶

پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر همدان از ساعت ۳۷/۸ روز یک شنبه مورخ  ۲۷/۰۸/۹۷ با تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید وقرائت فرازهایی از وصیتنامه شهید عباسعلی قاسمی و اعلام دستورکار توسط جناب آقای گردان ریاست شورا در محل سالن جلسات بشرح زیر تشکیل شد.

 

نطق پیش از دستور :

جناب آقای گردان رییس شورای اسلامی شهر طی سخنانی که خلاصه اهم آنها نقل می شود :

         از مسوولین شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر می خواهم همیشه و در همه امور دقت لازم وکافی را به خرج دهند تا موجب بروز مشکل و بیان بعضی از حرف ها و نسبت های ناروا از طرف بعضی از اشخاص نشود.

         گردهمایی که اخیراً در تالار فجر همدان برگزار شد شهرداری فقط تالار را در اختیار آنان قرار داده و  شهرداری و شورای اسلامی شهر هیچگونه نقشی در برگزاری آن و خصوصاً دعوت از اشخاص نداشتند ولی از آنجاییکه چند نفر از افرادی که در خط و مسیر ولایت و رهبری نیستند در جلسه مذکور حضور پیدا کرده اند باعث حرف و حدیث هایی شده .

         حتی بعضاً گفته شده شهرداری و شورا نقش داشته اند . ما ضمن محکوم کردن این موضوع اعلام می کنیم به هیچ وجه از برگزاری جلسه یاد شده و خصوصاً مدعوین آن مطلع نبودیم. وحضور چنین اشخاصی را درجلسات بزرگداشت وامثالهم محکوم می کنیم .

سرکار خانم رضوان سلماسی رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ضمن گرامیداشت و ارج نهادن به مطالعه و اهمیت آن در خانواده ها تعدادی کتاب با مضمون مدیریتی را به اعضای شورای اسلامی شهر اهداء نمود. وترویج هدیه کتاب به دوستان وآشنایان در مناسبت های مختلف را جزو بهترین فرهنگ ها دانست که می شود در جامعه رواج داد .  

 

نامه های مطرح شده در جلسه:

– نامه شماره ۱۳۷۸۶/۱۱/۱۰ مورخ ۲۶/۸/۹۷ شهرداری (۳۶۷۵۸۹/ش مورخ ۲۶/۸/۹۷) مطرح و با اهداء هدیه از محل اعتبارات بودجه مصوب سال جاری شهرداری به مدال آوران مسابقات آسیایی و پاراآسیایی موافقت شد :

 

– نامه شماره ۱۳۷۱۲/۱۱/۱۰ مورخ ۲۶/۸/۹۷ شهرداری (۳۶۷۵۴۷/ش مورخ ۲۶/۸/۹۷) مطرح و با پرداخت مبلغ سی میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۳۰) ریال از محل اعتبارات ماده ۱۷ بودجه مصوب سال جاری شهرداری به شورای اسلامی استان همدان جهت تجلیل از خانواده معظم شهدا موافقت شد.

– نامه شماره ۱۰۶۸۱/۱۱/۱۰ مورخ ۱/۷/۹۷ شهرداری (۳۶۵۱۸۵/ش مورخ ۱/۷/۹۷) مطرح و موافقت شد در جهت مساعدت و ارج نهادن به زحمات مسوولین خطوط تاکسی که مایل به خرید برچسب سرویس مدارس هستند پنجاه درصد تعرفه مصوب اخذ گردد.

– نامه شماره ۱۱۹۰۳/۱۱/۱۰ مورخ ۲۱/۷/۹۷ شهرداری (۳۶۶۰۷۳/ش مورخ ۲۱/۷/۹۷)  درمورد کاهش نرخ تعرفه عوارض تعمیرات اساسی درکاربری های مختلف بشرح زیر مطرح شد :

الف- متن نامه پیشنهادی شهرداری = احتراماً بازگشت به نامه شماره ۳۶۱۷۸۶ /۱۱ /۱۰ مورخ ۱۱ /۵ /۹۷ در خصوص تعمیرات اساسی بدینوسیله پیشنهادات شهرداری در این خصوص به شرح ذیل بحضور ارسال می گردد، ضمناً معاونت شهرسازی و معماری طی جلسات متعدد نسبت به تهیه و تدوین دستورالعملی برابر ضوابط و مقررات شهرسازی در خصوص تشخیص متراژ دقیق و مورد اقدام جهت تعمیرات برای محاسبه عوارض مذکور  اقدام نموده است که متعاقبا ً اعلام خواهد شد. خواهشمند است موضوع را بررسی و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید.

 

 متن مصوبه شورا  == با توجه به پیشنهاد شهرداری درخصوص کاهش نرخ تعرفه عوارض تعمیرات اساسی در کاربری های مختلف مطرح وطبق اصلاحات به عمل آمده در کمیسیون بودجه ، با استناد به بند ۱۶ ماده ۸۰ قانون شوراها، اصلاحات به عمل آمده طبق نامه شماره ۳۶۱۷۸۶/۱۱/۷۰ مورخ ۱۱/۵/۹۷ شورای اسلامی شهر بشرح زیر به تصویب رسید :

مسکونی         ۳* S*P                                                آموزشی /فرهنگی / هنری /مذهبی / ورزشی    ۲*S*P

تجاری         ۱۵* S*P                                                 صنعتی وتاسیسات شهری                           ۷*S*P

اداری / انتظامی ۲۵*S*P                                               بهداشتی درمانی                                      ۳* S*P     

انتفاعی             ۵*S*P                                               باغات / باغ رستوران                                  ۷* S*P   

 

– نامه شماره ۱۲۸۵۷/۱۱/۱۰ مورخ ۷/۸/۹۷ شهرداری (۳۶۶۷۸۷/ش مورخ ۷/۸/۹۷) موضوع درخواست پیمانکاران مجدداً مطرح و موافقت شد کلیه قراردادهای عمرانی در دست اجرای سال جاری شهرداری در سطح ستاد و مناطق چهارگانه چنانچه پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری بتوانند نسبت به تهاتر بین خود، مودیان و شهرداری اقدام نمایند از تخفیفات عمومی تا پایان سال جاری بهره مند شوند.

 

– نامه شماره ۱۱۸۱۴/۱۱/۱۰ مورخ ۱۹/۷/۹۷ شهرداری (۳۶۵۹۸۹/ش مورخ ۱۹/۷/۹۷) مطرح و با تشکیل کمیته کارشناسی متشکل از مسوول شهرسازی، مسوول درآمد، مسوول حقوقی، مدیر منطقه، معاونت شهرسازی، مدیر درآمد و املاک ستاد، معاونت مالی اقتصادی و یک نفر کارشناس رسمی دادگستری در هر منطقه از شهرداری برای سامان دادن به پرونده های کسب و پیشه
موجود در شهرداری از نظر میزان مساحت آنها بشرح نامه مذکور موافقت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *