قوه قضاییه نقش بی‌بدیلی در پاسداری از ارزش‌ها و کرامت انسانی دارد

قوه قضاییه نقش بی‌بدیلی در پاسداری از ارزش‌ها و کرامت انسانی دارد

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان در پیامی فرارسیدن هفته قوه قضائیه را به رئیس کل دادگستری استان، دادستان، قضات و کارکنان مجموعه قضایی استان تبریک گفتند.
در این پیام آمده است: برپاداشتن حق و احقاق حقوق صاحبان حق، یکی از مهم ترین شئونات حکومت اسلامی بوده و تحقق این مهم مستلزم وجود دستگاه قضایی مستقل، مقتدر و عدالت محور است و شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی، گواهی بر این ادعاست که در نظام مقدس جمهوری اسلامی و در دستگاه قضایی این حکومت اسلامی استقلال، اقتدار و اجرای عدالت؛ مهمترین محور و اصلی انکارناپذیر ست.
قوه قضاییه به عنوان یکی از ارکان مهم این نظام مقدس، نقش بی‌بدیلی در پاسداری از ارزش‌ها و کرامت انسانی داشته و قضات انقلابی و کارکنان پاک‌دست، مومن و متعهد در دستگاه قضا همواره در راستای اجرای عدالت و تحقق حکومت عادلانه اسلامی گام بردامی‌دارند.
منصب قضاوت، ظریف‌ترین، حساس‌ترین، مهمترین و در عین حال از خطرناک‌ترین جایگاه‌های اجتماعی بوده و بکارگیری افرادی شجاع، با ایمان و مقتدر در این جایگاه ضروری است که با تدبیر ویژه رهبر معظم انقلاب و انتصاب فردی مومن، انقلابی، مجاهد و مقتدر در رأس دستگاه قضا این امر تا حدود بسیار زیادی محقق شده است.
تأمین سلامت اجتماعی و برقراری امنیت و عدالت در جامعه، مهمترین انتظارات مردم از دادگران حامی عدالت و قانون است و به همت دستگاه قضا شاهد افزایش رضایت‌مندی مردم در دستگاه عدلیه کشور هستیم.
با تبریک هفتم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و یاران مخلص این شهید بزرگوار و روز قوه قضاییه به تلاشگران عرصه اجرای عدالت و نظم، امیدواریم در سایه اجرای قانون بیش از گذشته به سمت جامعه‌ای سالم و قانون‌مند حرکت کنیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *