ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد

ورزش محلات از اولویت های اساسی برنامه های شهرداری باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر توسعه ورزش محلات تأکید کرد و گفت: ورزش محلات باید جزو اولویت های اساسی برنامه های شهرداری قرار گیرد و تمامی برنامه ریزی های ورزشی در راستای گسترش این ورزش بوده و در حاشیه قرار نگیرد.

 


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با اشاره به محدودیت منابع مالی شهرداری اظهار کرد: شهرداری باید برای ایجاد زیرساختها و برگزاری برنامه‌های ورزش محلات، این موضوع را در بودجه بندی سال آینده لحاظ کند.

 

سلماسی با بیان اینکه وظیفه ذاتی شهرداری کمک به ارتقای ورزش‌های همگانی در شهر است، اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی شهرداری در صورت امکان و داشتن بودجه مناسب به ورزش‌های قهرمانی و حرفه‌ای توجه می‌شود و این در صورتی است که نباید آسیبی به همگانی کردن ورزش و ورزش محلات شهر وارد شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر محوری بودن فرهنگسراهای شهرداری، اضافه کرد: با تدوین برنامه‌های متنوع باید حضور مردم در فرهنگسراها را پررنگ‌تر کرد تا نتایج بهتری در این حوزه حاصل شود.

 

سلماسی با بیان اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر همدان فراگیر شدن آموزش شهروندی را در برنامه قرار داده گفت: یکی از وظایف مدیریت شهری ارائه آموزش شهروندی است تا شهروندان با وظایف متقابل خود در حوزه مدیریت شهری آشنا شوند و مشارکت و همکاری در راستای کمک به مدیریت بهتر شهر، افزایش یابد.

 

به گفته رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان، هدف اصلی از آموزش شهروندی، آماده‌ سازی شهروندان برای ورود به زندگی اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است؛ بنابراین یک جامعه پویا به شهروندان فعال متناسب با ویژگی‌های فرهنگی و ارزشی خود نیاز دارد.

 

سلماسی با اشاره به تشکیل کمیته آموزش شهروندی در مجموعه مدیریت شهری یادآور شد: این مهم به منظور بهره‌مندی از نظر متخصصان این حوزه خواهد بود تا به صورت هدفمندتر آموزش‌های خود را به مردم ارائه دهند.

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان هم حمایت از ورزش محلات را از وظایف ذاتی شهرداری برشمرد و گفت: شهرداری مکلف است همانند دیگر اقدامات عمرانی حوزه فرهنگی را هم درنظر داشته و به ورزش محلات توجه داشته باشد.

 

حسین قراباغی با بیان اینکه وضعیت ورزش محلات هم اکنون نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده است، افزود: اقدامات فرهنگی در کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و تقویت مباحث فرهنگی اثرگذاری بالایی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *