آتش نشانان پیام آوران استواری و ایثارند

آتش نشانان پیام آوران استواری و ایثارند

رئیس شورای اسلامی شهر همدان آتش نشانان را پیام آوران استواری و ایثار دانست.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان ضمن تبریک هفتم مهر روز آتش نشانی گفت: آتش نشانان دریادلانی هستند که در هنگام بروز حوادث جان به کف و بی محابا دل به آتش می‌زنند و روز آتش نشانی و ایمنی بهانه‌ای اسـت برای تجلیل از این دلیرمردان کـه در بینِ شعله‌های آتش پیام آور استواری و ایثار هستند.

گردان با بیان اینکه هفتم مهرماه روزی است که برای قدردانی از رشادت‌های آتش‌نشانان به عنوان روز ملی «آتش‌نشانی و ایمنی» نام‌گذاری شده است، افزود: روز «آتش‌نشانی و ایمنی» بهانه‌ای است تا به گرامیداشت انسان‌هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می‌گذرند تا بتوانیم در امنیت زندگی کنیم.

وی اضافه کرد: آتش‌نشانان، ایمنی را مصونیت در برابر آسیب‌های ناشی از حوادث، اعم از طبیعی و غیرطبیعی معنا کرده‌اند اما با توجه به اینکه افکار عمومی سراسر ایران و حتی بسیاری از کشورها رشادت‌های آتش‌نشانان را در حادثه پلاسکو و زلزله کرمانشاه دیدند، هفتم مهر رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان به خطرات شغل آتش نشانان اشاره و اظهار کرد: جنگِ آتش‌نشانان با آتش تمامی ندارد و آنها وقتی در ایستگاه صدای آژیر را بشنوند، لحظه‌ای را برای رسیدن به محل حادثه تلف نمی‌کنند تا هر چه زودتر برای نجات جان و مال مردم دل به حادثه بزنند.

گردان با بیان اینکه رشادت‌های آتش‌نشانان داستان‌های فراوانی دارد که خطِ بسیاری از این داستان‌ها را ایثار و از خودگذشتگی تشکیل می‌دهد، یادآور شد: در حال حاضر بزرگترین دغدغه این قشر، بالا رفتن سطح آگاهی و توانمندی مردم، فرهنگ‌سازی و همراهی مسؤولان امر و همچنین یاری رسانه‌هاست. هرچند کمبود و استاندارد نبودن امکانات در این سازمان‌ها مشهود است، اما توانمندی نیروها بسیاری از این مشکلات را جبران خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *