مرجعیت، سد محکمی در مقابل طمع ورزی دشمنان و استکبار است

مرجعیت، سد محکمی در مقابل طمع ورزی دشمنان و استکبار است

رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: توهین به مرجعیت در مجله شارلی ابدو نشان داد مرجعیت همواره در شیعه سد محکمی در مقابل طمع ورزی دشمنان و استکبار بوده و این حرکت دشمنان را به شدت محکوم می‌کنیم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در جلسه صحن شورا با اشاره به واقعه ۱۹ دی ماه سال ۱۳۵۶ و توهین روزنامه اطلاعات در آن برهه به ساحت مرجعیت و آیت‌الله العظمی امام خمینی (ره)، اظهار کرد: مزدوران استکبار جهانی و دیکتاتوری حاکم بر جامعه در آن زمان با انتشار مقاله‌ای توهین‌آمیز موجب شکل‌گیری حرکت طوفانی انقلاب اسلامی شد.
وی با بیان اینکه پس از آن اتفاق مردم قم دست به حرکتی کوبنده زدند، گفت: مردم در منزل آیت‌الله نوری همدانی تجمع کردند و ایشان با سخنرانی در جمع مردم به این توهین اعتراض کرده و با اشاره به آیه ۱۷ سوره رعد امام خمینی (ره) را به آب و حکومت پهلوی را به کف روی آب تشبیه کرد.
رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در ادامه مردم با راهپیمایی تا حرم حضرت معصومه (س)اعتراض خود را اعلام کردند اما مزدوران پهلوی این حرکت اعتراضی مردم را برنتابیدند و در واکنش به آن با تیراندازی به معترضان تعدادی از مردم را به شهادت رساندند.
مسگریان با بیان اینکه آیت‌الله نوری همدانی چه قبل از انقلاب و چه در ابتدا و ادامه انقلاب اسلامی با دفاع از آن همواره نقش تعیین کننده‌ای داشتند، افزود: پیشنهاد دیدار اعضای شورای شهر همدان با این مرجع عالیقدر را داریم و به منظور هماهنگی برای انجام این مهم اقدام خواهیم کرد.
وی با تأکید بر اینکه امروز بعد از گذشت ۴۵ سال از آن واقعه باز هم دشمنان همان حرکت را در توهین به ساحت مرجعیت شیعه در یک روزنامه فرانسوی انجام دادند، تصریح کرد: توهین به مراجع در مجله شارلی ابدو نشان داد مرجعیت در شیعه همواره سد محکمی در مقابل طمع ورزی دشمنان و استکبار بوده و این حرکت دشمنان را محکوم می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *