نمادهای نوروزی به سمت ماندگاری هدایت شود

نمادهای نوروزی به سمت ماندگاری هدایت شود

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اقدامات شهرداری برای آماده‌سازی شهر به‌منظور استقبال از نوروز، گفت: ساخت نمادهای نوروزی باید با جذابیت بیشتر و ابتکار همراه باشد و بخشی از آنها، ماندگاری داشته باشند.


کامران گردان در شصت و سومین جلسه صحن شورا که با محوریت ارائه گزارش عملکرد شهرداری منطقه یک برگزار شد؛ اظهار کرد: هر ساله نمادهای نوروزی ساخته می‌شود، اما این نمادهای موقتی هزینه ‌های قابل‌توجهی را به مدیریت شهری تحمیل می‌ کند؛ بر این اساس باید به سوی نمادها و یادمان‌‌های دائمی حرکت کنیم.
گردان افزود: در میادین و معابر شهر علاوه بر نمادهای موقت مناسب ایام نوروز، باید آثار هنری پایدارتر نیز نصب و به جزئی از هویت آن مکان تبدیل شود.
وی همچنین گفت: برای نوروز ۱۳۹۹ باید تدابیری اندیشیده شود تا با احداث نمادها و آثار ماندگار در میادین و معابر شهر از هدررفت هزینه‌ها جلوگیری کرد؛ در مواردی مشاهده می‌شود حتی یک نماد خوب و جذاب موجب افزایش جذب گردشگر به این مکان خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین با اشاره به پیش‌رو بودن مناسبت‌های مختلف از جمله ایام الله دهه فجر، نوروز و شب یلدا، بیان کرد: در شورای اسلامی شهر نظر بر این است که همه برنامه‌ دیده شود؛ اما می‌طلبد که بر اجرای برنامه‌ها و جشن‌ها، نظارت صورت پذیرد.
 نوراله‌زاده: لزوم توجه به کیفیت آسفالت شهر
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به ارائه گزارش عملکرد شهرداری منطقه یک، گفت: تلاش بسیاری در حوزه آسفالت‌ریزی در شهر صورت گرفته است؛ اما انتظار می‌رود این مناطق به کیفیت آسفالت نیز توجه داشته باشند.
نرگس نوراله‌زاده افزود: نظارت قابل‌قبولی در حوزه ترمیم حفاری‌ها صورت نمی‌پذیرد، زیرا دوباره‌کاری‌ها در این اقدام، هدر رفت سرمایه و هزینه محسوب می‌شود؛ بر این اساس باید نظارت با جدیت بیشتری صورت پذیرد.
وی همچنین گفت: با توجه به درآمد مناسب منطقه یک نسبت به سایر مناطق، اطلاع رسانی هزینه‌های شهرداری این منطقه ضعیف بوده است.
نوراله زاده معتقد است: در حوزه ارائه اطلاعات ضروری است میزان درآمد و هزینه‌های هر منطقه به صورت تفکیک شده اطلاع رسانی شود؛ زیرا اطلاع‌رسانی مناسب و به‌موقع، افزایش مشارکت شهروندان با مدیریت ‌شهری را به دنبال دارد.
سلماسی: ضرورت ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم در نطق پیش از دستور جلسه با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه، گفت: نیاز کنونی جامعه به نشاط اجتماعی، احیای سنت‌های نیک فرهنگی و باستانی و همچنین پاسداشت حرکت‌های انقلابی و اجتماعی، برنامه‌ریزی و توجه ویژه دستگاه‌های ذیربط را می‌طلبد.
رضوان سلماسی افزود: با توجه به پیش رو بودن شب یلدا، یوم‌ا… ۲۲ بهمن و نوروز ۱۳۹۹، لازم است در این روزها شهرداری سه جشن بزرگ را با هدف ایجاد نشاط اجتماعی برای شهروندان برنامه‌ریزی کند.
به گفته وی؛ شهرداری برای برگزاری مناسبت‌ها از جمله اعیاد لازم است کمیته‌ای با محوریت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تشکیل دهد تا برنامه‌ریزی مناسبی برای بهره گیری از توان حداکثری موجود، تولید محتوای غنی و اجرای شایسته این اعیاد، داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سلماسی همچنین با اشاره به زمین‌های ورزشی در مناطق چهارگانه، گفت: چنانچه برنامه زمان بندی مناسبی برای تکمیل این زمین‌ها توسط شهرداری انجام شود، نوروز ۱۳۹۹، ورزش محلات در زمین‌های ورزشی که در مناطق شهرداری احداث و تکمیل می‌شود، آغاز به کار خواهد کرد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *