ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مشاوران در مدیریت شهری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: بهره گیری از ظرفیت مشاوران حوزه مدیریت شهری بر اساس تحولات روبه افزایش جامعه شهری و به منظور همراهی با شرایط مدرن امروز، ضرورتی انکارناپذیر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در سرکشی و بازدید از مرکز مشاورین شهرداری همدان، بر ضرورت توسعه فرهنگ مشاوره و استفاده از کارشناسان متخصص تأکید کرد و افزود: این مرکز مشاوره، تنفس‌گاه انسانی مدیریت شهری محسوب می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، نیروهای انسانی هر نهاد و سازمانی از بهترین و اساسی ترین سرمایه های آن مجموعه به شمار میروند که انتظار میرود مدیران شهرداری به ویژه شهردار همدان از توانایی و تجربه آنها حداکثر بهره برداری را داشته باشد.
رئیس شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه در مرکز مشاوره شهرداری همدان مدیران خبره مشغول به خدمت رسانی به شهر و شهروندان هستند، اضافه کرد: می بایست از ظرفیت این افراد برای صرفه جویی در وقت، انرژی و کاهش هزینه در شهر بهره‌مند شویم.
گردان معتقد است: برای حفظ تجارب و داشته‌های شهری باید از افرادی گه دارای پست‌های مدیریتی و آموزش دیده در بدنه مدیریت شهری هستند، بهره‌ لازم را ببریم.
وی همچنین گفت: شرایط مراکز مشاوره‌ای گویای این است که فعالانه می‌تواند بر فضای مدیریت شهری و تصمیم‌سازی‌ها نقش‌آفرینی کنند.
گردان اظهار کرد: با وجود آنکه مدیریت شهری هر روز با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند؛ اما هنوز خود را بی‌نیاز از مشاوره و آموزش نمیداند.
رئیس شورای شهر همدان در پایان سخنانش گفت: با وجود دغدغه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی شهرداری همدان و نیازی که جامعه برای روبرو شدن با مشکلات شهری احساس می‌کند و حساسیت‌هایی که برای آینده شهر و تجهیز آن وجود دارد، توجه به مشاوره یک ضرورت است که باید سیاست‌گذاران شهری آن را مورد توجه قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.