فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک

فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک

آشنایی با کمیسیون :

کمیسیون فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک یکی از کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر همدان است که ضمن پیگیری و برگزاری جلسات و بازدیدهای مستمر برای رصد وضعیت فنی و عمرانی سطح شهر و ارائه سایست‌گذاری‌ها و راهکارها و همچنین برنامه‌های کلان، تلاش دارد تا پاسخگویی به شهروندان و رفع مشکلات آنها در چارچوب قوانین و مقررات به همراه ایجاد تعامل بین دستگاه‌های زیربط را سرلوحه کار خود قرار دهد.

بر اساس مشکلات و مسائل شهرداری در بخش‌های فنی– عمرانی، این کمیسیون تمامی موارد را بررسی و لوایح مورد نیاز را تهیه و تصویب می‌کند، از طرفی نظارت بر عملکرد مدیریت شهری در حوزه پروژه های فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک هم مورد تأکید بوده و هست.

طرح‌های عمرانی شامل مجموعه عملیات و خدمات مشخصی است که بر اساس مطالعات فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی طی مدتی معین و با اعتباری مشخص و به منظور انجام برنامه‌های رفاه اجتماعی و عملیات زیربنائی اجرا می‌شوند.

بررسی و رسیدگی طرح‌ها و پیشنهادات شهرداری، بررسی و آسیب‌شناسی معضلات و مشکلات شهر و شهرداری، تدوین راهکارهای اجرایی برای رفع مشکلات شهرداری در حوزه‌های مختلف فنی و عمرانی، بررسی درخواست‌های شهروندان و پاسخگویی به آنها، بررسی مسائل و مشکلات پروژه‌های عمرانی شهرداری، نظارت بر عملکرد شهرداری در حوزه پروژه‌های عمرانی، بررسی و تصویب بودجه عمرانی شهرداری، بررسی و تصویب متمم بودجه عمرانی شهرداری، بررسی و تصویب گزارش عملکرد های فصلی شهرداری در حوزه عمرانی بخشی از وظایف کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان است.

همچنین بررسی و تصویب تفریغ بودجه عمرانی شهرداری و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی در زمینه مسائل مرتبط با حوزه‌های فنی و عمرانی شهرداری، تعریف و تصویب پرونده‌های خرد و کلان شهری و تعیین‌تکلیف پروژه‌های ناقص شهر از دیگر وظایف کمیسیون فنی عمرانی شوراست.

بازدید های کمیسیون فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک

اخبار کمیسیون فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک

مسگریان تاکید کرد:

ضرب‌الاجل برای اتمام پروژه شهری غدیر

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: فاز تکمیلی پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر در ورودی همدان از سمت تهران ( ابتدای کوی فرهنگیان) باید هرچه سریع‌تر به‌منظور کاهش حجم ترافیک و رفع گره ترافیکی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان تأکید کرد: فاز تکمیلی پروژه تقاطع غیرهمسطح غدیر در ورودی همدان از سمت تهران... بیشتر بخوانیم

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا تاکید کرد:

ضرورت تسریع در اجرای طرح ساماندهی دستفروشان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر تسریع بر طرح ساماندهی دستفروشان و رفع بی نظمی شهر تأکید کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر تسریع بر طرح ساماندهی دستفروشان و رفع بی نظمی شهر... بیشتر بخوانیم

رئیس شورای شهر همدان خبر داد:

موافقت شورا با تیم‌داری شهرداری مشروط به رعایت قانون

رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: تیم‌داری شهرداری همدان در عرصه فوتبال مشروط به رعایت قوانین و مقررات مورد تصویب اکثریت آرای اعضای شورای شهر قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: تیم‌داری شهرداری همدان در عرصه فوتبال مشروط به رعایت قوانین و مقررات... بیشتر بخوانیم

تاکید رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای :

ضرورت تقویت گردشگری مذهبی در همدان

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: همدان فارغ از اینکه شهر تاریخی است، می‌تواند به ‎عنوان یک شهر مذهبی در کشور به‌منظور جذب گردشگر بیشتر معرفی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان عنوان کرد: همدان فارغ از اینکه شهر تاریخی... بیشتر بخوانیم

مصوبات کمیسیون فنی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک