ضرورت تشکیل کارگروه ساخت فیلم برای معرفی همدان

ضرورت تشکیل کارگروه ساخت فیلم برای معرفی همدان

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر تشکیل کارگروه ساخت فیلم برای معرفی همدان تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ اکبر کاوسی امید در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا که با حضور عوامل ساخت فیلم و صدا و سیما برگزار شد، افزود: با توجه به اینکه همدان دارای آثار تاریخی و طبیعی خوبی در حوزه گردشگری است لازم است برای معرفی این آثار ارزشمند سریالی در قالب طنز ساخته و در شبکه های مختلف سیما پخش شود.
اکبر کاوسی امید اضافه کرد: لازم است فیلم ساخته شده، نقاط مختلف گردشگری و تاریخی همدان را به تصویر کشیده تا بتواند تاریخ و هویت این شهر را با لهجه زیبای همدانی به ایران و جهان عرضه کند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیریت شهری در ساخت این فیلم وارد شده و مشارکت خواهد داشت، باید علاوه بر مدیریت کار توسط مدیریت شهری بتوانیم از ظرفیت‌های بخش خصوصی نیز در ساخت سریال استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: برای عرضه فیلم همدان لازم است سریال ساخته شده به زبان‌های مختلف ترجمه شود تا برای کشورهای مختلف ارائه شود.
کاوسی‌امید با بیان اینکه با تشکیل کارگروه تخصصی برای ساخت فیلم طنز همدان لازم است از نظرات، صاحب‌نظران و کارشناسان این حوزه بهره گرفته شود، اظهار داشت: در این کارگروه از حوزه های مختلف مدیریت شهری، اداره کل میراث فرهنگی، سینما و هنر حضور داشته باشند و از نظرات آنها برای ساخت فیلم استفاده شود.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه ساخت فیلم برای شهر همدان باید کارشناسی شده انجام شود، گفت: لازم است پس از بررسی‌های مختلف کارشناسانه، نوع ساخت فیلم اینکه طنز باشد، مستند یا فیلم سینمایی یا هر نوع دیگرنیاز به بررسی کارشناسی در جهت تاثیر در جذب مخاطب برای هدف گردشگری یا اهداف مورد نظر دارد.
نرگس نوراله زاده با بیان اینکه باید کمیته علمی و تخصصی با حضور صاحب نظران حوزه ساخت فیلم تشکیل شود، یادآور شد: در این کمیته می‌توان شاخص‌ها و چارچوب‌های ساخت فیلم مشخص شده سپس به تهیه و ساخت سریال یا فیلم اقدام کرد.
رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان‌هم با بیان اینکه لازم است سریالی در راستای معرفی هویت تاریخی شهر همدان ساخته شود، گفت: نیاز است سریالی همانند سریال “نون خ”که در صدا و سیما پخش شد برای شهر همدان در قالب طنز ساخته شود تا هویت تاریخی و فرهنگی این شهر را نه تنها در کشور و به جهانیان معرفی کند.
حسین قراباغی با اشاره به اینکه برای معرفی همدان اقداماتی صورت گرفته اما کار به درستی انجام نشده است، افزود: برگزاری اجلاس‌های مهمی همچون رویداد ۲۰۱۸ می توانست ظرفیت خوبی برای معرفی شهر همدان نه تنها در ایران بلکه در جهان باشد که متاسفانه به خوبی از این ظرفیت ها استفاده نشد.
وی عملکرد مدیریت شهری در حوزه گردشگری را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: برای موفقیت در حوزه گردشگری باید تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط با هم همسو حرکت کنند چرا که مدیریت شهری به تنهایی قادر به تحقق اهداف نیست.
رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان افزود: در معرفی هویت و تاریخ همدان اقدامات صورت می‌گیرد اما متاسفانه در عرضه و معرفی مشکل داریم و لازم است سریالی در قالب طنز ساخته شود که همدان را معرفی کند و بر این اساس در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری همدان اعتباری پیش‌بینی شده و باید دست به دست هم دهیم که با محوریت مدیریت شهری این اتفاق رخ دهد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *