ضرورت افزایش نشاط اجتماعی در شهر

ضرورت افزایش نشاط اجتماعی در شهر

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری همدان باید در برنامه ریزی های فرهنگی به افزایش نشاط اجتماعی بین شهروندان همدانی اهتمام ویژه ای داشته باشد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با محوریت بررسی برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، اظهار کرد: در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی انتظار می‌رود ضمن نیازسنجی‌ها و اولویت‌بندی‌ فعالیت‌های فرهنگی، توجه ویژه‌ای به افزایش نشاط اجتماعی در بین شهروندان همدان صورت گیرد، زیرا موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه ورزش در راستای سلامت جامعه به عنوان یک اصل اساسی مطرح است؛ بنابراین مدیران مناطق و سازمان‌های شهرداری همدان باید به ورزش و سلامت کارکنان توجه ویژه داشته باشند.

 

سلماسی بیان کرد: انتظار می‌رود معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان برای سال ۹۷ هر ماه برای کارمندان شهرداری برنامه‌های ورزشی در نظر گیرد.

 

وی در ادامه گفت: اساسنامه تشکیل باشگاه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در حال پیگیری است که در صورت تأیید آن در راستای تقویت امور ورزشی، تشکیل می‌شود.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: باید ۵ درصد از درآمد مناطق شهرداری همدان به امور فرهنگی و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اختصاص داده شود که این مهم به تصویب این کمیسیون رسید.

 

سلماسی اضافه کرد: هزینه کرد و تهیه برنامه‌ ردیف‌های آموزش شهروندی در معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌ها باید بر اساس تأییدیه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان باشد که در صورت تأیید سازمان، قابلیت اجرا خواهد داشت؛ به همین منظور کمیته آموزش شهروندی زیر نظر سازمان فرهنگی تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *