پیام تبریک شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت روز مهندس

پیام تبریک شورای اسلامی شهر همدان به مناسبت روز مهندس

سید مسعود عسگریان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان طی ارسال پیامی فرا رسیدن پنجم اسفندماه، زادروز دانشمند بزرگ ایرانی «خواجه نصیرالدین طوسی» که به نام روز مهندس نام گذاری شده است، را به جامعه مهندسی استان همدان شادباش گفت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ در متن پیام آمده است:
«پنجم اسفندماه؛ سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های علمی جهان اسلام که به نام «روز مهندس» در تقویم ملی ایران آمده است، یادآور خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها، خودباوری‌های مهندس‌های این سرزمین است.
ایرانیان در زمره پیشگامان این عرصه محسوب می‌شوند که اندیشه‌های ناب دانشمندان تاریخ پرافتخار ایران اسلامی، نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، فارابی، ابوریحان بیرونی و ابن‌سینا نمایانگر این ادعاست، زیرا در عصر حاضر نیز الهام‌بخش طرح‌های نو در جهان به شمار می‌رود.
روز مهندس؛ روز تجلیل از استعداد، خرد، توان و اراده منحصر به‌فرد ایران و ایرانی، روز پاسداشت خلاقیت، ابتکار، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل و روز گرامیداشت پیشگامان عرصه سازندگی و آبادانی در کشور است.
شایستگی و توانمندی مهندس ایرانی به‌عنوان سرمایه تخصصی کشور، امروز در جهان بر کسی پوشیده نیست، زیرا با نگاه علمی و تخصصی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی خود، کشور ایران را بر مدار پیشرفت و توسعه قرار دادند.
امروز کشور ایران، شور و شکوه خود را مدیون جوانانی از خطه نام‌آورانی می‌داند که اندیشه و عمل را برای سازندگی، عمران و آبادانی این مرز و بوم در طَبق اخلاص قرار داده‌اند.
اینجانب به‌ نمایندگی از اعضای شورای شهر همدان ضمن قدردانی از زحمات تلاش‌گران عرصه مهندسی کشور، فرصت را غنیمت شمرده و به‌منظور پاسداشت تعهد و تفکر مهندسان تحول‌آفرین ایران، «روز مهندس» را به جامعه مهندسان استان همدان به‌ویژه مهندسین توانمند شهر همدان، خاصه مهندسان همکار و تلاشگر در شهرداری همدان تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم در سایه همت این قشر پرتوان خوش‌ذوق شهر همدان بیش از پیش شاهد رشد و تعالی معماری اصیل ایرانی_اسلامی همگام با معماری نوین در شهر باشیم.»

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *