شهرسازی و معماری

شهرسازی و معماری

آشنایی با کمیسیون :

کمیسیون شهرسازی معماری از جمله کمیسیون های شورای اسلامی شهر همدان است که با آغاز فعالیت دوره  پنجم شوراها در نخستین جلسه رسمی صحن شورا اعضا با رای گیری مشخص و در اولین جلسه این کمیسیون، هیات رئیسه با رای اعضای کمیسیون تعیین شدند.

در این بخش جلسات کمیسیون به صورت هفتگی تشکیل و بر حسب ضرورت و حجم کاری جلسات فوق العاده نیز در طول هفته به تشخیص رئیس کمیسیون برگزار می شود.

در شرح وظایف کمیسیون معماری  و شهرسازی باید گفت طرح – بررسی و رسیدگی به طرحها و پیشنهادات شهرداری، بررسی و آسیب شناسی معضلات و مشکلات شهر و شهرداری، تدوین راهکارهای اجرایی جهت رفع مشکلات شهرداری در حوزه های مختلف معماری و شهرسازی، طرح و بررسی درخواستهای شهروندان و پاسخگویی به آنها، طرح و  بررسی  مسایل و مشکلات  پروژه های معماری و شهرسازی شهرداری ، نظارت بر عملکرد شهرداری در حوزه پروژه های معماری و شهرسازی، بررسی و تصویب گزارش عملکرد های فصلی شهرداری در حوزه شهرسازی و معماری و سیاست گذاری و برنامه ریزی راهبردی در خصوص مسایل مرتبط با حوزه های شهرسازی ومعماری  شهرداری، آشنایی با فعالیت های کمیسیون مد نظر قرار گرفته است.

فعالیت های هفتگی کمیسیون به چهار بخش شامل پیگیری وبرگزاری جلسات مستمر ، پیگیری و شرکت در جلسات و کمیته ها مختلف در سطح شهرمتناسب با شرح وظایف کمیسیون، پاسخگویی به شهروندان و تقویم کاری کمیسیون تقسیم می شود.

در این بخش رئیس و نایب رئیس و  نیز دبیرکمیسیون به طور هفتگی در طی برنامه زمانی مشخص و اعلام شده با عموم شهروندان و مراجعین به دفتر کمیسیون ملاقات عمومی داشته و به شکایات و درخواست های آنها رسیدگی نموده و مصوبات  کمیسیون رابه اطلاع آنها می رسانند.

. لازم بذکر است جهت بررسی میدانی نامه های وارده کمیته ایی تشکیل و به صوت هفتگی روزهای سه شنبه و در صورت نیاز روزهای دیگر هفته  بازدیدهای کمیسیون صورت می پذیرد .گردد

بازدید های کمیسیون شهرسازی و معماری

بازدید کمیسیون‌های شهرسازی و بودجه شورای شهر همدان

گزارش تصویری؛ بازدید روسا و اعضای کمیسیون‌های شهرسازی معماری و برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از... بیشتر بخوانیم

ادای احترام اعضای شورا به مقام سردار شهید همدانی

گزارش تصویری؛ حضور اعضای #شورای_اسلامی_شهر_همدان  در ششمین سالگرد شهادت سردار شهید حسین همدانی در گلزار شهدای همدان به همراه... بیشتر بخوانیم

اخبار کمیسیون شهرسازی و معماری

نایب رئیس شورای شهر همدان:

نقش مؤثر بیمارستان هزار تختخوابی در گردشگری سلامت

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان، احداث بیمارستان هزار تختخوابی را اقدام بسیار مناسبی برشمرد و گفت: سه بیمارستان فرسوده شهر در این بیمارستان جدید تجمیع خواهد شد که باید برای آن مکان‌یابی مناسبی صورت پذیرد.

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان، احداث بیمارستان هزار تختخوابی را اقدام بسیار مناسبی برشمرد و گفت: سه بیمارستان... بیشتر بخوانیم

فرماندار همدان در صحن شورای اسلامی شهر:

شورای شهر شورای شهرداری نیست / حفظ و حراست از منابع ملی از اولویت‌هاست

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه شورای شهر صرفا شورای شهرداری نیست، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر باید مطالبه گر باشند چرا که نماینده همه مردم شهر هستند.

فرماندار همدان با تأکید بر اینکه شورای شهر صرفا شورای شهرداری نیست، گفت: اعضای شورای اسلامی شهر باید مطالبه... بیشتر بخوانیم

آیت‌ا... شعبانی در دیدار با اعضای شورای شهر همدان تأکید کرد:

حمایت از ایستادگی شورا در مبارزه با فساد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان بر لزوم مبارزه با فساد تأکید کرد و گفت: اگر مجموعه‌ای دارای شاخصه انقلابی است، باید در برابر مفاسد ایستادگی کند و با تمام وجود از مسؤلی که در برابر فساد ایستادگی می‌کند حمایت خواهم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و... بیشتر بخوانیم

پس از برگزاری جلسات کارگروه امور زیربنایی:

موارد اصلاحی برای اعمال در طرح جامع شهر همدان به شرکت مشاور ابلاغ شد

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: پس از جلسات کارگروه امور زیربنایی، موارد اصلاحی برای اعمال در طرح جامع شهری، به شرکت مهندسین مشاور ابلاغ شد.

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر همدان گفت: پس از جلسات کارگروه امور زیربنایی، موارد اصلاحی برای اعمال... بیشتر بخوانیم

تاکید رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان:

استفاده از ظرفیت اماکن مذهبی به عنوان گرمخانه

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ظرفیت مساجد و حسینیه‌ها ، گفت: می توان از ظرفیت این اماکن مذهبی در این روزهای سرد زمستانی به عنوان گرمخانه نیز استفاده کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ظرفیت مساجد و حسینیه‌ها ، گفت: می توان... بیشتر بخوانیم

آیت ا... شعبانی در صحن شورای شهر همدان:

تعیین اولویت‌ها در مدیریت شهری از اسراف جلوگیری می کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بر ضرورت آینده پژوهی در طرح‌های شهری تأکید کرد و گفت: بودجه و هزینه کرد از بیت‌المال باید با حساسیت باشد و تخصیص هزینه در پروژه‌های غیر از اولویت‌ها مصداق اسراف است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان بر اولویت بندی در اجرای پروژه های شهری تاکید کرد... بیشتر بخوانیم

رییس کمیسیون شهرسازی معماری شورای شهر همدان خبرداد:

طرح جامع شهر همدان در شورای شهر رد شد

رییس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان از رد و عدم تایید طرح جامع شهر همدان در صحن شورا خبر داد و گفت: با توجه به ایرادات ساختاری و اشکالات متعدد، طرح جامع شهری در شورای شهر مورد تایید قرار نگرفت.

رییس کمیسیون شهرسازی معماری شورای اسلامی شهر همدان از رد و عدم تایید طرح جامع شهر همدان در صحن... بیشتر بخوانیم

استاندار در دیدار با رئیس و اعضای شورای شهر همدان تأکید کرد:

 اعلام حمایت استاندار از برنامه‌های مدیریت‌شهری همدان

استاندار همدان با تأکید بر اینکه به شهرداری همدان به‌منظور ارائه خدمت بیشتر به مردم کمک کرده و از طرح‌ها و برنامه‌های مدیریت‌شهری حمایت می‌کنیم؛ معتقد است: با مشورت، همفکری و تعامل، بسیاری از مشکلات قابل حل است.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه به شهرداری همدان به‌منظور ارائه خدمت بیشتر به مردم کمک کرده و از... بیشتر بخوانیم

مصوبات کمیسیون شهرسازی و معماری

بازدید کمیسیون‌های شهرسازی و بودجه شورای شهر همدان

گزارش تصویری؛ بازدید روسا و اعضای کمیسیون‌های شهرسازی معماری و برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان از... بیشتر بخوانیم

ادای احترام اعضای شورا به مقام سردار شهید همدانی

گزارش تصویری؛ حضور اعضای #شورای_اسلامی_شهر_همدان  در ششمین سالگرد شهادت سردار شهید حسین همدانی در گلزار شهدای همدان به همراه... بیشتر بخوانیم